Споделена история от Други

Евтина и надеждна кола
Обръщам се към вас с молба да ми помогнете със съвет. Детето ми ще е първи клас тази година, а до училището и работата ми е 10 км и ще трябва всеки ден да го нося с кола и от там да пътувам до работа, т. е. 20 км всеки ден отиване и връщане. Иначе на мен за друго не ми трябва.

Нямам големи претенции, искам просто евтина кола до 3000 лв, до около 14 годишна, да не влиза през ден в сервиз, да не гние лесно и подръжката да е евтина. Не държа на екстри, единствено климатик да има, но и да няма, не е фатално.

Чух, че Астрите и Хюндай Аксент са такива. Не знам колко е вярно. Също така може би ще е по-добре да е бензин, понеже няма да се кара чак толкова, а и дизелите, доколкото знам, при големи студове палят по-трудно.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ще ти излезе по-евтино и сигурно да се разходиш до Австрия или Германия и си купиш от там. Документите се оформят на момента и на място в сервиза.
За тази сума може да си купиш дори някой "дядо" БМВ, не за марката, а за качеството. Винаги ще предпочета дори 20 г БМВ пред нов Голф примерно.
А марките които ти си посочил/а, е, за тези пари и две коли ще си купуш от там.

2.   голф 4, 1.6 бензин

3.   Шкода без много екстри. Моторът е от фолксваген, цената е като за чехи.

4.   Майка ми има рено Клио 2000г., купи го преди 6г., мина доста километни, повече от мъж и без почти никакви проблеми, а вози много меко.

Не се сърди №1, но БВМ са пълен боклук или поне надценени. Аз имам тойота авенсис 2003, а баджанака ми БВМ 2003, моята почти не се разваля, а неговата през два месеца в сервиз и гълта и масло. Един път отиваме извън София и ме пита как съм се качил на един малък байр, БМВ-то не можело. Онзи ден, като валя малко сняг и имаше лед в София 2см., едно БМВ не може да излезе от паркомястото си, хаха.

5.   Чувала съм,че японските Нисан и Тойота са добри,но им е скъпа подръжката.Ако уцеля тото,бих си взела Микра.
Подкрепям номер 4,ама по други съображения.
Имам си лична класация за определени марки че ги карат над 80 % комплексари.
Първо място печели...Фолксваген,второ БМВ.
Над 15 год. съм шофьор.За моите нужди,предпочитания и най-вече възможности Опел е чудесна марка.

6.   Спести още малко и си вземи някоя Шкода. Или VW.

7.   По-скоро въпросът опира до подържана стара кола, не до надеждна стара кола. Всички коли се чупят, а частите са им кажи-речи от едни и същи производители. Е, да има и по-надеждни от други такива, но ако не са подържани, можеш да забравиш за надеждността. Едни ръждясват, други се повреждат, на трети електрониката се скапва. Марката в такива случаи почти няма значение. Познай с какво, как и колко време е карано по-горе описаното БМВ, дето гълтало масло. (БМВ например, не че са некачествени коли, но са за избягване, не за друго, а понеже имат тенденцията да са юркани, без много, много подръжка, пък било то и големите модели. Мое си мнение, което само потвърждава писаното.)

На читава кола трудно се попада, за жалост.

8.   хехе, всеки си хвали магарето :) то не може и да се очаква друго. и все пълно с разбирачи. особено номер 4. такъв специалист, че зачеркна една от световните марки автомобили. и тва, че некакъв си там познат си взел курник който гълта масло, значи, че всички бмв коли са боклуци и като падне 2 см сняг трябва да ги зазимяваме, че тиа коли само лятото тря да се карат :)

В по голям мащаб да се сравнява шкода със бмв, мисля, че е повече от излишно. и тук изобщо не говоря за "статут" и "реноме" а за чисто техническо и дизайнерско изпълнение. ама тези теми са висш пилотаж за "ей, мноу як тоа мерц(голф, шкода), дейбиш. неа чупене, ръиш ли" :)

ама ганьо най често е тъп, стислив но за сметка на това специалист по всичко. особено по чужди коли.

БТВ, на баджанак си кажи да се поразтършува как се кара бмв в зимни условия и по специално да се научи да работи със полусъединител. И ако все пак му е трудно, кажи му да гугълне "asc half mode". сигурен съм, че не и чувал за това.

За сведение на такива разбирачи като тоя - лично аз карам 20 годишно бмв и мога смело да кажа, че е изключително здрава кола. Стига да не се циганиш и да си я подържаш, като всяка техника. Гори точно 100 мг масло на 7000 км. И не ми се е случвало да закъсам някъде зимно време а не е да карам само по изчистени магистрали. в сервиз съм бил последно преди 3 години, и то носач. Окачването си е консуматив по нашите пътища. Квото и да сваля по него, е било оригинално, изкарало толкова години, а аз тука сменям през 4 години я носач, я биалетка.

а сега е особено модерно да се вземат нови коли на лизинг, карат се по 3 години и се обеснява колко е яка. ми то всяка нова кола ще ти изкара до 5 години, без значение марка. ама я изкарай с нея 20 години да видим в кво състояние ще е.

И все пак по темата - съвет към авторката - не си взимай бмв. не е за жени, колкото и сексистки да звучи. земи си корса, голф, нещо по стандартно и за бюджета ти. бмв е за удоволствие, страст, динамика. а шанса да попаднеш на абсолютно изтърбушена и неподържана кола е огромен. разбира се, това важи за всяка кола на старо, но специално бмв има тенденцията да ги карат бивши голфаджии, дето са типичните ганьовци, както и номер 7 спомена.

9.   Да, забравих, че за България БМВ-то за някои значи комплексарщина :)
Именно посочих за закупуване от Германия и Австрия защото освен много по-евтини, са и много по-пазени коли.
Офф...

10.   Н8 , прав си, само една забележка, аз съм 1 и 8 и съм жена ;)

11.   Баджанакът ми не е могъл да се качи на байра лятото!
Той е инжинер в USA компания, умен е и изкарва доста, но БМВ-то е пълен боклук (не казвам, че е най-лошата кола) в сравнение с други марки. И да, 100% най-често се карат от гъзарчета!

12.   Баджанак инженер и кара БМВ и незнам си какво ... Селяните са си селяни ! Братле как смееш да обиждаш една от най - водещата марка на автопазара ? Ти ако се качиш на моето бмв на баир било то сняг или имай касмет сух асфалт и те правя на трушия ! Това е възможно най - надеждната кола в Европа ! Друг е въпроса , че нямаш парички да си го позволиш така разбиаш ли , анайсим ми .

13.   Към №12

БВМ-та не са лоши коли, но да са най-надежната кола в Европа?
Карам тойота авенсис и смяташ, че не мога да си позволя БМВ?
Какво общо има дали мога да си позволя БМВ или не, коментира се стабилността на колите?

14.   И какво ? Авенсиса по стабилна от бмв -то ? Втората ми кола беше авенсис . Немога да кажа лошо за марката , но определено бмв-то къде къде по стабилна (зависи с какво бмв го сравняваме)