Споделена история от Други

Сънища
Здравейте! Пише ви момиче на 17 год. От известно време сънувам едни и същи, или по-скоро подобни сънища. Ще се опитам да ви ги обясна, защото са адски неадекватни и трудно мога да ги обясна :D
Различни места, различни хора, различни случки, но винаги моментите, които сънувам са много напечени. Например някой ме гони, аз тичам, нападат ме, крещя, трябва да кажа спешно нещо на някой, като цяло винаги ситуацията която сънувам едва ли не е на живот и смърт. Окей нищо кой знае какво, и сега главното нещо което ме интересува е че както си сънувам и се стига до напечения момент да бягам, защото ме гони някой да ми направи нещо примерно, АЗ НЕ МОГА, блокирам, тялото ми е адски тежко, все едно тичам на забавен кадър, а ме настига нещотото от което бягам, искам, но не мога. Цялата се събуждам изтръпнала винаги, полудявам от такива сънища. Другия подобен тип сънища са, пак нещо лошо се случва, трябва да викам за помощ, около мене много хора, но трябва да изкрещя за да ми помогне някой, и отново не мога. Нямам глас, напъвам се с последни сили и не мога, никой не ме чува и в повечето случаи от такива сънища се събуждам крещеейки нещо :D Става ми много смешно понякога, но наистина един такъв сън, адски много ме изтощава, чувствам се супер безпомощна в съня, всичко ми е изтръпнало винаги, все едно съм парализирана, не знам как да го обясна. Адски интересно ми е защо толкова често сънувам такъв тип сънища.. Ще се радвам да споделите и вие ако имате подобни :)

Коментари

1.   Емиииии на сън не може да се бяга
Знаеш ли какъв зор ми е като тръгна да карам колело на сън :))) - не става
А защо ги сънуваш - не знам

2.   За да сънуваш толкова често едно и също и най-вече да запомняш сънищата, значи подсъзнанието ти или може би духовната ти същност се опитва да ти каже нещо.

Обикновено това, от което бягаш на сън, символизира някаква част от теб или от живота ти, от която се опитваш да избягаш и така подсъзнанието ти ти подксазва, че не можеш, а и е безсмислено да бягаш, а да приемеш себе си/живота си, без да се съпротивляваш и да осъзнаеш, че всичко е за твое добро в крайна сметка и няма смисъл да бягаш от нищо.

3.   Аз сънувам кошмари, когато тялото ми не функционира добре.
Когато не съм легнал в типична поза. Леглото ти удобно ли е?

Събуждал съм се ако съм притиснал някоя ръка, която в последствие се оказва изтръпнала. Другият случай, мислейки си за нещо заспах с кръстосъни ръце, по гръб и по едно време се усещам, че не мога да дишам. Друг случай беше, когато явно е имало някакви шумове, аз съм лежал на лявата си страна и са ме стреснали много жестоко. Не знам защо, когато спя на дясната си страна не сънувам кошмари. Може би, защото шума в стаята идва от дясно, т. е съм с лице към него. Всеки път сънувах кошмари.

Като малък имах един редовен кошмар. Гонеше ме една грамадна топка и бягайки исках да викам, но не можех...