Споделена история от Други

Искам да изглеждам нормално!
Студент съм и бих желал да се допитам до вас за едно нещо, което пресилено мога да нарека "проблем", но не харесвам в себе си. В седми клас ръстът ми беше 160 см. и с теглото си от 45 кг. изглеждах страхотно за възрастта си.. в момента обаче съм цели 188 см, а килограмите ми от няколко години са се заковали на 52 и просто не помръдват! Израснах хилав и започнах леко да се изгърбвам. Краката ми се подгъват при ходене от слабостта. Това никога по никакъв начин не е рефлектирало върху самочувствието ми, но ми омръзна разни забележки от сорта на "ти нищо не ядеш" и "докарал си се до анорексия" да ми бъдат подхвърляни постоянно от роднини, колеги и прочие. Да, имам огромна неприрязън към физически упражнения (логично! ), но първо на първо, аз нямам маса, която да ми даде основание да се отдам на спортуване. Никога не съм си и помислял, че може да страдам от някаква болест, просто от дете съм злояд до крайност, та до ден днешен виждам голям зор с пълноценното хранене, а оттам произтича всичко останало! Напълно нормално за мен е да похапна само веднъж по обяд и после чак на следващия ден, а това докарва до тотално недоумение всичките ми познати, те просто не могат да ме разберат! Как да започна да се храня пълноценно? Какво да направя, за наддам поне 10 килограма в близките години?

Коментари

1.   Ръстът ти е чудесен, но наистина сигурно изглеждаш като анорексик. Не е никак логично, че не искаш да спортуваш, а си измисляш оправдание предполагам придружено с клишета.
Можеш да започнеш да спортуваш веднага като спазваш определена диета за качване на маса.
Можеш да започнеш да пиеш бирена мая на хапчета за вдигане на кг.
Просто те мързи..

2.   И аз бях така но открих тайната, която всъщност не е никаква тайна. Трябва да ядеш повече калории отколкото изразходваш.
Не може да заредиш 1 литър бензин и да искаш колата да върви 100 км. Почни някаква спортна дейност, най добре фитнес или упражнения у вас. Яж през 3 часа. За деня трябва да имаш минимум 4 ядения. Най добре 6.
Трябва да ядеш сутрин 100 гр овесени ядки с мляко и 50 гр сусамов тахан. 2ро ядене 300 гр варен ориз с малко хляб плюс 50 гр тахан. 3то ядене пак ориз ама тоя път 200 гр ориз с 2 яйца. 4то 200 гр картофи с пържола.
Само в тахан има 600 калории на 100 гр. Трябва да пердашиш яко въглехидрати. Омразно е да ядеш повече ама си струва. Аз за няколко месеца от 65 кг станах 79.
Най основните неща за маса са : ориз овесени ядки и картофи. Аз така качих. Но и физически натоварвания трябва.

3.   Казваш, че не обичаш спорта, опитай с нещо по-леко-разходки в парка или на планина (лек маршрут), колело. Редовната физическа активност на чист въздух ще повиши апетита.

4.   Момент малко! Спорта идва СЛЕД смяната на хранителния режим. Ако започнеш да спортуваш сега, без да промениш хранителните си навици, ще отслабнеш още повече. Гарантирано. Както номер 2 е написал, трябва да поемаш повече калории отколкото са ти нужни, за да качиш тегло. Изгради си режим според това кога имаш време (в случай че учиш или работиш). Храни се разнообразно - протеини, въглехидрати и мазнини. Консултирай се с лекар и диетолог.