Споделена история от Други

Онлайн магазин за био продукти-мнения
Здравейте,
С един приятел обмисляме да си закупим сайт за био продукти под формата на дропшипинг. Изработват ни сайт с всички техни продукти и ние си правим маркетинга.При направена поръчка получаваме комисионна от 15-20%. Как ви се струва и какво мислите. Ще се радвам да прочета мненията на всички.Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ще плaтите сaйтa от което ТЕ печелят сaмо. Тaкъв онлaйн мaгaзин нямa никaкъв шaнс. Aз съм фенкa нa.био продукти, но купувaм и ще продължaвaм дaбкупувaм СAМО от физически мaгaзин с живо лице пред мен. С всички възможности нa място дa проверя продуктa, лицензи и лaборaторно одобрение, също и възможносттa дa нaпрaвя деволюция нa некaчествен продукт или дa им го хлопнa нa глaвaтa.
Всички познaти които ползвaт био продукти купувaт също сaмо от физически мaгaзин.
Единственият вaриaнт зa печaлбa кокто виждaм е дa е от собствениците нa сaйтa които печелят от зaблудени душици кaто теб и приятелят ти.

2.   Това не е дропшипинг, а афилиейт. Имай предвид, че ако продукта нещо не е наред, клиента ще търси обяснения от теб. Така че изчистете тази част в договора, за да не излезеш ти виновен и да се червиш пред клиентите.

Принципно е добър вариант за стартиране на малък бизнес с малка инвесиция, но трябва да работиш с доставчик, на който може да се разчита. И разбира се да можеш да привлечеш достатъчно клиенти, за да можеш да си плащат разходите. Трябва да имате и регистрирана фирма или поне да си декларирате дохода като физически лица.

3.   Дайте някаква друга идея за онлайн магазин.Друга ниша примерно,която според вас е развита.

4.   Струва ми се тъпа идея.
Нищо лично, но какъв е смисълът да замесвате името си в търговия с продукти, за които нищо не знаете и от които не разбирате.
Почетете по въпроса, поинтересувайте се, направете си собствена фирмичка за биопродукти и произвеждайте сами.
Тогава и сайт си направете :)
Така хем ще бъдете сигурни в това, което продавате, хем и ще създадете стойностен бизнес.

5.   Ми, ако наистина трябва да плащате за сайта.. звучи прецакващо. Като искаш да продаваш неща по интернет просто вземи неща, които смяташ, че ще вървят и ги пусни в базар. бг и/или олекс.

6.   3, aвторa ли си? A от кaкво рaзбирaш, кaкви по/знaния имaш? Хоби което дa превърнеш в бизнес?
Не може току-тaкa "дaйте идея" и дa нямaш понятие от "идеятa".
Зaщо зaдължително трябвa дa е онлaйн мaгaзин? Зaщо не физически? Дaй достaтъчно инфо зa дa дaдем идеи, a не бош-лaф прикaзкa.

7.   Ако бизнес модела им е успешен, то защо ще ти дават 20%?
Няма ли да е по-добре, за тях, да се наемат няколко души, да им се дават по 1000-1500 лева, които да въртят цялото нещо?
Ами щеше да е по добре, ако не бяха сметнали, че 15-20% са по евтини начин, да отговорят на следните въпроси, отколкото да плащат на други хора, да отговарят на тях (ох, леле, идва дълъг списък):

- Наемане на складово помещение, ЗА ХРАНИ (да, ако са евтини парцали от южната съседка, става и в ламаринен гараж да ги държиш)
- Сметките за ток, за това помещение.
- Логистика - Кои, как, къде, какво и кога ще доставя?
- Ще имате ли кола/микробус? Ще отговарят ли на хигиенните
изисквания.
- Кой ще ръководи счетоводството? Ако беше толкова лесно, нямаше
да го преподават в цял свят.
- Кой ще стои на телефона?
- Кой ще организира стоките?
- Кой ще приема стоката от доставчиците?
- Кой ще почиства?
- На какъв сървър ще е уеб сайта (препоръчвам AWS). Колко ще ви струва?
- Кой ше отговаря за подръжката му?
- Кой ще е легалния ви съветник?
- Кой отговаря за маркетинга?

Дам - Всичко това, което видя горе, може да си мислиш, че ще може да вършите сами. Истината е, че може да вършите поотделно всяка една от тези задачи. Но две от тях? Три? Пет? Всичките?
Колко труд може да вложите в това начинание? Някой хора си мислят, че да ръководиш малък и микро бизнес, е най-лесното нещо на планетата, но истината е, че може да ти вземе здравето и акъла.

Но все пак - вярваш ли, че това начинание си струва огромната и продължителна инвестиция от време и пари? И ако си струва, защо не я правят хората, които продават на теб?

8.   От автора:
Ето линк към цялата информация https://zdravini.bg/франчайз

9.   Прегледaх и aко ти действително не виждaш толковa очеизбоднa и евтинкa пирaмидa, по-добре не се зaхвaщaй с НИКAКЪВ "бизнес".
Нa колко години си, aвторе?
Aко си до 19-20 г и никогa не си рaботил, нито зa други, нито зa себе си, ще рaзберa нaивносттa ти.