Споделена история от Други

София - проблем с парното.
Здравейте, живеем под наем от 3-4 години. Апартаментът е двустаен (кухня + хол и спалня). Засега това ни стига, местоположението е страхотно. Обаче всяка зима се изправяме срещу един и същи проблем - парното в кухнята не работи. Радиаторите са нови, преди две години ги сменихме.
Звъним на Топлофикация всяка зима. В случаите, в които вдигнат телефона, пращат един човек, който идва за 5 минути да обезвъздуши патното (нещо, което самите ние можем да направим, но това не помага изобщо) и казва: "Еми, то толкова си грее.. "(А то изобщо не грее. )
Когато съседите слязат до долу да обезвъздушат цялата станция, парното в кухнята работи максимум 3 дни. В целия блок само ние имаме проблем. Съседите, които са от страната на кухнята ходят по къс ръкав зимата, защото в тях е адски топло.
Моля ви за съвет. Не знам вече към кого да се обърна. Топлофикация пращат все същия некомпетентен тип, изобщо не са помогнали досега.

Коментари

1.   Аз съм със старите чугунени радиатори и пак ми е студено. Ама съм стара дограма и вее от прозорците.
Не разбирам . Не мога да дам съвет освен да посетиш съседите и да ги разпиташ за радиаторите им.

2.   Отговорът е да се отопляш с газта на г-н Катренв! Чудеса стават!

Ж69

3.   Що не си вземете един хубав климатик (примерно Тошиба Дайсейкай 6 или 8, или Митсубиши Хеви Индъстриз) и да отебете тотално гнусната Топлофикация?
Отоплението ще ви излезе в пъти (2-3) по-евтино. Вкъщи винаги ще е топло, а лятото ще си и охлаждате.
Също ако си сложите хубава изолация, сметките и за климатик и за парно ще намалеят значително. Външна е най-добре, и то дебела, поне 10 см, но ако е трудно да се постави, може и вътрешна. Има един много хубав материал Депрон се казва - 6 мм лист дава топлинната изолация на 12 см тухла. 1-2 такива слоя, отгоре гипсокартон и работата заспива!

Иначе Топлофикация е по-лесно да ги взривиш, отколкото да се разправяш с тях и да излезеш на глава...

4.   На кои етаж сте? За греенето на парно не е важно да сравняваш съседа отстрани, а съседа от горе или от долу. Нали разбираш че тръбите са вертикални няма как проблема ти да е свързан със съседа от ляво. И обезвъздушаването се извършва горе на осмия не долу, всъщност и горе трябва да има човек и долу в мазето, като за да има реален ефект всеки свързан с мрежата радиатор трябва да е отворен /пуснат на максимум/ тоест обезвъздушавате кухни от първия до осмия всички вертикално разположени радиатори трябва да им е завъртян на 6 клапата. При вас обаче щом топлото изчезва за три дни най вероятно някои във вашия вертикал краде парно и редовно откача и закача неговия радиатор затова всеки път системата ви има нужда от обезвъздушаване. Не обвинявай работника той вина няма дори е напълно наясно какъв е проблема обаче не може да обвини никой без доказателства, а и проблема с кражбите е ваш на съседите а не на топлофикация, такъв е закона, защото ако имате крадец той краде от съседите си не от топлофикация, затова не е работа на топлофикация да го издирва или да го хваща в крачка.

5.   Ами купи си климатик!

6.   Ще ти препоръчам човек, който ще ти оправи парното незабавно. Казва се Кирчо Мановски и можел да му намериш координатите във Фацебоок