Споделена история от Други

Див, нагъл съсед.
Хора, помагайте! От две години насам по цяла нощ се блъска над нас чука и тн. от един див селянин от Бяла Слатина, който дойде заврян зет на хората над нас. Първо направи някакъв ремонт и ни пробиха тавана, после дойде да ни прави забележка, че ни чувал лампата(каквото и да значи това) и че му пречим в 17:00ч. през деня. Затова блъска по няколко часа вечеиер. Прави се на мутра- като го помолиш за да спре щял да пребие баща ми псува майка ми и тн. Не става с добро, много е прост дори не може да говори, с полиция не става и съм решил аз да поговоря с него ама по неговия начин. Та ще му счупя главата на този кухар, но въпросът е как да го направя без да има последствия за мен от страна на полицицията. Искам да ми звънне той през нощта и да го пречукам при самозащита, но няма как да стане май. Чудя се дали да не отида аз горе ама ще ми скочи и ще го пребия и ще изглежда, че аз съм в грешка. В момента продължава да чука и ще се побъркам. Няма как да спя на тов почукване.

Коментари

1.   Ако имате домоуправител и е свестен човек, опитайте да говорите с него. Този съсед собственик ли е, или е наемател? Ако е наемател, може също да говорите със собственика на жилището.

4.   За съжаление с такъв примат единствения начин е по неговия начин. Тази твар трябва да бъде погазена и смазана. Тогава наглеца разбира, че нещата не са окей, докато му обясняваш въпзитано нито ще приема, нито ще предава и винаги ще сте му смешни. Не те подстрекявам към насилие, но може да отидеш и на висок глас да му обясниш как стоят нещата и че не може да се държи така селяка му със селяк :).

5.   От автора: Не е собственик, а заврян зед на собственика. И не, с повишаване на глас не става. Баща ми е пробвал. Тоя е егати злобния и комплексиран примат. Напомпан ама от онея мазните, без мускули, не може даже да говори, грозен е и е циганин.

7.   Така е, селяндурите напуснаха селата и дойдоха по градовете да шумят

8.   Ами то нали точно софийското управление толкова години работи в тази насока-да дойдат чесъните в столицата. Сега си сърбат попарата.

9.   И защо с полиция не може? В 17ч няма как да се оплаква от "лампата" ви, защото не е през времето, законово декларирано за почивка - от 22 до 6 и от 14 до 16. Имам предвид, че може да се оплаква колкото си иска (вероятно за да ви дразни), но не трябва да се съобразявате. Виж ако той в 22:30 шуми силно просто викате полиция и готово. Може да го предупредиш преди това, за да е наясно, че няма да минат тези неща. Имай предвид, че ти е съсед, вероятно ще трябва да се траете дълго време(освен ако някой не е под наем).

10.   Наемаш двама по - яки мангонци причакват го една вечер докато се прибира и го смазват от бой всеки път докато не се научи как да се държи.

11.   Трябва да го провокираш да дойде пред вас и тогава да свършиш каквото си замислил. Иначе пред тях или някъде на вън ако все пак го пребиеш наистина ще имаш проблеми. Не знам колко си подготвен физически за това, не е лошо да си носиш електрошок или спрей за всеки случай да не стане обратното на това което целиш. Прави това което го дразни, дигай му шум през времето когато спи, псувай го на майка и подобни. Като се разтропа пускай му някакъв тежък метъл или нещо друго достатъчно силно да не може да си чуе мислите, пък той нека да си чука. Едно време така ги лекувахме такива без полиция и подобни разправии. И все пак не е лошо да знаеш, че рискуваш той да те причака някъде и да изядеш боя ти. Трудна работа е разправията с такива индивиди.

12.   От автора: Не става с полиция, защото той само блъска, а те не можели да определят от къде е. И нищо.

13.   Купуваш за 300 лв една професионална тонколона с усилвател и я обръщаш нагоре към тавана. Да видим на кои ще се оплаква. Можеш да му спираш вечер тока от главното табло на входа.