Споделена история от Други

За мен законът на привличането работи наобратно
Прави ми впечатление, че винаги когато искам прекалено много нещо или съм убеден, че ще стане, все едно се появява някаква невидима сила, която работи точно за провала на плановете.

Май е вярна приказката "ако искаш да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си".

Преди време забелязах, че харча прекалено много пари и си викам "този месец ще гледам да не харча толкова и да спестя някой лев". Дори започнах да си записвам разходите, за да знам в края на месеца колко съм изхарчил и за какво, за да си направя по-добре сметката от кои ненужни разходи мога да се откажа или поне да ги намаля.

Ей, Богу, този същия месец, не остана непредвиден и спешен разход, който да не ми се струпа. То не беше повреден телефон, то не бяха лекарства, страшна работа. Мина месеца и сметките бяха ужасни, страшно много разходи. Реших да продължа с още един месец така, не може все пак 2 поредни месеца да имам толкова многоизвънредни разходи. Втория месец същата работа. И накрая се ядосах и зарязах сметките. Като ги зарязах, всичко си дойде на място, нищо непредвидено, нищо извънредно, обичайните разходи.

Мина известно време и реших пак да повторя същия експеримент, бях твърдо решен да спестя някой лев. Резултатите бяха абсолютно същите, въпросния месец внезапно ми се скапа комютъра и се наложи да го сменя, телефона на жена ми се повреди и трябваше да купим нов, защото ремонта беше почти колкото телефона, загубих си един пръстен, изобщо пълна катастрофа.

Друг пример - преди време много исках повишение, правех всичко възможно, стараех се, обаче така и не ме оцениха. Като за капак след време повишиха човек, който не го заслужаваше, но не и мен. В началото ми беше кофти, но после си помислих, че може би така е по-добре за мен, дори след време видях, че това да не те повишат си има положителни черти като например по-малко натоварено работно време, по-малко стрес, по-малка отговорност. И дори се зарадвах, че не са ме повишили, защото повишения го гърчеха здраво и чак ми ставаше жал за него. Вярно че взимаше малко повече пари, обаче с тези пари сигурно не можеше да си плати само антидепресантите. Изобщо беше ми кеф, че не са ме повишили.

И хоп - чудо, минаха няколко месеца, собственика се смени, повишения сгафи и си заминаи кого ще повишаваме? Мен. И средата вече при новия собственик беше далеч по-поносима и за един миг сякаш небето се отвори, за да нареди перфектно нещата за мен. Новия ме ценеше, бързо изградих авторитет и всичко тръгна по мед и масло.

Трети пример - преди да си намеря тази работа, на няколко пъти бях абсолютно сигурен, че ще изберат мен, бях много добре подготвен, отговарях на изискванията перфектно, дори и нещо като изпити съм държал, които минах с отличие и въпреки всичко все нещо се прецакваше накрая. И това не съм го вярвал, защото съм чел Кехоу, а просто така преценявах нещата. А аз наистина вярвах, че ще изберат мен и то спонтанно, не защото съм визуализирал или нещо подобно. А специално настоящата ми работа въобще не ми хареса на интервюто и дори исках да не ме изберат, но пък взеха, че ме избраха точно мен и понеже нямах избор, се съгласих, но с времето пък се оказа, че точно това е точната работа за мен.

Мога да дам поне още 5-10 примера, в които точно когато съм спрял да вярвам и да искам, небето внезапно се е отваряло за мен и изведнъж от раз всичко се нарежда от самосебе си като по учебник, без усилия, без нищо.

Коментари

1.   Хахах еми няма такъв закон щото е лъжа. Истинския закон е "първо търсете Неговото царство и Неговата правда и всичко това ще ви се прибави". Живей по правилата дадени от Бог имай благодарение кън Него и ще стане.

2.   Закона за привличането всъщност е точно това - не непрекъснато да търсиш нещо повече, за да си щастлив, а точно обратното - да си щастлив с това, което имаш. Защото когато човек иска нещо повече, винаги неизменно се стига до вътрешен конфликт - искаш нещо, но реалността не съответсва на исканото. Получава се страх от провал, притеснение от реалността, големи очаквания, щастието ти става зависимо от позитивния изход на нещата. Изобщо всичко друго, но нищо позитивно.

Докато ако си доволен от живота, дори и когато той ти поднася неприятни ситуации понякога, приемаш нещата философски и вярваш, че дори и лошите неща си имат своята роля в изсрастването ти, тогава няма какво да те плаши, няма го вътрешния конфликт, нямаш очаквания и тогава си в мир със себе си, чуваш вътрешния си глас и вероятността да ти се наредят нещата е много по-голяма.

Разбира се, изпитания винаги ще има, не се заблуждавай, че винаги всичко ще е цветя и рози, но определено ще е по-добре, ако постоянно нещо не ти достига и искаш повече и повече.

3.   Препоръчвам ти книгата Е2 на Пам Граут. Тя е на базата на експерименти, които може да направиш, за доказателство, че Законът съществува.

4.   1 Чувствам се обиден ! Не всички вярват в точни твоята версия на точно твоя Бог.

5.   Хахах номер 1 еми аз пък ще ти кажа, че "Бог" няма, "Негови закони" няма и "Негово царство" няма, защото те са лъжа.

7.   Законът си работи много добре, обаче ти не умееш да контролираш мислите си, емоциите си и най-вече страховете си. Затова понякога се получават тези уж обратни издънки. А после, когато се успокоиш, всичко се подрежда по мед и масло, както казваш.
Повече оптимизъм, по-малко страх, това е формулата.

8.   И при мен е така - толкова много исках любов, а така и не дойде. И при двете положения не идва, та поне да не си късам нервите с напразни надежди. Нови приятели проимах като спрях да се надявам и дойдоха от място от което не съм очаквал - Фейсбук и едно пътуване, а не от работата както очаквах. Човек предполага, Бог разполага, така че трябва да не се напъвам да мечтая много-много.

9.   Работи на баба ви хвърчилото, това са измишльотини в които сами се вкарвате, всичко е подчинено на кармата, каквото е написано това става!

10.   При мен работи, но само за определени неща. Но и на това съм благодарна.

12.   Май е вярна приказката "ако искаш да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си".
Много точно и вярно!
Има обаче и още закони. Например, Законите на Мърфи.
Ето и няколко Закона на Мърфи:
"Ако нещо може да се обърка, то непременно се обърква."
"Когато не искаш нещата да се объркат в даден момент, то те се объркват точно тогава."
"Ако нещо просто не може да се обърка, то все пак ще се обърка."
"Ако разбереш, че нещо може да се обърка по четири начина и си се подготвил, то веднага се пръква пети начин."

13.   9 Тоест, не живеем във вселенва, в която свободната воля е от значение ? Но ако тя не е от значение, какъв е смисъла на кармата ?

А КАЖИ ДЕ ?

14.   Колко много дървени философи. Ха-ха-ха.

15.   От 9 до 13, смисълът на кармата е да изкупим грешки от предишен живот, а дали ще се поучим от грешките го решава свободната воля, ако не го направим ни връщат отново и отново докато научим урокът си!