Споделена история от Други

Самсунг или Iphone
Здравейте!
Пише ви момиче, което се нуждае от съвет. Кой телефон да си взема? Чудя се между iPhone 6s rose gold и Samsung galaxy s6 edge. Аз наистина искам iPhone, но се притеснявам да не го счупя, защото наистина много лесно изпускам телефоните... Майка ми и баща ми ми казаха, че ще ми вземат iPhone 6s (те знаят колко много го искам), като подарък за рождения ден и Коледа. Казаха ми също да си събера някакви пари и те ще ми доплатят. Искам и двата телефона много, но знам, че айфоните се чупят малко по - лесно..
Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат в избора И не, не съм от разглезените кифли...

Коментари

1.   Виж, мила авторке. Аз имам Айфон 8 Плюс и си го пазя страшно много. Сложи му кейс и протектор и си го пази. Не се чупят толкова лесно колкото мислиш. Все пак това не трябва да те успокоява.

2.   Айфон. Моята седмица съм я изпускала много пъти и то доста жестоко без протектор и калъф и нищо му няма, преди това имах петица и същата работа. Може и да е до късмет, но много ми издържат. Освен това, само който не е имал айфон, изказва негативни мнения без причина. Всичките ми познати дето бяха скептично настроени и после си взеха, сега не могат да погледат друга марка. Ще останеш доволна. Успех!

3.   Към номер 1: Аз съм авторката. И да, знам, че като сложиш кейс няма как толкова лесно да се счупи, но според мен не е така. Един клиент на мама. кокто купил, като подарък на жена си чисто нов айфон 7 и му сложил кейс, протектори и всичко нужно, но, тъй като те си имали бебе, бебето го бутнало без да иска и им искали 800 лева за поправка на чисто нов телефон.. И това, като ми го каза се отказсх от айфона, но пак започнах да го искам...

4.   А защо ще товариш родителите си финансово, а себе си психически, за да имаш някаква лъскава играчка, която даже е демоеде (стар модел) вече? ! Вземи си по-обикновен телефон, който няма да те ангажира толкова със себе си. Просто го слагаш в джоба си и забравяш за него. Аз съм доста по-голям от теб, от много време се издържам сам, но скъп телефон никога не съм имал, въпреки че не ми е проблем да си взема всеки актуален флагман. В момента, в който една вещ те ангажира и натоварва психически, вместо да те радва, тя става излишна. Сигурен съм, че дори не ти трябва нов телефон, а просто искаш да си модерна. :) Не се подлъгвай, не си заслужава!

5.   Аз имам Samsung Galaxy Note 8, който още на следващия ден, когато го купих и бях на работа падна на земята от близо 1 метър без калъф и протектор. Нищо му нямаше на стъклото, но му се счупи леко малко от пластмасата, което почти не се забелязва с просто око. Сега е с калъф без протектор, защото протекторите падат лесно особено на телефоните с извити стъкла като моя.

Та купи си IPhone щом го желаеш толкова силно. Нивга не съм бил фен на iPhone, защото видът и интерфейс и всичко е толкова старомодно. Знай, че няма такова нещо като лесно чупене на, , smartphone". Не случайно се наричат, , smartphone" на български, , умен телефон", защото се открояват с многобройни функции, бързина и твърдост на телефона. Все пак това не трябва да те успокоява, защото нищо не е вечно и няма гаранции, че при допир с твърда плоскост от високо няма да ти се счупи телефона.

Купи си телефончето, което искаш най - силно и си го пази от удари независимо дали ще има стъклен протектор и калъф. Друг фактор е, че много зависи под какъв ъгъл ще падне телефона, защото стъклото може да се пукне на удар под определен ъгъл. То като цяло стъклото е най - чупливото на един телефон. Не трябва да те спира, че лесно може да изтървеш телефона си.. всеки е изтървал поне веднъж неговия си смартфон. Цаката е просто да вардиш екрана, защото поне 300 лв не ти мърдат най - малко, за такива скъпи модели.
Пак ти си добре, телефони като моя примерно счупи ли му се екрана поне 900 лв. минимум не ми мърдат, защото моя е Super Amoled.

И.

6.   Хей мила, разбира се, че айФон, нали младото поколение сте безмозъчни консуматори :)

7.   1. Искам да кажа,че наистина имам нужда от някакъв телефон. Най-малко искам да се фукам. В момента съм с нокиа,която няма фенерче и дори предна камера. В приложенията няма напримерно снапчат,мюзикъли и други. До номер 6: От къде на къде ни определяш като безмозъчни,защото искаме и имаме айфони? Леле,как определята хората по телефоните... Аз искам този телефон,защото ще го ползвам 2 години,ако не и повече. Не съм от разглезените лапета,които си мислят как да имат най-новия смартфон,а и не искам честно казано :D Ако може да не си правите грешни заключения. Все пак благодаря на тези,които ми отговориха нормално.

8.   Номер 1 до авторката. Има клипове със “drop” и “fall” тестове и прегледай няколко от тях. Не са от бетон, но ти няма да ходиш да го мяташ и хвърляш нарочно. А на номер 6 ще кажа да не се прави на стар, защото не е на повече от 15-16.

9.   Купи си айфон и му сложи 360 градусов кейс, мои приятелки имат и са много доволни. И аз като теб изпускам телефоните много лесно, предишните ми всички бяха със счупени екрани, но преди 1 месец си взех айфон 8 и досега не съм го изпуснала нито веднъж. Можеш да пазиш нещо, особена като знаеш колко труд и пари са вложени в него

10.   Вземи си Самсунг , няма да съжаляваш

11.   Самсунга.

12.   Според мен ще се прецакаш ако купиш Айфон. Самсунг са по-добри от Айфон.

13.   Здравей! Айфоните са доста лоши телефони. Развалят се бързо, нямат българско меню и т. н. Освен това Андроид е с класи над Iphone. Самсунг е по-добър, само дето клавиатурата за смяна на език е по-странна. Купи си HTC Desire 628, няма да съжаляваш. Или пък друг HTC Desire. HTC са по-добри, дори имат няколко предимства над Айфон.

14.   И аз исках много айфон, имах и средствата, но се отказах. Купих си самсунг галакси джей7 2017 (J7 2017). Телефона е просто уникален. Голям дисплей, бърз процесор хубави камери. И нещото което най- ми харесва е че батерията му държи по минимум 2 дена. Аз го пипам постоянно и държи по 2 дена и отгоре. Взех го за 545 лева. Щом искаш айфон вземи си. И аз исках, но се отказах, защото според мен няма смисъл от толкова пари. Ако искаш водоустойчив защо не си вземеш А5 2017? Знам че са хубави и са по 600-700 лева.

15.   Цялата ти драма идва от факта , че ти нямаш смартфон , а съучениците ти имат признай си ! И какво като си с най- обикновена Нокиа да не би да се свърши светът ? Малка лигла ! Някои деца няма какво да ядат тя седнала да реве ,че няма Айфонче !

16.   Ако питаш мен, вземи си и двата. Мисля, че родителите ти няма да имат нищо против.

17.   До номер 15 и 16 от авторката: Била съм лигла, защото съм искала един обикновен телефон? Ако може да не си слагаме етикети без да се познаваме

18.   1 за HTC Desire 628.

19.   Авторке, телефон, който струва 3-4 минимални заплати не е обикновен телефон... май наистина си поразлигавена

20.   До номер 19: Аз не съм поразлигавена. Говориме за телефон,който ще използвам още 2-3 години,а не за телефон,който ще използвам няколко месеца и ще го оставя. Повярвайте ми,аз не съм от типа,който иска най - новата "играчка". По - добре да си взема качествен телефон,а не телефон,който струва 50-100 лв. И да се счупи веднага за няколко месеца,нали? Аз в замяна на този телефон ще изкарвам добри оценки в училище и не само.
Благодаря на тези,които ми дадоха истински съвети,а не етикети,които "уж" показват каква съм според хора,които не са общували с мен.

21.   * Ще го ползваш до първото изпускане, което вероятно няма да е след 2-3 години. Аз съм мъж с големи ръце и би следвало да имам много по-добър захват от момиче с малки ръце, но ми се случва да изпускам всеки модерен смартфон, ако не е с някакъв дебел кейс.
* Всеки телефон за 100 лева е много по-издръжлив и удароустойчив от нежните играчки, които обсъждаме тук. Такъв телефон ползвах цели 5 години без никакви проблеми и го смених заради работата си, която изисква по-добър модел. В момента го ползва друг човек, отново без проблеми, вече година и половина.
* Не би следвало да е необходимо да получаваш скъпи играчки, в замяна на добри оценки. В крайна сметка, е в твой личен интерес да си добра в училище.
* Самият факт, че не приемаш различно мнение от твоето собствено, те прави разлигавена.

Нека ти купят нов телефон, в крайна сметка родителите ти са те възпитали по този начин. Нека си берат плодовете, дано могат да си го позволят без лишения.

22.   До номер 21. Искам да кажа, че съм възпитана доста добре. Това, че искам айфон не ме прави разглезена. Винаги родителите ми са ми казвали, че най - важното в живота не са парите, а да сме живи и здрави. Аз съм на същото мнение. Винаги, когато си помисля за Коледа се сещам как цялото семейство се веселим и празнуваме, а не някакви подаръци :) Винаги, когато идва Коледа и Нова година се сещам за прекрасните традиции❤ Не съм разглезена или пък подобно. Съжалявам, но на някои представите ви за мен са доста далеч от истината ;)

23.   Напълно подкрепям номер 2! Вземи си айфон без да се замисляш! Да, много пари е, но няма по-добри телефони на пазара, плюят го само тези, които никога не са имали и нямат парите да си го позволят, или пък имат, но не им се дават. От всички мои познати всички които имаха андроид и минаха на айфон един няма да се е върнал на андроид.
Аз самата бях от тези скептично настроените, но се престраших да го ползвам и вече няколко месеца съм с осмица, ами класи е над всеки андроид, най-малкото не забива както хуавей, с който бях преди, дето уж беше с осемядрен процесор, а този е с два :) андроида ми на третия месец почна да забива яката, този още лети. А и никой телефон не снима толкова добре, колкото айфон. Просто една снимка като я видиш си личи, че е снимана с Айшит както някои го плюят, а не с някакъв едвам кретащ телефон от теленор за 500 лв.
Всеки човек, който поне малко може да си прави сметката и има акъл, ще осъзнае, че да си вземеш айфон е много по на сметка - Даваш наведнъж 1000-2000 лв, но после поне 3 години телефона си бачка без проблем, много мои приятели дори по 5 години са ползвали един модел айфон. Андроида на първата година вече става само за кофата. Ами то дали 500 лв всяка година или наведнъж 2000 ама да издържи доста повече време е едно и също, само че аз си спестявам нерви със забивания, рестартирвания от само себе си, гадни снимки и т.н.

24.   23, това е чисто психологически момент. Като си дал 2 бона за телефон, си мислиш, че си хванал Господа за ташаците и започваш да се самонавиваш колко велик е телефона.

Грандоманите нямат капацитета да го разберат и трябва да компенсират другите дефицити с телефон за 2 бона. В България всеки втори бачка за 800 лв, ама тегли кредити и гладува за Айфон и БМВ.

Бях чел, че себестойността на Айфона е 150 долара, от там нагоре разликата до 2-та бона я плащаш за "престиж". Но блажени са вярващите.

25.   24, ще повторя това, което написах и в предния си коментар под номер 23 - плюят го само тези, които никога не са имали. Аз самата бях от тях до скоро. :)

26.   И аз ще повторя, че като дадеш 2 бона, няма как да кажеш "Дадох ги за същото, което можех да си купя на половин цена". Самата мисъл, че си над останалите, те гъделичка и си вярваш.

Надали си била "от тях". Човек не дава 2 бона ей така за нещо, за което не е убеден, че си заслужава. Явно тайничко си завиждала на тези, дето имат, мислейки си, че изпускаш нещо и си по-малко стойностна, като нямаш Айфон. Ако преди това си карала на Хуауей, нормално е да е по-скапан от Айфона, но има и нормални телефони, които предлагат същото като Айфон за 2-3 пъти по-малко пари. И те те изкарват 2-3-5 г., и те не забиват, и те правят хубави снимки. Въпросът е да знаеш какво да купиш, а не сляпо да робуваш на марката. Ти не си ползвала всички модели, за да знаеш, че няма телефон, който предлага същото на половин цена. Но да, другите модели не могат да впечатлят кифлите и батките - за това си права. Друго си е да дадеш 1000 лв отгоре, за да ти завиждат приятелките и да се заблуждаваш, че си струва, понеже не забивал като Хуауей.

27.   Авторке, нормален човек ако има бебе ще даде 2 хилки за такъв телефон, само ако е богат и не му се сторят много 800 лева за поправка. Знаеш ли кога с бебе някоя нормална жена ще си купи телефон за 2 бона? Точно никога. А за твоя казус - тотална глезотия.

28.   Има айфон и други марки. Същото като мерцедес.

29.   iPhone излъчват доста по-силна радация. Аз имам 6С и няма да повторя, вече не ми харесват, връщам се на Самсунг, те са най-безопасни откъм излъчвания, от айфона ми ме боли глава.

30.   Айфон, можеш да го ползваш години наред, операционната система се обновява редовно, на андроид най-много една година, на по-евтините телефони дори 6 месеца след закупуването за последно се обновява. Познавам хора, които още са с петици и 1 с четворка, а те дори са спрени от производство, ама човек с андроид на 6 години не познавам.