Споделена история от Други

Големият град?
Здравейте, кой български град бихте избрали за живеене?
Защо бихте избрали него и какви предимства има според вас?
Понеже се чудя и бих искала да чуя и вашето мнение.
Лично аз бих искала да живея в Пловдив, според мен това е градът на изкуството. Също смятам, че е един от нашите градове който де развива добре.

Коментари

1.   Пловдив е също добър избор според мен. Лятото жегите са адски там, но пък в София разстоянията са по - големи.

2.   Бих избрал София, защото живота е по-свободен, хората не са ограничени както в малките градове и най-вече заради това, че има много хора, тоест можеш да си избереш дефакто каквато си среда искаш. Можеш да се занимаваш с каквото искаш. защото има всякакви неща от уроци по танци до закрит алпинизъм. Човек може да се запознае с каквито си хора пожелае. Има клубове на Фотографите, на художниците, на веганите, на каквото си щеш. Всички хубави университети са в София. Ако знаеш как, може да си организираш добре живота там. Така мисля аз, но ти трябват много пари за да започнеш и като цяло да имаш идея какво ще работиш и защо отиваш там.

3.   Зависи какво работиш.
София, , Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора.

4.   За мен всички български градове са еднакви, само парите дърпат всички хора към 1 място в България.

5.   Ами честно казано, аз в голям град май не бих живял(за нещастие, родния ми е точно такъв, и е ужасно пропаднал и зле), както преди време ми се искаше... Ето например, харесвам Варна и винаги ми е приятно, като ходя там, но дори в нея не се виждам, чак за постоянно да заживея-иначе за седмица някъде или месец, с удоволствие, може! ... Но общо взето, бих живял в по-малък град, например в Шумен-4 години от живота си дадох на този град, докато следвах нали, само по линия на следването си бях там, но и живях там, на квартира, добре уредена при това! ... И ми беше много драго, става за живеене града, не е лошо-като изключим това, че водата там не става за пиене и трябва да си я купуваш, до лятото на 2013г. до последните ми изпити, гледах да си прекарвам оставащото време там, преди за постоянно да го напусна, тъй като и живеех сам там, без да ме е страх... Друг град, в който бих живял, е да речем Горна Оряховица-просто защото обичам да пътувам с влаковете, а това е от изключително значение за мене, тъй като нито книжка или кола имам, и няма и да имам никога, изобщо не възнамерявам! ... За съжаление, в моя град, жп транспорта не е силно застъпен, а независимо че има градски транспорт, който иначе не е на ниво или поне не е на добро ниво, голяма част от хората се придвижват с автомобили-ако не техни лични, то поне на някой техен... а аз не искам това! И заради това, че Г. Оряховица е най-голямата и възлова гара в тази част на страната, и не ми е и далече като град, че е по-малка и че няма начин да се загубя у нея(щото у моя си град още има такава опасност)-не бих се поколебал, ако някой ми намери апартаментче там! ... Има си Кауфланд, има и Лидл, има откъде да се пазарува там, предполагам че и като град е удобна за живеене, така че... от тая гледна точка, за човек, неизползващ коли, а именно услугите на жп транспорта, смятам, че по-малките градове, които може и да нямат градски транспорт, са някак по-добри за живеене...

6.   От автора:
Аз като цяло мисля да запиша магистратура в Пловдив, колко време ще остана там след това не зная. Зависи как ще де развият нещата и от към гледна точка за работа.

7.   Авторке, направи каквото ти е на сърцето. Важното е да знаеш каква е мисията ти в живота. Другото не е чак толкова важно