Споделена история от Други

И аз търся един филм :)
Здравейте :)
Много се надявам някой да успее да ми помогне да намеря един филм, който съм гледала преди доста време, но не помня заглавието. Почти съм сигурна, че е италиански и най-вероятно е от края на миналия век, най-късно началото на този (1990-2001). Поне с такова усещане съм останала. Предполагам, че се определя като драма/романтична драма, но имаше и леко комедийни елементи.
Сюжетът си го спомням доста подробно и все пак някои моменти и детайли ми се губят. Разказва се за младо момиче, което имаше нужда от пари и си търсеше работа. Някак си попадна на жена, която се развеждаше със съпруга си, който беше някакъв много богат, и искаше да го злепостави в съда и да му вземе парите или бизнеса (не съм сигурна). Та тя плаща на момичето да започне работа като домашна помощница в къщата на бившия и съпруг и да го съблазни и да направи компрометиращи снимки. Мъжът обаче не нае момичето поради някаква причина. Впоследствие то се подстрига и се направи на момче и пак се яви, като този път я взеха на работа там. Работеше нещо като иконом - чистеше, подреждаше, такива работи. Постепенно се сближи със съпруга, макар че той, доколкото си спомням, беше доста сериозен и малко дръпнат и строг. После не помня какво се е случвало конкретно, но тя си призна, че е момиче, или пък той я хвана. И май спаха заедно или поне се целуваха. Но ги снимаха през прозорците и бившата му жена на човека май използва снимките в съда. Даже, ако не се лъжа, искаше да го изкара хомосексуален на базата на тях, тъй като момичето беше с къса коса и не се виждаше много какъв пол е. И след това вече и въпросното момиче си призна пред съпруга, че е било наето от жена му. И после не знам какво стана, ама май завърши хубаво, сигурно са се събрали накрая.
Момичето и бившата съпруга доста си приличаха в лице. Момичето изглеждаше малко по-младо от нея. Тя беше с руса коса, а почти съм сигурна, че и то също, поне преди да се подстриже и направи на момче. Мъжът беше с тъмна коса и по-голям, сигурно към 40 някъде, и все ходеше с костюм.
И това е, друго не си спомням. Много ще се радвам, ако някой се сети за заглавието, да го напише.
Весели празници на всички :)))

Коментари

1.   Мисля, че съм го гледал и аз, но не беше скоро. Щом е италиански (аз много не се интересувам филмите къде са направени и затова не съм сигурен), ползвай гугъл преводача (ако не знаеш италиански) и потърси някой форум, където италианците да са в изобилие. Ако те не знаят - ами, късмет.