Споделена история от Други

Опазване на природата
Здравейте!
Въпросът ми е дали опазвате околната среда, смятате ли природата за нещо, което заслужава да бъде опазено?
Аз се старая да го правя, в момента събирам хартия и ще я занеса на вторични - едва ли някой ще сметне ще това ще е за никаквите 4-5 лева, които ще получа - в никакъв случай!
Събирам разделен отпадък и се старая да си купя тетрадки за училище, направени от рециклирана хартия и бих искал да направя още, защото всъщност аз нищо не правя освен да давам боклука си за рециклиране и се опитвам да песня електрическо и вода.
Истината е, че дори това, което правя е едно добро начало някой да се научи да опазва околната среда, защото всеки един може да го прави без да му отнеме кой знае колко време.
Сигурно някой ще каже "Какво мога да направя аз като има цели компаний, които завърсяват и изсичат толкова много? ! " Но хора - грешите! Представете си всеки един човек да направи най-простото нещо, което правя аз!

Коментари

1.   Ето ти малко числа.
1 американец консумира:
- 7 пъти повече вода на ден от средностатистическият ЕВРОПЕЕЦ
- 4 пъти повече електричество от средностатистическият ЕВРОПЕЕЦ
- 2 пъти повече бензин/дизел от средностатистическият ЕВРОПЕЕЦ
- ненаситната им лакомия към месото коства половината от газовете виновни за глобалното им затопляне
- 60 % от произведената храна в САЩ се изхвърля
- Процентът на рециклирани отпадъци е най-нисък сред всички развити държави именно в САЩ
-САЩ не участват в нито едно международно съглашение за опазване на околната среда, дори открито демонстрират арогантно поведение и насмешка по адрес на тези организации.
-Освен на планетата Земя и атмосферата САЩ са най-големият замърсител и на космоса

Или с други думи, 5 % от световното население използва 30 % от ресурсите на земята и долу-горе замърсява също толкова. Всичко това заради печалбата и задоволяването на ненаситното си население.

Заключението : Ти много хубаво взимаш перки за опазването на околната среда, което наистина е похвално, но на практика абсолютно безполезно, поради простата причина, че някой отвъд океана замърсява за 1 ден, толкова колкото ти опазаваш за цял месец да речем. Освен това, ТЕЦ-овете, конкретно тези в България, освен че извършват финансов геноцид над българите, заради скъпият ток, който произвеждат, извършват и здравен геноцид, като продължават да бълват всякакви мизерии във въздуха и да тровят народа ни. Точно заради тях, качеството на въздуха тук, е най- лошо в цяла Европа. ТЕЦ-овете естествено се стопанисват от чужди фирми, като всички знаят каква е националността им.
Колкото и черно гледно да звучи такова е положението в глобален план.
Разбира се в локален план, твоите усиля за безценни, защото това да опазиш местната поляна или горичка наистина е много важно.

Опазването на околната среда е един огромен бизнес.
За начало ще ти дам пример. В нашата страна действат няколко много мощно "природо-защитни" организации. Същите тези организации, когато стане на въпрос за някоя незаконно построена барака на брега на морето вдигат всякаква врява и протести, но когато стане на въпрос за опазването на водата и прехраната на 1/4 от България не си мръднаха пръста. Когато съвсем на скоро се водиха диалози, за добива на газ в Добруджа, видя ли някой от тях да протестира или да се опитва да ги спре, а в случая ставаше на въпрос за опазването на Житницата на България, водата, прехраната, както и живото и здравето на живущите там...
Как ще тълкуваш липсата на какъвто и да е отклик от тяхна страна по този казус и врявата, която вдигат заради една барака, която пречи само на някой олигарх-хотелиер?

Отново ще се повторя, евала за това, което правиш, но колкото и оптимистично да се гледа на нещата подобни действия за безполезни, дори всеки 2-ри да е като теб.

3.   Разбирам, че си стигнал до точката, в която нещата са ти ясни, но не напълно и се чудиш какво не е наред в цялата картина. Затова те съветвам на първо време да гледаш Cowspiracy и току виж си си обяснил доста неща. Пиши пак след като го изгледаш да ти препоръчам още неща.

4.   Уважавам, ценя и обичам природата повече от хората! Хората са единствената чума на тази планета. И единствените глупаци, които си плащаме за да живеем на нея.
Старая се да не и вредя, опитвам се да и помагам с каквото и до колкото мога. Имам моя си специална връзка с всичко живо, опитвам се да я поддържам в хармония.
Тепърва ще се случат още "природни бедствия" след вулканите ще има периоз на възстановяване. Няма да има толкова много хора... проридата ще се възстанови. Тя без нас може, ние-не!

5.   Твърде малко са хората като автора. И повечето след завършване на училище забравят какво са мислили.

6.   И аз правя всичко възможно да опазвам природата. А това, че нищо няма да променя, не ме интересува. Както се казва "прави каквото трябва, пък да става каквото ще".
Всъщност когато казвате, че индустрията и заводите замърсяват, нали си давате сметка, че това, което се произвежда в тези заводи, дефакто са стоки, услуги, електроенергия и т. н. за крайни потребители, т. е. всеки един от нас.