Споделена история от Други

Проблем с компютъра
Здравейте! Имам проблем с моя компютър, който възникна без основателна причина. До снощи всичко беше наред, и докато цъках една игра, се появи някаква грешка, но на екрана не си показа нищо, тъй като по това време играех и ни видях нищо да си появи, в този момент играта заби(нека отбележа, че проблема не е от играта) и нямах друг избор, освен да рестартирам компютъра, момента, в който се рестартира се беше изтрило почти всичко, нямаше нищо на десктопа, нито икони, нито папки, абсолютно нищо, само антивирусната програма, изображението на екрана изчезна, езиците и те. Всичко беше все едно ново, все едно компютъра се преинсталира сам и всичко замина на вятъра до сега не се беше случвало. Ще се радвам, ако ми кажете какво да направя. Моля модератори одобрят историята, защото е важно.

П. П нека отбележа, че компютъра ми е много стар, на около 16 години и е с Windows XP, и въпреки това за това време издържа доста, но явно вече издаде багажа и ще трябва да се разделя с него, може би.

Коментари

1.   Много странно. Откъде знаеш, че се е появила грешка, след като нищо не си видял? Както го описваш, играл си игра, играта забила и ти си рестартирал. След това сякаш си се логнал с нов юзър, а не с твоя и затова виждаш декстоп без икони, но антивирусната е инсталирана.

2.   Може да е някакъв вирус, пусни антивирусната програма да го пресканира и виж какво ще покаже, папките може отново да си ги изкараш на декстопа, провери дали всички файлове, снимки и друга информация си стой в компютъра.

3.   Не съм фен на изхвърлянето на старите компютри, все за нещо могат да се използват, стига да са работещи. Иначе относно твоя проблем, най вероятно става въпрос за вирус или софтуерен проблем, и в двата случая компютъра е здрав просто трябва да се преинсталира. Не споменаваш свързан ли е към интернет компютъра, също обяснението ти на какво точно се е случило не е много ясно. Старите компютри не трябва да се свързват с интернет, уязвими са за вируси, но иначе в тях има още много живот, стига да не си човек който играе само игри и стои във фейсбук. Аз например имам два стари компютъра на единия експериментирам с линукс а с другия свиря и обработвам звук и изображения. Да зареди някаква си фейсбук страница не може, обаче множество други тежки програми за обработка и създаване на различни неща си ги подкарва съвсем нормално. Това подсказва че множество компании нарочно правят услугите си по тежки просто за да си купим нови компютри.

4.   Както някой каза вече - нищо не ти се е изтрило. Просто ти се е бъгнал user-а и те е логнало с нов такъв, който няма икони на desktop-а.

5.   Номер 1 Разбрах, че се е появила грешка, тъй като звукът беше включен и се чу сигнал. Номер 3 да със сигурност има нужда от преинсталация, ще направя каквото е нужно. Номер 2 да опрeделено може да става дума за вирус.

6.   Номер 4 нека отбележа, че usera е същия от край време, преди ми си и случвало да се логна с друг user, но е било очевидно, но този път не си получи така.

7.   Най-вероятно е за преинсталиране. И моят компютър е така от близо година, но все нямам време да го преинсталирам, но пък си имам телефон.