Споделена история от Други

Рап музика - Проблем!
Здравейте. Положението с рап музиката е плачевно.
Или проблема е в хората...

Имам чувството че хората не се интересуват от музика.
От рап музика също.
Просто, попиват това което се пуска по телевизията и радиото и това е.

В интернет, явно не осъзнават че са свободни да търсят и търсят всякаква музика, включително и рап.
И да видят какви рапъри има, какви рап песни има.
Класики просто.

Но всеки, наблюдавам, си слуша някакви Future, Panda, Eminem, някои се връщат на Тупак и Nutorious B.I.G., мислейки си че са големата работа, като са захапали само 1-2-ма комерсиални рапъра от 90-те и това е.

А под тоя комерсиал (говорим за американски рап само)
има рапъри които са със светлинни години пред тея комерси по телевизията. Но хората не се ровят, не търсят или казано по най-точния начин-не се интересуват от рап.

И дискотеките и диджеите си пускат това което телевизията пробутва или пробутвала през годините и хората си мислят, че това е най-доброто и че тия рапъри по телевизията са най-добрите.
А всъщност е обратното. Тия са най-зле, а едни от най-добрите и лирични рапъри, няма да ги видиш по MTV или да ги чуеш по радиото.

Не знам как стоят нещата с тия дискотеки и диджеи, отдавна съм спрял да ходя по такива места, но има ли някъде, където пускат песни поне на Nate Dogg?

То ако и това го няма... за какво говорим?? За провал.
И не може ли, некой диджей, да хване и да пусне некоя неизвестна за българския народ яка рап песен и те така, да се изкефят и да им стане купона, или искат само "Панда, панда, панда, панда..." ???

Или не е позволено по някакъв начин ли, не знам, не разбирам.
Ще дам пример с тая рап музика:

Percee P
https://www.youtube.com/watch?v=oVNqSNGwKsg

Krizz Kaliko
https://www.youtube.com/watch?v=Ev5eCIob3mo

Tech N9ne
https://www.youtube.com/watch?v=SfYgR1X2pHk

Snow Tha Product
https://www.youtube.com/watch?v=Mj7Q5wU-GKI

Rittz
https://www.youtube.com/watch?v=Rt83BL9nr60

Cmob
https://www.youtube.com/watch?v=gUJIo8r-O_I

Коментари

1.   Кой ги знае тия маймуни? Аз слушам Марсо и Бобката.

2.   Не говорим за провал, а за пари. Диджеите ще пускат популярните песни, много ясно. Ти си имал късмета и свободното време да браузваш из нетя и да изнамериш някакви рапъри дето те кефят. А още колко не си намерил? Хиляди. А българските рапъри? И от тях има добри ъндерграунд рапъри. А другите групи? Жалиш рапа, а знаеш ли колко други музиканти има, които са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО добри, но нямат парите за промоция...

А и това парче на Krizz Kaliko рапиране не чух. Там се ПЕЕ, което е различно :)

3.   Извинявай, за другите разбирам, но да кажеш някакъв си Еминем е просто смешно.. вземи се поразрови малко да прочетеш през какво е преминал, за да стигне дотука и тогава говори пак така.

4.   "те са по-добри от тия по телевизията" - еми тогава защо не се покажат пред публиката?

https://youtu.be/_Yhyp-_hX2s - Eminem Lose Yourself
https://youtu.be/juoggmbU1qw - Hustler's Ambition
https://youtu.be/CiP3jC9CQUk Wiz - Elevated
https://youtu.be/Mb1ZvUDvLDY - 2pac Dear Mama

Има достатъчно лирични песни. Търси и ще намериш ;)

5.   Защо опитваш да налагаш мнението си? Да всеки е свободен да изразява собствено мнения БЕЗ да го налага да другите!
И какво искаш да ни кажеш с това? Да слушаме твоята музика? Щом на хората им харесва Eminem, Panda, Tupak и т. н да си слушат....

6.   Става въпрос за културен проблем, не за музикален или с рап музиката в частност. Нищо проникновено не казваш реално. В живота хората са предимно консуматори и възприемат това което им е лесно достъпно.
Не можеш да очакваш всеки да е супер запален на тема рап, единственото което можеш да направиш е да образоваш. Опитвай се да популяризираш нещата които ти харесват в кръга си от познати и това е. Мрънкането онлайн колко е несправедлив света не помага. Той няма да стане по-добър ако седим с ръце в джбовете очаквайки хората сами да се променят. Време е за действие, не за празни приказки. Дерзай.

7.   Като толкова желаеш специална музика, че да се чувстваш специален и вярваш, че това е правилно - Ами отвори си собствен клуб и пускай там, тази музика.

8.   Само не разбрах какъв ти е проблема?? И кой си ти, че да съдиш и да задаваш норми? Всеки си избира какво, къде, кога икл как да слуша. Иди изпий една вода и се успокой малко. :)

9.   Автора:

Само номер 6 разбра за какво говоря...

Жалко че другите не разбират и си мислят че си налагам мнението.
Правя донякъде реклама и споделям възгледите си.
Днешните тинейджъри надали знаят кой е Nate Dogg.
Па камо ли тия които ви споделих.
Само това като погледнем, разбираме колко сме назад и колко сме затворени.

И пак- номер 6 ме разбра и си е прав.

Номер 2 - Krizz Kaliko е и рапър, но тая песен реших да споделя. Красива е.

Номер 3 - Знаем го Еминем, но има много други бели рапъри и като цяло рапъри, които са сериозна конкуренция на Еминем. Той не е единствения рапър.

Номер 4 - Не че не се показват по телевизията, но някои като Tech N9ne, от над 10 години не може да пробие да го пускат по телевизията. (MTV говорим)
А и MTV пускат само боклукчиви рап песни.
Нито пък Hopsin ще пуснат ;)
А и тия песни които си ми споделил - нищо ново и интересно.

Няма значение.

10.   Автора:
И да споделя, че Tech N9ne който е световно известен и обиколил света, само тука в България хората не го знаят (или изобщо или пък много малко са тея които го знаят).
Но не са достатъчно, че да почнат да се пускат негови песни по дискотеките, па камо ли на останалите от Strange Music.
Та това ми е мнението. То за много неща България е назад и незапозната, като цяло. И рапа е едно от тея неща.

11.   Аз пък слушам DJ BOBO, Snap, Michel Jackson, Madona, Sting, C-block, Modern Toking и другите деветдесетари.

12.   Аз слушам различна музика. От хип хопа слушам Future, A$AP Rocky, Tyler the Creator, Lil Uzi Vert, Joey Bada$$ и някой други от 90те. Не разбирам какъв е проблема. Всеки слуша това което му харесва.

13.   Не бъди толкова негативно настроен към new wave рапа и модерното. Лично аз както знам кой е Nate Dogg, така знам и Lil Pump, Migos. Както DiS така и Murda Boyz, YSG, BNR и всички останали, както и много ъндърграунд бг и американски рап. Изобщо не си прави извода, че всички, които се кефят на модерното и всичко "мейнстрийм" са тъпи, необразовани и нямат понятие от рапа. Да, много голяма част са такива, НО не всички :P А за дискотеките мога да ти кажа, че в София има много готини old school hip hop партита. Последния път останах много впечатлена, пуснаха C. R. E. A. M. на Wu Tang (но пък пускаха и Tyga и Cardi и много други мейнстрийм). :D За съжаление, едва ли има място в България, където вечерта да ти пуснат Tech N9ne, но както каза номер 6 - образовай, учи хората да търсят :)

14.   Темата преди 1 месец е пусната, но искам да ти кажа че аз слушам предимно Lil Uzi Vert и Lil Peep (R. I. P) но знам и тези, които изброи. Не са лоши, но просто не са по вкуса ми. Времената се променят както и рапа. Номер 6 ти го каза. Не си налагай мнението, но и не мисли че е маловажно за хората около теб! :) Весела седмица!