Споделена история от Други

Моята изповед
Здравейте!

Пиша тук за, да разбера различни гледни точки, мнения.
Проблема е това, че не мога да забременея.
Имам яйчникова недостатъчност.
Кой мъж ще ме иска такава?
Притеснява ме това.
Така казват и лекарите.
Как да задържа някого, като не мога да дам това, което трябва-негово детенце, семейство?
Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Брей, от кога мъжете и жените са заедно само с цел репродукция? С деца не се задържат мъже, а човек създава деца с мъжа, когото обича и има връзка, брак. Много хора дори не искат да имат деца или има мъже вече с деца от първи брак.
До колкото разбирам от проблема ти - ти имаш матка, така че защо да не можеш да имаш деца? Аз съм бременна и се следя в клиника Щерев и доста жени има с дарени яйцеклетки. У нас е забранено донорството, но не и ползването на такива яйцеклетки -от Украйна и Русия идват и ако искаш да имаш дете, просто ще се запишеш за инвитро процедура, ще оплодят яйцеклетката на донорката със спермата на мъжа и готово
Не може една жена да има деца ако няма нито яйчници, нито матка. Ако има яйчници пък може сурогатна майка да износи детето.... С две думи възможности много
Ти приятел нямаш сигурно, но вече се страхуваш как ще го задържиш ако не с бебе.
Много елементарно мислене.

2.   За това има осиновяване. Или донорско оплождане.
Проблемът решен.

4.   В момента с приятеля ми не сме стигнали до там, но се притеснявам. Да остави за това.
Авторка

5.   Не всеки мъж, с който се запознаеш и искаш да имаш нещо сериозно, би бил човек, който да те придружи в нелекия път на клиниките, занимаващи се с репродуктивни проблеми или с процедурите за осиновяване. И Двата пътя са тромави. Но и двата пътя водят до щастие.
Намери мъжа, който ще има желание, сили, любов и търпение да извървите заедно този път. И никога не представяй проблема като "никога няма да имаме деца". Никога няма да имате деца, ако не искате. Ако искате, ще създадете семейство.

6.   Отиваш в болница Надежда и там ще ти дадат адекватен отговор, тук е форум, а не лекарски съюз за консултации :D

7.   Повечето мъже не искат деца. Проблема е ако ти искаш.

8.   'Как да задържа някого' - авторке, това звучи доста сбъркано. Поне за моите схващания.

Ако един човек наистина те обича, то той ще иска да е с теб и само с теб, независимо, че не можеш да раждаш.

Писали са ти хората - сурогатна майка, донорско оплождане.

Ако човек има репродуктивни проблеми, то това в никакъв случай не го прави по - малко човек, по - малко стойностна личност и. т. н.

Да, всъщност за по - назадничавите хора с по - простичко мислене възпроизвеждането е символ на житейско постижение. Но това реално не е така. А просто една биологична функция.
Затова не си вкарвай повече негативизми за себе си.

9.   Не се притеснявай. Децата са следствие от връзката, не цел. Аз не бих споделила веднага - може някой, който по принцип не иска деца, все пак да се уплаши при мисълта, че никога няма да има такива. Това, за да дадеш време на мъжа да прецени обективно връзката ви. Много мъже не искат деца или вече имат и не искат повече. Не позволявай, това да пречи на връзката ти. Ако толкова искаш, има варианти - осиновяване, ин витро, може и ти да забременееш.

10.   Блг. на всички
Значи хем го обичам, хем не ми се иска да го оставям бездетен-ако е с мен.
А на тези варианти дето казахте- съмнявам се, че ще се съгласи-дори да ме обича- камо ли на осиновяване-поне така, доколкото го познавам-заедно сме от няколко месеца. Така си мисля, не че е ставало въпрос.
Е, може и да се съгласи.
Знае, че имам проблеми с цикъла, но, че е толкова зле положението не, ако му дойде времето тогава може да разбере.
Много иска да има негово-е кой ли не иска?
авторката

11.   'заедно сме от няколко месеца' - абе какви деца, какво семейство, като сте заедно от няколко месеца? Та вие не си познавате характерите още!

12.   намери си мъж, който не иска деца или такъв с деца, например разведен. далеч не всички мъже искат деца. освен това осиновяването също е вариант.
разбира се, нямам предвид още при запознанството ви да започваш директно на въпроса. не се вторачвай толкова в проблема си, не казвам, че не е сериозен, но съвсем не е нерешим

13.   Потърси качествен класически хомеопат и ще си оправиш проблема. Горе главата! Най-вероятно имаш неизлекуван вирус, настанил се там, нашата традиционна медицина когато не функционира някоя жлеза и вдига ръце. Класическата хомеопатия лекува. Знам за 2 такива случая. При едната жена дори менструация нямаше поради уж яйчникова недостатъчност. Проблемът се премахна напълно за около година. И си се оправиха жените. А колкото до любовта, никой не знае дали ти е писано да имаш деца или не. Не го мисли толкова.