Споделена история от Други

Фъстъчено масло
Здравейте,

Много ми се е дояло фъстъчeно масло. Прегледах една дузина марки, но по никакъв начин не мога да разбера дали фъстъците са български или китайски (които се продават доста у нас). Някой има ли представа на коя марка може да се доверя? Мислих и за чужда такава, но там вероятността е дори по-голяма, тъй като Китай е голям износител и нищо чудно вносните да са с такива.
Ако някой има впечатления за това, нека да сподели.

Коментари

1.   Ако пазариш от по-големите супермаркети като Лидл, Кауфланд етц. можеш да се обадиш на хотлайн телефона за обслужване на клиенти и те биха могли да отговорят на въпроса ти кои производители използват български фъстъци.

3.   Направи си. Аз си правя с блендера и става много хубаво. Правя за приятели и децата им, защото самата аз не обичам. Меля фърстъци или пъм микс от фъстъци, бадеми и каквото имам под ръка и добавям олио или онзи канадския сироп-кленов сироп мисля, че се води в Бг магазините и добавям малко сол и какао или течен шоколад. Експериментирам с разни неща от шкафовете и хладилника, ръгам малко мед, ако няма шоколад и готово. Реално можеш само с малко фърстъци, олио и мед да си направиш и пак е супер вкусно, а и не излиза скъпо.

4.   Купуваш си 300 гр от българските розови, не от едрите, които са по-едри. Леко ги изпичаш в микровълновата, излющваш люспите, след като изстинат, смилаш ги в блендер. Добавяш малко олио, ако стане тричаво.

5.   Аз знам едно от Азербайджан, купи си го него и ще си оближеш пръстенцата! А на мен много ми се е дояла лютеница, но не мога да реша кое българско, кое китайско и съм на диета без лютеница, защото китайските не ги бива май. Ама фъстъчено масло, лютеница, майната му на всичко, важното е да сме живи и здрави и да има хляб и сол на масата!

6.   4 в микровълновата само разваляте първо храната, а после и здравето си при това трайно.