Споделена история от Други

Ще се побъркам
Здравейте! Имам нужда от съвет, защото вече ще се побъркам. От скоро си имам приятел, който е по - голям от мен с над 7 години разлика. Държим един на друг поне засега, и има едно голямо "но". Моите родители не го одобряват, вкъщи постоянно стават някакви скандали, когато сме заедно моите родители постоянно се дразнят, че прекарваме време заедно. Близките ми хора също ми казват да внимавам, че не бил човекът за мен. Постоянно ми се въртят някакви въпроси из главата, дали е редно да бъдем заедно. Познатите ми, също отново и родителите ми имат лошо мнение за родителите на приятелят ми. Казват ми, че бил с мен, заради имуществото което имам. Какво да мисля вече не знам. На път съм вече да се побъркам тотално. Няма към кой друг да се обърна за съвет и много се надявам някой наистина да ми помогне. В главата ми е пълна каша. По какъв начин е правилно да постъпя не знам. Моите родители много взимат нещата на сериозно и ми вече почва да ми писва.

Коментари

1.   Kakъв е твоят приятел, каква си ти, че не го одобряват? Не даваш никаква информация, освен че ще се побъркваш.

2.   Първо помисли сериозно дали твоя приятел те обича и дали няма други причини да е с теб - най-малкото защото си му удобна за секс. Понякога другите виждат неща, които самите ние не можем да забележим, защото човека отсреща се старае да покаже най-добрата страна от себе си пред нас. След като си направиш такава преоценка и ако наистина твоя приятел те обича - тогава просто кажи на всички че не е тяхна работа, щом сте влюбени. Въпреки всичко не му оставяй вратички да те използва, и винаги имай едно наум. Успех.

3.   От авторката до коментар 1: аз все още уча, а той се занимава със залози, ако това Ви интересува :)

4.   Занимаването със залози си е чиста проба хазарт и вече става ясно откъде идват притесненията на родителите ти. Въпроса е ти защо не си притеснена че човека до теб се занимава с бизнес, който се възползва от най-низките страсти на останалите. Наистина ли обичаш такъв човек или оправданието че с теб се "отнася добре" е достатъчно да пренебрегнеш тези факти ?

В такъв контекст не е изненадващо да се възползва и от теб, особено ако наистина имаш ценно имущество. Каквото и да правиш не му давай възможност да се възползва, не се хващай на каквито и да е бизнес предложения от негова страна и подписвай каквито и да било документи които ти представя. Да не се окажеш изведнъж безимотна и сама.