Споделена история от Други

За музиката и различните харесвания
Здравейте. Аз съм на 15. Слушам малко известни изпълнители в България, та реших да видя какво е вашето мнение за тях и знаете ли ги въобще? ;D За мен бога е Lil Uzi Vert, след него са Post Malone и 21 savage. Те са ми най-топ. В класа всичко са двете крайности или металисти или чалгари. Само аз слушам такава музика. Интересно ми е дали в България извън моето училище все пак има някой който слуша такъв стил музика като мен, защото аз съм тийнейджъка и музиката е моето ежедневие. Дано да одобрите темата ми. Благодаря и весели празниции!

Коментари

1.   Аз също съм на 15 и вкусът ми за музика много се отличава. Слушам Lil Uzi Vert също, The Weeknd (любим ми е), Ty Dolla $ign, Jason Derulo, Wiz Khalifa, Chris Brown "grass ain't greener" и "To my Bed", Massari, Future, Travis Scott, някой песни на Maluma и Nick Jonas, Jeremih добре пее, Jacqees "Feel it" е страхотна песен, G Eazy " I mean it", Rae Sremmurd "Blase", Dj Bob ft. Jermanee - "She Bad". Български песни не слушам, а за чалга не мога и да си помисля. Харесвам R&B стила и песни, където пеят негри. Като вземат да ме питат каква музика слушам и като им пратя някоя правят едни лица...

2.   Аз съм по 90 години Евроденс и Радио Вива 1994 -2005

3.   Ами мога да ти кажа, че съм най-големия фен на Узи-то, не си сама :)))) Lil pump, Trrippie red и всякакво черно слушам по цял ден, буквално, едно 6-7 часа слушам черно, просто съм един вид пристрастен, но ми харесва :)

4.   Ами аз съм на 14 и общо взето не се ограничавам с музиката... Слушам и метъл, и рок, и рап, и чалга, и каквото се сетиш ;D
Иначе такива има много, в моя клас поне половината слушат Post Malone, xtentacion, lil peep, 21 savage, lil Uzi vert и т. н.

6.   Как не са известни в България? Супер много хора ги слушат!

7.   От авторката-радвам се че не съм сама и за всички фенове на Lil Uzi Vert ги поздравявам с песента му tour lif3❤️

10.   До номер 6- ами не са за съжаление толкова известни колкото чалгата. Не всеки знае Post Malone, а ако питаш някое случайно момиче по улицата "Коя е Галена? " ще ти изреди всичко за нея, дори и ЕГН. :D Може да ги знаят някои хора като нас, но не са кой знае колко известни в БЪЛГАРИЯ. В Америка са си известни особено 21 savage. Тук хората са си запалени по простотията, както авторката е споменала, че в класа и са или металисти или чалгаджии, ами това е общо взето положението и в България като цяло. Естествено, че има и хора с различни харесвания това не е лошо, не казвам, че няма фенове на тези изпълнители споменати в темата, но за жалост едни 2000 човека които харесват Lil Uzi Vert (че и по-малко) не могат да се борят с 2 милиона, които харесват чалга! Аз лично ги слушам и тримата Lil Boat, Kendrick Lamar, Mike Posner и това са общо взето.

13.   Малко късно пиша ама карай...
Lil Uzi Vert, Post Malone, 21 Savage и тоя и оня навлизат в момента. Погледнете в момента българския /рап/. Мен лично нито Марсо и Бобката, нито пък V:RGO ми харесват. Но са известни факте е. Те са вдъхновени от тези които изброих по-горе и други от порядъка на Gucci Mane и Migos и тн. Не се притеснявайте за глупости. Познавам доста хора които знаят доста от изброените въпреки, че живея в малък град. Както в Америка така и тук скоро време и чалгата няма да е най-известният стил. По простата причина, че на хората все някога ще им писне от чалгата и ще искат да чуят нещо различно. Но най-вече всичко е до вкус и на кой какво му харесва.

14.   10, защо трябва феновете на една музика, да се борят с феновете на друга музика?

15.   Но аз съм фен на RTJ, Action Bronson и Lil Dicky!

16.   Момче на 13 години : За пръв път чувам първия изпълнител от теб, иначе останалите двама ги знам от няколко седмици. Аз слушам музиката, която е по радио Енджой(NJOY)

17.   Номер 14 е прав. Никога не съм разбирал тези борби между субкултурите. Метълите мислят чалгарите за простаци. Чалгарите мислят метълите за пропадняци. Рапърите си мислят, че са гангстери, а другите някакви злета. Други има ли, не знам. Но и да има, най-вероятно те си мислят, че са най-най- а другите не стават. Ами не е така. Всеки човек трябва да се разглежда поотделно, всеки си има личност. Понеже съм програмист и не слушам чалга и винаги я асоциирах с простотия, много се изненадах, когато на работа попаднах на някои много разбиращи колеги, слушащи чалга.

18.   14 - Защото хората са дребнави същества, вечно търсещи конфликти, които вярват, че могат да спечелят, поне в очите на приятелите си?