Споделена история от Други

Възможно ли е да е магия ?
Здравейте мили хора. Реших да споделя своята история тук, защото очаквам да видя различни мнения, които биха помогнали да си дам някакъв отговор. Аз съм момиче на 23 години, работя и едновременно с това уча. Преди 2 години се запознах с едно момче с което почти веднага започнах връзка. Той беше много ревнив, дори повтаряше че е като омагьосан от мен. Постоянно се карахме, но също така се обичахме ужасно много. Преди няколко месеца се разделихме... беше много драматично, но някак си успяхме да се отдалечим един от друг, осъзнавайки, че сме останали почти без приятели, заради вглъбеността си. От тогава насам аз не мога да спра да мисля за него, сънувам го, мисля го, още го обичам зверски, разболях се от мъка. Наскоро той отново ме потърси, уж от уважение, но не спира да говори къде ходил, с коя какво правил, а беше казал че още ме обича но не иска да е с мен... коренно различен е и това ме наранява страшно много. Въпреки всичко това аз не спирам да го обичам и да съм все по-обсебена. Будя се нощем и не зная на кой свят съм. Опитвам да се разсейвам със всевъзможни неща, но мисълта за него ме връхлита сякаш от нищото. Благодаря предварително на всички които ще прочетат моята история.

Коментари

1.   Няма нищо необикновено в случващото се - нормално е за възрастта ти и след прекъсване на сериозна връзка да изживяваш нещата по този начин. Просто си била много привързана него и сега преминаваш през нещо като болест, като абстиненция:)
Ще видиш, че силата на усещанията ще избледнее с времето, може и да трае по-дълго, но преминава, не се притеснявай. Не е магия.

2.   Не, не е магия! И преди си (сте) била обсебена, сама го казваш макар че, ползваш думата "вглъбеност". Сега като сте се отдалечили един от друг си още по-обсебена да притежаваш обекта на обсесията си. А той е просто комплексар на който очевидно му липсва твоята обсесия за да се чувства "важен и незаменим". За това ти разказва най-вероятно въображаеми историйки, ти да му дадеш "храна" а енергийното вампирче да си хапне от твоята болест.
Помисли за себе си и го оттегли като гноен цирей, докато може ще яде от теб, твоята енергия, самочувствие, здрав ( колко е здрав е под въпрос) разум!

4.   Ами не, не е магия, а токсичен човек.
Имала си токсична връзка с нарцис (потърси в гугъл информация за нарцистично разстройство и това какво представляват връзките с такива хора).
Те обичат така - обсебват те напълно, искат те само за себе си и всячески те манипулират и си играят с теб.
След като си си отворила очите, че нещо не е наред, просто си преминала от графа "играчка и помпичка за самочувствие" в графа "гадна кучка, която ще накарам да страда".
Той изобщо не те обича - нито в момента, нито някога го е правил най-вероятно.
Просто иска да се чувства твой господар и да властва над емоциите ти и живота ти.
Бившият ти много добре знае, че още имаш чувства към него, но егото му е толкова наранено от това, че си пожелала раздялата, че е готов на всичко, за да те накара да ревнуваш, да страдаш и дори би могъл да те нарани физически. От тази фаза връщане няма.
Моят съвет - блокирай го отвсякъде и продължавай напред.
И аз си имам един такъв хубостник, който едва успявах да отдалеча от себе си.
Моят дори си има и "сериозна" приятелка за пред хората, която използва за параван, докато се опитва да тормози мен психически.
Изтрий го отвсякъде, не комуникирай с него, не го търси и никога, ама никога не излизай вечер сама.
Също така, дай малко публичност на проблема.
Свържи се с приятелите си отпреди да тръгнеш с него и им разкажи за това, че сте разделени и си в потенциална опасност, че имаш нужда от тях.
Повярвай ми, те няма да те оставят в нужда.
Ако трябва, напиши и пост във фейсбук само за приятели с молба никой да не споделя нищо относно теб с него оттук нататък, предупреди всеки потенциален общ приятел или познат.
По този начин му връзваш ръцете и няма да може да ти навреди.
Нарцистичните мъже обикновено имат огромни комплекси относно себе си и една такава публичност би ги вцепенила от страх.
Така ще се наложи да продължи напред без теб по един или друг начин.
Ако пък направи някоя глупост, всички ще знаят, че е бил той и няма да му се размине леко.
Поеми контрола над себе си.
В момента дистанционното е в него, но лесно можеш да си го вземеш и смениш канала ;)

5.   E,то цял фестивал се казва "любовта е лудост",така че не си сама и единствена.Магия не ти е направена.От теб зависи да си дадеш сметка ,че е по-добре да си търсиш друг.Не се срещай с него.

6.   Сама трябва да си помогнеш. НИКОЙ друг на тоя свят не може да ти помогне. Решавай! Ще си погубиш младостта, или ще се вземеш в ръце и ще спреш да хленчиш. Има много по-трудни неща в тоя живот и хората се справят. Ти си някаква слаба и неуравновесена личност явно, но това само ти пречи. Преодолей го! Миналото не се връща!

7.   Не, тук не става дума за магия. Все още го обичаш твърде много, напълно възможно е това да е твоята истинска любов, а шансаа ти да го върнеш е само, ако тотално го игнорираш и не отговаряш поне два месеца на неговите опити да се свърже с теб. Сякаш изчезваш тотално. Трябва да усети изцяло твоята липса, за да се рестартира самият той. С нещо си го изплашила. Помисли какво е то. Успех, дано се съберете!

8.   Благодаря на всички ви! Наистина много ми помагате!