Споделена история от Други

Краят на едно приятелство
Съвсем на кратко ще обясня - с нея се познаваме от 9 години и бяхме като сестри. Преди няколко месеца се скарахме, и прекъснахме всякакви контакти. От месец и половина неколкократно съм й се извинила, на крака й отидох два пъти, тя си стои си у тях, а аз мръзна на студа да я чакам. Направих грешка, но искрено съжалявам, защото винаги съм я обичала като сестра. Тя игнорира всички мои опити да говоря с нея, и да оправим нещата. Въпросът ми е да се опитвам ли отново или да приключа с тази история и да си гледам живота?
То беше нейното беше, ама стига толкова. Бях виновна, извиних се, сега тя е тази, която се държи като к**ка.

Коментари

1.   Ако смяташ, че може да продължиш без нея... Ок давай. Щом Ти е "като сестра". Може би си правила доста грешки и преди това

2.   Не се караме за първи, но явно е за последен път. И двете сме допускали грешки преди, не се изкарвам света вода ненапита. За толкова години сме изпадали в трудни ситуации и винаги сме били една до друга, затова и казвам, че бяхме като сестри. Но тя се взе твърде насериозно този път, и това ме ядоса. Искам отново да сме като преди, но след като тя не иска да оправим нещата, аз нямам какво да направя.

3.   И аз като номер1 подозирам, че си правила доста грешки преди.
Затова е решила повече да не контактува с теб, защото е преценила, че общуването помежду ви прекалено много я натоварва психически и съответно я изтощава.
Казвам това, защото и аз приключих едно дългогодишно приятелство поради тази причина.

4.   Авторката - подозирайте колкото искате. Единствената "грешка", която съм правила от както се познаваме е, че абсолютно винаги съм й помагала, и тя го е потвърждавала. Аз съм по-буйния характер от двете, и беше време и на мен да ми дойде в повече преди няколко месеца, когато се скарахме.
Миналата година имах много труден период, а тя наща със сто зора отговаря на съобщения и вдига телефон, въпреки че постоянно е в ръцете й, дори когато сме заедно. Последния път като се видяхме не се отлепи от него, да пише с гаджето, сякаш е залепена за з*дника му. За тези няколко месеца ми липсваха моментите заедно с нея и се опитах да оправя нещата, за които тя е виновна, но тя се взе насериозно и реши да се преструва, че никога не съм съществувала. Хубаво, прав й път!

5.   Дай й време. Ти си направила всичко, което си могла за да й покажеш че държиш на приятелството ви.
Моята лична такава история завърши зле за момичето, защото аз й помагах много
След като тя се разсърди до степен, която ме подминаваше на улицата, тръгнахме в различни посоки. Аз заминах в голям град, учих, попаднах на хубава работа и си купих кола, тя се омъжи и забременя и не е излизала по-далеч от парка. Никога няма да се сдобрим, но не съжалявам. Беше нейно решение и сега е затъпяла и носи старите си дрехи вмирисани на манджа.
Не искам да съм груба. Вероятно живота й си й харесва, щом не де опитва да го промени.
Съветът ми към авторката е да си продължава напред, да се развива и забавлява. Понякога хората надживяват разочарованията, понякога не могат и краят е неизбежен.