Споделена история от Други

Попивам негативните емоции на другите като гъба
Защо съм като гъба, но само за негативните емоции на другите? Трябва ли аз по цял ден в офиса да седя със слушалки в ушите, защото другите ме натоварват? Преди не бях така. Това дарба емпатия ли е какво е, но не го искам, искам си нормалния живот. Сега като излезем на обяд с колеги и само малко триене да има между двама и мен ме удря в стомаха, пред паник атака изпадам, хем конфликтът не ме засяга лично, само защото съм свидетел. Кога ще спре туй нещо? Искам да се нагълтам с антидепресанти или литий, че да спра да чувствам негативните емоции на другите. Мразя това, това не е животът който искам.

Коментари

1.   Емпaтиятa не "влизa" през ушите/ слухов рецептор. Ти кaзвaш, че чувствaш след кaто си чул нещо (a може би и видял) товa те прaви чувствителен, но не емпaт. Емпaтa чувствa дори без дa чувa или виждa, попивa енергиятa която излъчвaт другите. Предстaви си квaнтовa енергия с кодирaнa информaция, която излъчвa един или повече души и ти си отворен рецептор който приемa тaзи информaция. Кaкто и дa звучи, трябвa дa се нaучиш дa нaблюдaвaш и слушaш кaто обикновен зрител. Все едно си нa кино.
Много положителнa е медитaциятa. Един лесен трик зa емпaтите и докaто се нaучaт дa се блокирaт (или нaмaлят приемaнето, нещо кaто въобрaжaемо копче което нaмaля звукa дa речем нa рaдио) или aко не искaт дa се блокирaт в дaденa ситуaция, a дa "почувствaт" (тaкъв контрол "сегa ДA-сегa НЕ" стaвa с време и прaктикa) е дa дърпaш от четвърти енергиен център нaгоре към пети и извеждaш нaвън/извън теб.
Инaче емпaтиятa е също много полезнa когaто човек се нaучи дa я контролирa...

2.   Драматизираш.
Емпатията е нещо, което немалка част от хората притежаваме.
Тя е умение, което някои с години се опитват да придобият, но без успех, а при мен и теб е вродено.
Казваш, че е отскоро, но според мен има шанс просто сега да се намираш в по-напрегната среда, където си личи по-остро.
Научи се да блокираш негативните емоции.
Когато двама души се карат, например, започни да мислиш за нещо красиво.
Мисли за нещо, което обичаш и те кара да се усмихваш.
Аз си тананикам наум песен и ако имам възможност, рисувам на хвърчащо листче, за да се разсея или пък разказвам вицове.
Изобщо, гледам да се абстрахирам и отстраня от сутиацията, в която така или иначе не съм длъжна да бъда.
В други случаи просто действам като умиротворител и сея "мир и любов", според зависи.
Като цяло, остави се на течението и недей да мразиш това, което си.
Просто се научи да го контролираш.
И най-важното - успокой се :)
Има вероятност целият този негативизъм да ти се струпва и не защото си емпат, а защото напрежението ти идва в повече.
Почивай си редовно, смей се силно и често и живей добре.

3.   Добре дошъл в моя свят, всеки ден съм така. На около 20 съм, опитвам се да променя това. Не става. Защо съм такъв човек....

4.   3 това което малко ми помага е да се опитвам почти всеки ден да лягам много рано, например не по-късно от 22. 00, идеално 21. 30 като старците хаха. Аз мисля, че просто съм роден с прекалено кекав инадбъбречни жлези и от там лесно ми играе адреналина, дори когато няма чак толкова напрегната ситуация. Като си лягам рано и спя по минимум 8 часа на ден по-рядко става така, а като спя по около 5-6 всеки шум ме дразни. Нещо паранормално е, че когато съм под стрес започват да се появават паразитни шумове в стаята ми през нощтта като полтъргайсти - шумолене на пластмасови торбички, пукане и т. н.

От едно искам съвет как да спра да бъда толкова чувствителен, аз съм мъж, трябва да съм силен, не чувствителен като жена.

От автора

5.   Да аз мисля, че не е емпатия това, защото ми трябва зрителен или звуков рецептор. Да, вярно понякога усещам кога хората са негативни, но само тези които видно се издават, ако ми се лигавиш, усмихваш и правиш на приятелче не мога да позная, че ми кроиш нещо лошо реално. Затова и споменах слушалките. Но искам пак да мога да гледам екшъни и кеча без да ми става лошо и да вдигам кръвно от гледките.

6.   Aвторе, товa което нaричaш "пaрaзитни шумове" щом се случвa когaто си под стрес, нaй-вероятно е твоятa собственa енергия, която се рaзширявa и "сблъсквa" с предмети или други енергии в стaятa (излъчвaне от тв, компютър т. н. ).
Включително може дa се случи неволнa телекинезa-премествaне/ движение нa предмет.
Aко често ти се случвaт тaкивa нещa.. виж някои клипчетa зa ндчинaещи зa теле или aерокинезa. Лесни сa зa усвоявaне, но по-вaжното е, че опознaвaш собственaтa си витaлнa енергия, движението и, и ще се нaучиш дa я контролирaш, което пък много ще помогне и дa я преобрaзувaш и тaкa контролирaш или превръщaш негaтивни емоции в позитивни.
Освен товa е и много зaбaвно :)