Споделена история от Други

Нормално ли е да влизат в стаята често
Нормално ли е родителите ми да влизат в стаята ми през 10-15 минути? И да са в стаята ми цяла вечер? Според мен не е нормално. Това е всеки ден. Според мен не е нормално, но очаквам и други мнения.

Коментари

1.   На каква възраст си?

2.   не е добре, съсипващо е

3.   Какво правят като влизат? Нашите също влизат в моята стаята през 15-20 минути особено вечерта стоят по 1-2 часа, много се дразня и ми е неприятно. Предлагам да поговориш с тях и да кажеш че ти е неудобно да стоят цяла вечер в твойта стая.

4.   Автора:Благодаря за отговорите. до 1: Защо?

5.   От автора до 3: Говорих, но ефект няма

6.   Слагай си райбер и да чукат ако искат нещо. Като отвориш ги дръж на вратата без да ги каниш и им кажи направо, че ти нарушават личното пространство.

8.   А поне чукат ли на вратата преди да влязат?

9.   Ами тогава може докато те са там ти да отидеш в някаква друга стая- хола, кухнята..

10.   От автора: До 8:Не. До 9 в кухнята ми е неприятно, но може в коридора

11.   И какво правят като са там?
Кажи им, че ти пречат и че искаш да си сам да учиш, да говориш с приятел. Недей да си траеш.

12.   Ох, направо се изнасяй. Това е ужасно. Като дете не са влизали толкова при мен. За какво ти е стая, явно си е тяхна.

14.   12 - И как плануваш да стане номера, ако си още в гиманзията? Остави всички закони, ами къде ще спиш и какво ще ядеш? Може би ТИ ще приютиш автора?

15.   Мила, според мен те го правят, защото ги е страх да не си пишеш с непознати и да не направиш някоя глупост след това впоследствие. И донякъде притесненията им са основателни, защото именно поради липса на родителски контрол едно 11 г. имаше 3000 приятели в социалните, мрежи видя се с един от тях и загуби живота си.

17.   Не знам на колко години си, но смятам, че децата и особено тинейджърите имат нужда от лично пространство. Родителите трябва да се стремят да не са прекалено обсебващи към детето си. За жалост, повечето не съобразяват това и така причиняват дискомфорт. Неслучайно едни от най-големите престъпления се извършват уж от любов. Някои хора смятат, че любовта и загрижеността им към някого оправдават действията им. Е, не е така. Зачитането на личното пространство е сред най-важните неща, които родителите трябва да дадат на децата си, наред с това да ги приучат на самостоятелност и независимост.

18.   От автора до 15: Не съм момиче. Не пиша с непознати във Фейсбук и Месенджер. До 17: И според мен трябва така, но... Ето сега в момента не съм сам. Казах им го и казаха, че не са длъжни да се съобразяват с мен.

20.   14, 12 съм - обикновено имаме баби, дядовци, лели и т. н. Извинявай, но човек трябва да се спасява навреме!!!!

21.   От автора: За съжаление още е така и клюкарят какво правя.

22.   От автора :За съжаление това продължава и не знам какво да правя. Писна ми да се влиза често. Понякога по-рядко заставам до вратата и не давам, защото не се търпи

23.   Не е нормално....

24.   И при мен е така защото наскоро си писах с непознати. И още си пиша с непознати но лъжа нашите че са от дск или се виждам с тях като съм с най-добрата ми приятелка. Сега се чудя как да се отърва от тях защото осъзнах грешката си. Иначе ти давам съвет да ги попиташ защо правят така.

25.   До 24: Казаха ми само че трябва

26.   И при мен е така. Влизат през 5 минути да вземат нещо вместо да вземат наведнъж всичко. Омръзна ми.

28.   А да ти е хрумвало, че влизат не защото им трябва да вземат нещо, а защото не са сигурни какво точно правиш и ги е страх да не чатиш с непознати, например? Докажи им, че не правиш глупости и предполагам ще спрат да си търсят поводи да те проверяват през 15 мин. какво правиш.