Споделена история от Други

Помощ изгризана лична карта
Здравейте!

Имам страшен проблем! Кучето ми ми изгризало личната карта. Ма къв съм отвеян, че да падне от джоба ми..

Ся се чудя какъв е процеса. Трябва да отида да ми я заменят, но колко лв ще струва и глоби ще има ли за счупена карта..

Коментари

1.   Ако кажеш, че ти е бил откраднат портфейла, може и да отървеш глобата. Беше 30лв май, но преди около 5 години това.

2.   Смених си картата 7-8 месеца след като изтече и не ме глобиха, макар че трябваше. Ако кажеш, че е открадната, би трябвало да ти се размине.

3.   20 лева глоба и десетина за издаване на нова.
Не лъжи, че са ти я откраднали защото автоматично се завежда досъдебно срещу неизвестен извърщител, ще трябва да даваш показания къде и кога се е случило и защо докладваш със закъснение а не си го направил своевременно.
В крайна сметка ще се оплетеш в собствените си лъжи, пак ще платиш глоба ама ще береш и голям срам пред полицаите.

4.   емиииииии отиваш в МВР , обикновена поръчка / 1 месец, ама понякога ги правят и по-бързо / 18 лв , предполагам глоба -20 лв , затова че не си я опазил - закръглено 40 лв .
Тук виж таксите

https://www.mvr.bg/dbds/дейности/такси-и-банкови-сметки/lichna_karta_pasport

а тук

https://pravatami.bg/5965/2

и тук за глобите

https://www.mvr.bg/yambol/административни-услуги/административни-услуги-за-граждани/документи-за-самоличност/глоби

5.   АВТОРА: благодаря ви! Питах и една моя колежка дали ще има глоба за това и тя каза, че няма да има.

Сега от вас разбирам, че при всички положение глоба ще имам, защото е счупена.

Ами к'во да прая. Ще издавам нова макар, че е минал вече втори ден и картата ми не е занесена за издаване на нова. Нямам време, защото ходя на работа до вечерта късно.

Ще видя най - скоро време да я подновя. Пък да дано не ме хванат правоохранителни органи, защото те си спират често до нас.

Аз сега се чудя само дано ми се размине с кучето, защото не е регистрирано в общината, за притежание на куче в домашни условия. Там също има глоби.. ще го мисля някак си. Може да кажа, че ме е подгонило куче и ме е гризнал за картата. :D

6.   Няма да те глобят нито за картатта, нито за нерегистрираното куче - кой ще тръгне да проверява регистрирано ли е кучето ти. Отиваш в паспортното с кръщелното ти свидетелство, описваш в свободен текст какво се случило с личната ти карта, попълваш няколко бланки, правят ти снимки, плащаш таксата за издаване на нова лична карта, която е към двайсетина лева, експресното издаване на нова лична карта е по-скъпо. Ако някъде ти поискат личната карта преди новата още да е готова, казваш че в момента ти правят новият документ. Това е, няма нищо страшно:р

7.   Няма да те глобят нито за картата, нито за нерегистрираното куче - кой ще тръгне да проверява регистрирано ли е кучето ти. Отиваш в паспортното с кръщелното ти свидетелство, описваш в свободен текст какво се случило с личната ти карта, попълваш няколко бланки, правят ти снимки, плащаш таксата за издаване на нова лична карта, която е към двайсетина лева, експресното издаване на нова лична карта е по-скъпо. Ако някъде ти поискат личната карта преди новата още да е готова, казваш че в момента ти правят новият документ. Това е, няма нищо страшно:р