Споделена история от Други

АЗ и как на 17 години мразя живота си...
Обичам момиче, с което нямам шанс.
Баща ми е алкохолик.
Брат ми почина в катастрофа.
Никога не съм можел да споделям с майка ми нещата от живота, защото не се опитва да вникне в тях.
Сестра ми е с мъж престъпник, от когото има дете и се чудят как да го издържат.
Истински приятели - я има един-двама, я не - нямам на кого да звънна. Не чакам и никой да ми звънне на мен.
Училището е пълен фарс. Не ми се учи - не виждам и смисъла. В училището ми е свободия.
Нямам идея какво ще работя, нямам идея какво ще уча - нищо не ме и влече(да речем, че е рано да мисля за работа на 17г. )

За жалост много високо поставени хора ми казват, че съм интелигентен - за жалост им повярвах. За жалост започнах да премислям нещата повече и повече. За жалост за пръв път се напих заради момиче(да уточня ли, че си пих сам? ). За жалост помагам на хора, които не заслужават. За жалост нямам идея защо изброих по-горните неща, нито защо съм тук. Няма на кого да се облегна.

Имам чувството, че когато дойде време за край на училището и се открие животът пред мен, то положението ще стане още по-зле.

Загубен съм, какъв ще съм след 5 години? 15? 20? ... 30?
Прекалено рано ми се наложи да порасна. Не искам нищо повече от нормален живот(жена, дете/деца/ и достатъчно да преживявам). Спирам дотук, предполагам си имате достатъчно проблеми, че да четете и моите с часове.

П. П. За самоубийство не съм мислил, няма и да мисля. Никога не съм имал за цел да бъда просто консуматор, няма и да свърша като такъв.

П. П2. Ще отговарям на всеки, който има въпроси или желае отговор, така че може да следите темата : )

П. П3. Моля без коментари от сорта "Та ти си само на 17г.... " - напълно го осъзнавам и разбирам, но губя неща, които няма да си върна никога.

Коментари

1.   Съболезнования за брат ти..
Животът е пред теб, знам, че знаеш това, но не се отказвай. Всеки удар сили събира, тъпо е, че понякога някои тийнчета порастваме доста бързо, осъзнаваме какво става с живота ни, какво става около нас, но другите тийнчета, с които предимно общуваме, са пълни олигофрени, бори се и не се отказвай. Силен човек си, и двамата го знаеме. Сближи се със сестра си, как ми се ще да имам сестра, на която мога да споделя всичко, ти имаш тази възможност :)
Разкажи още за живота си, защо мислиш, че с момичето нямаш шанс, откога баща ти е алкохолик и такива, ще ти олекне.

kompleksar

2.   Няма да ти казвам, че ти още си само на 17, защото дори трябва от по- рано да си правиш планове за бъдещето. Прекалено си се отчаял.
Чък норис също имал кофти живот, но виж го сега.
Аз също имах кофти живот, защото само с батко се подкрепяхме някак, но после той си създаде семейство и аз вече не можех да го притеснявам, човекът е с 2 деца.
Въпреки, че нямах подкрепа от родители, аз постигнах много в живота. Просто трябва да си борбен. И аз обичам много една от вече 6 години, че и повече може би са вече, но се опитвам да я забравя. Живея с друга на семейни начала, има си ги чувствата, но не забравям и голямата ми любов.
Истинските приятели винаги са били малко, понякога и толкова ги няма, но какво от това? Понякога по- добре и без тях. А за самоубийството, аз на пук на всички ще живея, че да им е гадно на тези, които ги дразни моето присъствие. Имай положителна нагласа, не се отчайвай, не се затваряй в себе си, иначе така няма да постигнеш нищо.
Аз повярвах просто в себе си и така постигнах това, което съм.
Един мой приятел е сирак. Той няма мама, тате, бате, кака и прочие, но постигна много повече дори и от мене. Има професия, има огромен апартамент, напът е и семейство да създаде. Просто той не се предаде, а повярва в сее си.

3.   Ами то свястни хора почни не останаха. Имаш нямаш приятели да не ти пука. Относно момичето... просто нея мисли живота ще се подреси и ще намериш подходящия човек. След като завършиш всичко ще се нареди. Просто имай търпение.

4.   Наистина прекалено рано животът ти е изпратил от най-трудните препятствия наведнъж, но това не е пречка да изградиш собствено семейство и да бъдеш щастлив. Даже напротив, точно тези най-трудни моменти те правят по-силен и оценяваш всичко най-важно в живота, много хора и на 40 не искат семейство, а ти на 17 си проумял какво искаш да изградиш в живота си и ще успееш! Много съжалявам за брат ти, винаги ще го носиш в сърцето си и той ще ти помага, когато се чувстваш сам и повярвай ми - ще се радва, когато си щастлив! Относно училището - за много хора е било мъчение, тъй като са по-свестни и им е трудно да се пречупят само и само да се впишат в тълпата. Но това далеч не е най-важното на фона на това, което ти предстои, след като завършиш ще се срещнеш с много повече и различни хора и ще намериш средата, в която се чувстваш добре, ще бъдеш себе си и ще оценят твоите качества. Цялото ти семейство и ти сте преминали през толкова трудности... Явно баща ти не е издържал, на майка ти със сигурност й е много трудно, съответно и на теб ти е трудно да не усещаш разбиране, но не им се сърди. Сестра ти също е тръгнала по труден път и си е усложнила живота, вероятно и това им тежи, но с общи усилия може да скрепите положението. И родителите грешат, сестрите също, всички хора грешат - прости им и се опитай да намериш силата в себе си да изплуваш, да изградиш живота си занапред и за това, което мечтаеш. Има време и за любов, не очаквай с първото момиче да ти се получи, всеки мъж преминава през тези моменти, жените са сложно нещо :) Може да са ти нужни много разочарования, докато стигнеш до твоето момиче, но това е нормално и не бива да те притеснява. Това важи и за любов, за работа, за приятели и за всичко, разочарования има, това са уроците, които ни помагат да се намерим, станем силни и се научим да разпознаваме истинските неща - именно те ни помагат да изградим това, за което мечтаем. А ако имаш други трудни моменти занапред, винаги можеш да пишеш тук или да се обадиш на телефон на доверието, там също помагат на много хора в трудни моменти. С две думи - не се притеснявай ако не виждаш опора около себе си, винаги може да намериш добри хора в интернет, за добро или зло общуването в днешно време се е променило, но това ти дава възможности в такива моменти да намериш съвети да се справиш. Препоръчвам ти да прочетеш биографиите на по-успели и известни хора и ще се увериш, че голяма част от тях са имали много трудно детство и ужасни училищни години. Това ще ти помогне да погледнеш по-нататък в бъдещето и да видиш, че може да си щастлив занапред, ще си намериш жена, ще имаш деца и ще живееш нормално. Повярвай ми момче, закъдето си се запътил, там и ще пристигнеш! Ти си много силен, поздравявам те за това, което си и опитай да вникнеш в себе си и да се ориентираш в средата, която те влече най-много. Това ще ти даде стимул за всичко. Помисли какво ти се работи, нормално е да ти е трудно да го решиш изведнъж, но помисли кое те влече по-малко и кое повече, ако трябва си направи списък или си направи тест за професионално ориентиране – има такива в интернет. Това ще ти помогне да намериш мотивация, ще придобиеш увереност и малко по малко ще изградиш живота, за който мечтаеш. Вероятно покрай всички тези трудности ви е трудно и с парите, но има много безплатни курсове, на които може да добиеш представа дали нещо те влече :) А и много неща могат да се научат с уроци от интернет, всяко едно умение ще ти е от полза един ден. Давай смело, гордей се със себе си и надраждай всеки ден - ще успееш, не спирай да вярваш и да градиш своето щастие! Прегръщам те и успех!

5.   И аз бях много объркана и самотна като тйнейдър. Сестра ми се ожени, майка ми замина в чужбина. И аз загубих ценно време в лутане. Разликата между нас е в твоя полза. Аз съм от поколението без достъп до толкова много информация чрез интернет, която използвай за да изградиш богата обща култура. След като разшириш светогледа си, прочетеш няколко автобиографий на успели хора ще откриваш мъдрост, с която ще си все по близо до опознаването на характера си и в коя сфера можеш да направиш кариера.

6.   Приятел, всеки си има своята история и своите проблеми.
И аз съм израсла без баща защото почина като бях малка
Не познавам брат си, виждали сме се само веднъж
Леля ми не й пука за мен
Нявам гадже и никога не съм имала
Нямам никакни приятели
Болна съм от шизофрения
Да продължавам ли?? Мога да изброявам до утре а съм на твоите години. Усмихваш се и продължаваш, това е живота, който ти е казал че е лек те е излъгал. Мисли не какво нямаш а какво имаш и ще се чувстваш щастлив. Аз съм щастлива и не ми пука.
Айде със здраве