Споделена история от Други

Искам да живея в Англия
Здравейте! Скоро ходих до Англия с нашите. По принцип пътувам много, всяка година ходим в различни държави, но Англия ми е любима и една моя приятелка след седмица отива да учи в Newcastle (нейните родители работят там) в английско училище и каза че може да кандидатствам, но сигурно ще мине доста време, може би до следващата учебна година докато всичко се уреди. Аз нямам проблем, мога да почакам но не знам какво точно да правя т. е. трябва ми виза, място, където да отседна и т. н. Ако някой може да ми обясни моля, ще ми помогне много! Мерси предварително ;)

Коментари

1.   какво ще правиш там? аз дочувам напоследък, че там няма работа за българи..

2.   и аз дочувам същото при това от мои приятели българи.. така или иначе да ти обясня.. трябва да си приготвиш голямата торба с пари... 75 лири ти струва наема за седмица.. не на индивидуално жилище ами на стая в къща в която живеят още 7 или 11 човека... 30 лири ти струва картата за транспорт на седмица а там се пътува много.. храната е евтина за стандартите на англия.. работа нали се сещаш каква ще вършиш.. ако все пак се налага да бачкаш.. защото не си ти има всякакви хора от цял свят и всяка оферта отлита за секунда... да всяка държава в чужбина ни се струва като мечта за нас българите но дали е толкова лесно да се установиш там.. още повече че този живот и свобода която я имаш в бг там едва ли ще я имаш :)