Споделена история от Други

На кучето ми не му расте козина
Привет приятели! Имам кученце на година и половина. Кучето ми понеже, когато го пускам понякога навън на свобода то се вре из тръни и върви къде ли не. Проблема е, че има на бая места по главата и не само без козина. А забелязвам, че козината не му расте. Много се притеснявам от това, че един ден ще стане като някой плашило.

Има ли начин да му давам нещо с което да му расте козината..

Коментари

1.   Много интересен подход... Не водите животното при специалист, а питате непознати в интернет, които нито са виждали кучето, нито нищо. Това е живо същество като мен и теб, за него трябва да се полагат адекватни грижи. Не се стискайте, а отидете при ветеринар.

2.   Заведи го на ветеринар. Може да има гъбична инфекция или някоя друга болест.

3.   Такива като тебе не трябва да гледат животни! Заведи веднага животното на ВЕТЕРИНАР!

4.   Заведи го на ветеринар. Не само, че може да е болно, но може и да е заразно за теб (ако има например гъбички). Специалист най-добре ще каже какво е нужно да се направи.

5.   АВТОРА: много груби коментари от ваша страна. Завел съм го на ветеринар и човека каза, че нищо му няма и ми даде капки, които трябва да се приемат 2 месеца. Вече няма и месец и ефект нулев. Затова и питам, защо на моето куче не му расте козина. Поинтересувах се в Интернет и пише, че има кучета породи, които не им расте козина.

Моето куче е бойна порода, но няма да споменавам породата му. Дали , защото е миксирана порода няма да му порасте нивга козина.

Е, оставям коментарите на вас. И не започвайте, че е бойна порода и т.н. Искам изцяло умът ви да насочен към въпроса ми, а не към това, че е боец по природа, защото специално в моето кученце думите ,,дявол" , ,,бойна порода" или нещо от този сорт са заровени дълбоко в душата му.

6.   На моето кученце му опада козината след като роди и дълго време беше така, качи килограми и беше много унила. Като за начало, ако си завел животното на ветеринар и той е казал, че здравословно всичко е ок - не виждам защо е толкова голяма драма? Обичай си животното, какво ако не му порасне обратно - ще го хвърлиш ли?
За 6м. моето свали килограмите, порасна му козинката и пак скачаше и тичаше, така че може би преминава през някакъв стрес - и те имат чувства!
В краен случай мога да ти препоръчам шампоан или маска с тривитаминол, но се консултирай със специалист преди това задължително.

7.   Дали не прикриваш рани от боеве с врене на главата в храсти. Как се вре в храсти и за това няма козина на доста места? Драска ли се, скубе ли се по храстите? Едно е да има резки и там да няма козинка, друго ако е на петна. Ако е на петна, може да са гъбички, а и фокална инфекция, както при хората. Липса на окосмяване на петна при хората се нарича алопеция. Потърси информация за това. В края на краищата, не го пускай по храсталаци, а на поляни.

8.   АВТОРА: отново благодаря за коментарите. Отново N:7 се изразява с негативното си мнение. Кучето ми не се ползва за битки.

Кучето ми просто има петънца нещо като точици по главата, където няма козина. Има и една лента някаква надраскана също по главата и е без козина. Просто от близо, като го погледнеш ще кажеш, че са е борил с някого, а не е. Просто всичко това е от храсталаците, защото, когато го пускам на вън някоя гора и той обича да сере и да скача в храсталаците. Т'ва му е в породата. Дори и да е синджир и го разхождам той отново иска в храсталаците разни бодли да ходи да сере.