Споделена история от Други

Евентуална "Трета Велика Война"
Мислите ли, че третият голям конфликт (Трета Световна Война или ТСВ) ще дойде в близкото бъдеще? Мислите ли, че инициаторът ще е Европа (според мен ще бъдат или Китай или САЩ)? Какво стана с великите сили? Довчера Европа владееше света, а сега е "Застаряващ континент". Също как ще се развие ТСВ според вас. Този конфликт е факт и остава само въпроса кога и кои, ако е през 5777 година (ако човечеството не воюва в космоса отново на държави или срещу зелените човечета) кои ще бъдат основните играчи? Според мен всичко ще тръгне от Китай, които имат малко по-голямо население от необходимото (само някъде близо 500-600 милиона над обичайното, като си имат и братя по популация, а именно Индия). Китайците сигурно ще искат нови територии, за да се натрапят. Определено това ще е лесно (все пак кой друг залива пазара? ). Както и да е, няма значение какво мисля аз, а какво мислите вие. Чудно ми е вашето мнение. За това е темата и се надявам да бъде споделена. Довиждане и дано се видим утре.

Коментари

1.   На кратко: вече сме в 3-та световна война, не знам защо още някои не сте разбрали!
Да, от тук подготвят и теорията за "зелените човечета"! Има вероятност да ни се предложи охромна холограма на която всички ще повярват, ще бъде последният удар срещу човечеството и редуцирането му.
По-важни въпроси са:
Как ще ни продават кослород? Даа, скоро ще се наложи.
Къде и при какви условия ще живеят оцелелите срещу този кислород?
Мисли в тази посока...

2.   Скоро ли? - Няма да е в през следващите 50 години.
Не мисля, че световна воена война (има и други видове войни) ще се води на земята. Поради страх от ядрена подобна. Големите империи са наясно, че подобна ще унищожи цялата земя. Допускам подобна само ако заселим други планети. Ама кога ще е това и дали ще има не мога да кажа.
Кой ще започне? Не знам. Може би ще САЩ; Китай; Русия.
Вероятно САЩ ще започнат конфликт с някоя по - малка държава. Например Корея. Което ще увлече Китай и Русия. Обаче лидерите на тези държави, въпреки, че изглежда се мразят все пак намират начин да се разберат.
Как би се развила? - Нато изпраща войска, която се сблъсква с Китайска и Руска. Трудно е да се предвиди кой ще започне да отстъпва първи. Но със сигурност ще се замесят ядрените оръжия. И много вероятно ще настъпи ядрена зима. Но всички се боят от това и затова се разбират преди да се стигне до инциденти. Ако пък се случат, се вземат мерки да не се разрастват.
Пример. Руски самолет влиза в Турско пространство и е свален. Русия се сърди но не нападна.
Руски и натовски самолети се срещат постоянно но влизат в сблъсък.
Китай има население но строй изкуствени острови.
Китай се натрапва но колкото другите Империи САЩ и Русия.
Опитах се да разгледам темата възможно най - логично.
Инак много ми се искаше да кажа: САЩ нападат Русия. И Като видят че губят изстрелват ракети но са прихванати от руските ПВО. И на свой ред са атакувани. Не успяват да хванат ракетите и са унищожени. Ама не е много реалистично. Няма да се и стреля една ракета, а много - десетки и дори стотици. Не всички ще се прихванат. И когато паднат радиацията от тях ще заличи живота извън бункерите.

За да се бием с извън земни, трябва и те да са разумна раса. Обаче вероятноста да намерим разумна раса е много малка даже почти невъзможна. Вселената е необятно голяма.

3.   Трета световна война бе започната отдавна в Интернет пространството. Ако тази война се принесе и в реалния живот това ще е най - великото постижение на човечеството. Едни ще воюват в Интернет, а други в реалността.