Споделена история от Други

Дали се пускат външни лица за няколко часа?
Здравейте!
Ситуацията е следната:
имам възможност да започна работа в един хотел в курорт с настаняване-безплатна стая няма аз да плащам, а фирмата.
Та дали ще е проблем, ако водя там приятелят ми- казвам поне за 1-2 часа, да се осамотяваме, че няма и къде- особенно сега студените месеци.
Не казвам да остава да приспива, а поне за няколко часа- 1-2 часа.

Дали ще ми направят проблем или на него, пускат ли се външни лица?
Ако питам рецепционистите, ПРЕДПОЛАГАМ, че няма да му разрешат- така мисля.
Или поне за малко?
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Проблемът е, че обикновено такива стаи не са самостоятелни, а ще имаш поне 1 съквартирант.

2.   Освен да питаш, няма начин, как да разбереш.

3.   Не е проблема в това дали пускат, а това, че поведението ти не е професионално.
Хората са те пуснали 'безплатно' да нощуваш, защото си почнала работа при тях, а не са те приютили за да си водиш гаджета.
А и някои хора там - клиенти или други може да си помислят, че си 'заработваш' допълнителни пари ей така по за 1-2 часа от време на време...

Иначе питай си рецепционистите - все пак си свободен човек като всички нас и имаш право да правиш каквото си решиш.

4.   Ако стаята е самостоятелна и хотелска при това, никой няма право да ти държи сметка кой водиш и по колко време седи. Това не е общежитие че да се заплаща на легло, наемател или нещо подобно.

5.   Номер 4 не си съвсем прав. Работя в хотел и при нас има стаи съответно за 1, 2 и 3 човека. Е, след като си си наел и си платил стая за 1 човек няма как да поканиш още някой. Ако искаш гости, ами наеми си и съответно плати за по-голяма стая. Иначе нали се сещаш какво ще стане? Наемаш си стая за 1 човек и после каниш още 2-3 приятели да спят при теб, е да ама не.
Да не говорим, че покрай наплива на тъй нар. бежанци от полицията правят доста проверки и ако хванат някой външен, особено ако не е регистриран, ще стане мазало, глоби, разправии...
Така, че съветвам авторката, ако толкова иска да е с приятеля си, да отдели малко пари, да иде в друг хотел и двамата заедно да си наемат стая (в някои хотели дори дават стаи почасово и излиза по-евтино). Е, да няма да е безплатно, ама това е положението. А и щом стаята е наета и се плаща от фирмата наистина има голям шанс да не е самостоятелна, а да е със съквартирантка. Малко са тези фирми, които пръскат пари и наемат самостоятелни стаи на служителите си. Повечето гледат да минат възможно най-тънко.

8.   пак казвам не да спи, а да идва поне за час.
не съм казала да остава да спи.
авторката

9.   Н 3 е прaв/a. Твоето е нещо тaковa: дaдохa ми ръкa/рaботa, сегa щея зaхaпя до рaмото/ще се възползвaм докaто не. ме изхвърлят кaто мръсно коте.
Рaботилa съм преди в Гермaния и aвстрия в хотел. Бях с нaстaнявaне и дори в Aвстрия (зa рaзликa от Гермaния) вкл. позволявaхa нa персонaлa в определени дни и чaсове дa ползвaме СПA и фитнес безплaтно. И в двете държaви беше включенa хрaнa- зaкускa, обяд и вечеря.
Но дa тръгне някой дa си кaни гaджетa е aбсурд, ще изхвърчи нa мигa. Някои си нaемaхa стaи зa почивни дни, тaм си водят aко ще и цялaтa родa. Но твоето си е нaглост.
Дa се хвaщa нa рaботa и твоичкият и си нaемете стaя зa ебaне, рaботодaтелите още не сa сетили, че и товa трябвa дa осигурявaт нa "злaтните" си рaботници.
Не, че "вдигaм" бългaрските рaботодaтели, те сa си aбсолютни използвaчи тип робовлaделци, но пък рaботници кaто теб...

10.   Не, не става както ти си мислиш, дори и да е само за час, два.
Като искаш усамотено място, отивате двамата на мотел или хотел, плащаш си за колко искаш, и ще си решиш проблемът.
Хотелите по настаняването са стриктни, какво като си им работник, давай сега да ти позволяват всичко, че даже не си започнала все още там, а решила любовници да си води, е... ти момичето, ще има да те разправят колежките там, а фаталното е че ще те изритат, никой хотел не иска лоша слава.

11.   Добре, де, като на човек въпросната стая практически му е временният дом, няма ли право да изпие чаша кафе с приятелка, приятел, роднина и т. н.? Не може ли да си гушне гаджето за малко, пък и за повече...? Не виждам логика в упреците към авторката в непрофесионализъм. Нали това е практически "квартирата й", докато е на работа към дадената фирма. В случая квартирата е една хотелска стая. Никога не съм имала проблем в хотели с поканени гости. Засичали сме се - и в България, и в чужбина - с познати някъде из града, и съм ги канила по различни поводи да наминат - или да ме вземат да излезем заедно, или да изпратя сувенири до общи познати, или пък те да ми предадат нещо. Дори са се обръщали към рецепцията да ги упътят към моята стая и пиколото ги е съпровождал до вратата ми. Просто гости. Нощувката е съвсем друг случай и тогава се плаща за двойна стая. Но защо приятелят й да не се качи да я вземе за вечеря или да погледат телевизия заедно? Това е нейният дом под наем в крайна сметка. Кой е казал, че наемайки стая, трябва да живееш като отшелник? ! Не зная какъв е редът в конкретния хотел, но лично аз никога не съм имала проблеми с посетители. Само си представете ситуацията - двама бизнесмени се разбират да се срещнат в хотелския апартамент на единия, за да обсъдят на четири очи някаква тяхна си работа. И госта не го пускат! Или - понеже ми се е случвало - да си делегат на конференция и да не допуснат колегата ти до твоята стая, за да редактирате заедно доклада, който ще изнасяте. Пък вие, ако се заседите до по-късно, може и вечеря от румсървиз-а да си поръчате, това си е в реда на нещата, носят ви я, хората, и се разсипват от любезности.
Номер 9, ако ти си се прежалила дотам, че да се откажеш от личен живот, заради великите "господари" от Австрия и Германия, то моите съболезнования. Явно и тяхната класа е била колкото и твоята. Защото в нормалните бизнес отношения именно наличието на семейство или стабилна връзка се ценят наравно с квалификацията на служителя.

12.   Н 11, срещa между бизнесмени нямa общо с кaнене нa гaджетa в стaя която рaботодaтел ти е осихурил БЕЗПЛAТНО. Инaче зa моя личен живот не се тревожи, дa, рaботилa съм в хотели в Aвсърия и Гермaния и съм много гордa от себе си и кaквото постигнaх. Не, не съм се откaзвaлa от личен живот, имaх нaето жилище зa целтa, зa твое сведение особено в Гермaния плaщaх зa двустaен 350 евро. A в Aвстрия нaехме общо жилище с другa колежкa. Сегa, сaмaтa aз съм рaботодaтел. A ти, ти си просто подобнa нa aвторкaтa "дaйте ми ръкa, ще я отхaпя до рaмото". Упътвaли сa към твоятa стaя гости.... от нaчинa ти нa нискa aтaкa с цел плюене по петите ми, зaщото по-нaгоре не стигaш, предполaгaм кaкви "гости" сa те посещaвaли. Нискa топкa си, не подaвaй тaкъв нaчин нa мислене и нa aвторкaтa, тя поне дотaм още не е стигнaлa.

13.   Ами номер, 11 при нас си има лоби бар. Като искаш да си срещаш и да си обсъждаш нещо с някого, сядате си долу и си говорите колкото ви душа иска. А стаята в хотела не е като вкъщи. Има си правила и щом са ти казали без гости, ами значи без гости.

14.   Естествено, че няма да има проблем. Ти не си робиня. Освен, ако някой шеф не започне да се изживява за голям работодател, както въпросната камериерка от Австрия.
Попитай прекия си шеф, като гледай да си спазваш уговорката, ако е за 1-2 часа. Ако ти откажат, свиваш перките

15.   Веднага ти казвам, че е забранено. Работила съм в хотели. Стаята е за теб, а не за гаджета и роднини.
Веднага ще изхвършиш. А колегите ти ще те натопят понежи си нова.