Споделена история от Други

Синът ми иска да влиза в армията
Здравейте! Имам 17 годишен син, скоро прави 18 и преди известно време спомена, че след като завърши средното си образование иска да влезе в армията. Винаги се интересувал от такива неща, гледа военни филми, играе само игри свързани със световните войни, разпитва баща си за казармата. Той му разказва за всички негативи, но това не отказва сина ми от идеята да бъде войник. Изобщо не искам да ходи в армията. Притеснявам се, че няма да издържи не физически, а психически. Майка съм и не искам детето ми да пострада по някакъв начин, искам го близо до себе си, а армията ще ми го отнеме. Твърдо против съм, съпругът ми също, но не знаем как да го откажем.

Коментари

1.   Да, индоктринират поведението ни от малки с филмите, игрите... Също щях да съм част от системата. Няма да го разубедите, но могат да го скъсат на някой от тестовете.

2.   Ами за съжаление по описанието ви за него, няма да можете да го откажете. Единствено може да се надявате да не издържи тренировъчният период и сам да се откаже преди да е подписал дългосрочен договор.
Не знам за каква армия смята да се включва, но ако възприята му са са основно от филми и игри, а разказите на бащата приема като "преувеличени" вероятността да "изпуши" още първите три месеца е огромна.
Все пак ако до тогава не се откаже, поне го насочете към легион, френскияг е най-добрият за Европа. Част от обучението е оцеляване сам при екстремни условия, пускат ги в някоя планина/гора и трябва да оцелеят сами определенпериоз от време. Новсе пак и си пазат много гърбовете, стават повече от братя защото животът на всеки един от тях зависи от другите при ситуации.
След евентуален 3 или 5 годишен договор са с преференции при кандидатстване в полиция, стражари. Имат много високо заплащане и в последствие се пенсионират млади и с висока пенсия.
И... бивш легионер няма, става им инстинкт!
Има сайтове на английски и френски за легионери, има групи, форуми в които легионери споделят опит и съвети към желаещите да бъдат т. н.

3.   Баща му е бил в казармата, което не е точно армията. Работата е, че може би, синът ти не е запознат със съвременното окаяно състояние на войскиата ни. Вероятно си мисли, че сме с армия като на САЩ, Германия или други подобни страни.

Покажи му тази реалност и верочтно, ще му промениш мнението.

Все пак, животът си е негов. Може би, просто е от хората, който искат да се бият. Вярваш или не, има такива и то доста. На повечето им минава за няколко години.

4.   Синът Ви става пълнолетен, според закона той може сам да взима решения за бъдещето си и да работи това, което му се иска. Най-сигурният начин да тласнеш едно дете към дадено занимание е като забраняваш, натякваш и се пробваш да го откажеш. Нека опита, щом Вие мислите, че той няма да издържи психически, няма от какво да се притеснявате- или ще се откаже, или ще стане издръжлив млад мъж. Очевидно приказките не помагат, нека опита, може да му е призвание или пък изобщо да не е за него, но няма как да разберете по друг начин.

5.   Макар и ваше дете, той е отделна личност. Не може да го пазите цял живот от грешки и проблеми. Тепърва има много да страда и да се учи.
Замислете се дали не прекалявате малко с тази загриженост. Не отнемайте възможността на сина си да стигне сам до правилните и грешни изводи. Колкото повече го дърпате, толкова по-голямо ще бъде желанието му да отиде в армията. Нужно му е да придобие житейски опит сам. Отделно знам точно толкова лоши истории от казармата, колкото и добри. Навсякъде има и добро, и лошо.
"Майка съм и не искам детето ми да пострада по някакъв начин, искам го близо до себе си" - нали знаете какво става с децата, отгледани в саксия? Животът ги удря с петорна сила, когато един ден родителите им няма да ги има, за да кръжат около тях. Не можете винаги да сте до него. А как ще го пуснете да се ожени и да създаде семейство, ако реши? Ми тя жената е като армията - отнема милите синчета, а после тук четем теми за освирепели свекърви. :)
Казали сте му какво мислите, но го оставете сам да направи избора си. Нека си чупи главата, може пък и наистина да му хареса. Ако така го пазите от всяко взимане на решения, един ден ще сте родители на 40-годишно абсолютно безпомощно същество.

6.   Заради такива вас днес младите мъже са на тоя хал мамини синчета, които не могат да защитят жените си! Ако искате сина ви да стане п.... о продължавайте в същия дух! -

7.   Оставете момчето, нека то да избере само с какво иска да се занимава, той ще бъде пълнолетен и щом си е избрал и държи на това толкова упорито, значи наистина го иска и ще ходи на работа с желание. Каквото и да му разказвате няма да го разубедите! Пък в крайна сметка ако не му хареса винаги има път назад.

8.   А кой ще пази България ако никой не пуска синовете си в армията? Всичките ни съседни държави (без Македония) имат по-големи армии, утре ако стане война ще ни превземат и... айде да не казвам какво ще правят с теб чуждите войници. Няма да се отнесат добре с българските жени. 500 години сме били под турско робство и турците са продавали българките в хареми, за бели робини. Искаш робството да се повтори ли? Виж в какви смутни времена живеем, навсякъде около нас има войни - в Украйна, в Сирия. Пращай сина си в армията! Който не храни своя армия, храни чужда! Няма друго спасение!

9.   До номер 8-образовай се малко преди да пишеш глупости,робство е нямало.

10.   Искате нещо близо до себе си цял живот? Купете си котка.

11.   Номер10, в добра посока мислиш, но предложението ти не е съвсем подходящо, защото котките не са особено лоялни. Много хора бъркат любвеобилността с лоялност. Котката колкото и да е мила и гальовна, в повечето случаи в един момент си тръгва, ако нещо не ѝ харесва.
Докато кучето - ето то е лоялно до гроб, а и има много по - голяма нужда от внимание и занимавка изобщо, отколкото котката. Затова горещо препоръчвам на авторката да си вземе куче :)
Кога хората, които имат нужда да обгрижват, дундуркат, котролират и другите си там задушливи неща, ще разберат, че КУЧЕТО е решение на проблема им. Даже най - добре да е някое от едрите породи... Тамън ще е асъл като син :)

12.   Напълно съм съгласна с номер 6. Вашият син, госпожо е свободна личност, която сама може да избере своя бъдещ път. И Вие нямате право да се бъркате, ако питате мен неговият избор е достоен за гордост. Бих била безкрайно щастлива ако в бъдеще имам син като вашия. Гордейте се с него и го подкрепяйте, не мисля че бихте била по-съгласна ако синът Ви каже, че има гадже от неговия пол. Аз съм момиче на неговата възраст и след време бих искала да се омъжа за мъж, а не за някое “ разглезено синче”, което да отделя повече внимание на косата и външния си вид от жените и да очаква аз да му падна на колене и да му предложа брак с пръстен.

13.   Не го отказвайте.
жена

14.   Не съм бил в казарма, но подкрепям сина ви. Половината ми проблеми в живота идват от възпитанието на майка ми

16.   Ако сина ви има някакъв потенциал, то армията ще го съсипе. Съжалявам че го казвам но в момента "въоръжените сили" са на такова дередже, че нищо не правят и съответно нищо не им плащат. Кой способен младеж ще се хване за 500 лева чисти пари. На това са съгласни само хора чиято цел е по цял ден да жулят карти и по цяла нощ да спят.
За "тестовете" не се притеснявайте - приемат всеки дето не е сакат и може да си напише името защото наплива е основно от малцинствата.

Има няколко подделения които са изключение, но те са именно това - изключение!

И преди да ме нападнат някой романтици - знам какво говоря, в семейството и обкръжението имам военнослужещи така че данните са "от кухнята".

А младежа просто е станал жертва на романтизъм, пропаганда и компютърни игри. Ама няма лошо - пуснете го, след месец като види за каква пародия става въпрос сам ще се откаже.

17.   Обяснете на сина си, че всички войни и военни конфликти от последните двеста години и преди това, са инсценирани и изкуствено предизвикани от тайни общества с користни цели, като заграбване на богатствата на планетата земя от илюминати, темплиери и други тайни организации. Потърсете и изгледайте заедно с него в интернет всички филми и написано по въпроса. Влизането в армията на която и да е държава е най-голямата глупост която може да направи с живота си. Да не говорим, че действително има размирни райони, където може да го пратят да потушава военни конфликти, примерно в Азиятският регион, където рискува да изгуби живота си заради някакви диваци. Посъветвайте го да се насочи към професия с която действително може да бъде полезен на обществото.

18.   Много се радвам, че още има такива мъже! Оставете детето!

19.   На вас само сина ви иска да се чини войник, но при мен единствената ми дъщеря "мечтае" за това. Опитах какви ли не начини да я откажа - упорита е и навие ли си го на пръста, значи ще се случи. Извинявам се, че използвам чужда тема, но някой, ако има съвет как да предотвратя влизането на момичето ми в армията, да сподели. Страхувам се, че тестовете и изпитите няма да я затруднят ни най- малко, умна е и освен това тренира всеки ден, а тя иска и да ходи на война след години, как се наричаха - частни мисии или нещо от тоя род. Помогнете ми!!!

20.   " а тя иска и да ходи на война след години, как се наричаха - частни мисии или нещо от тоя род. "

Първо - точно тези, които се "натискат" не ги пращат, а частните мисии, са си просто наемни убиици.

21.   Ако не се справи, ще се уволни. Насочете го към школата в Симеоново. Хем в системата, хем с образование.