Споделена история от Други

Иска ли да ми "каже" нещо съдбата с това?
Става въпрос за дребни неща, но честотата, с която ми се случват, ме кара да си задавам този въпрос. Просто всеки път, когато не проверя нещо, или пък се разсея, се случва нещо. Заради това например, всеки път преди да вляза в някой магазин, си проверявам портмонето. Не го направих един-единствен път - и точно тогава - на касата - видях че го няма (бях го вадила вкъщи и не съм го върнала в чантата си). Днес пък бях взела няколко неща с намаление от Била - но пропуснах да си дам картата. А иначе ми е такъв навик да я давам, че съм я вадила в магазини не от тази верига. Преди години пък, в един слънчев и безоблачен ден, просто реших да си махна чадъра от чантата (по принцип си стои там винаги) и ходих някъде за дълго. И на връщане заваля такъв порой, че не е истина. Преди време пък, в София, бях много уморена, и просто забравих да си перфорирам билета - и точно тогава имаше контрола. И един фрапиращ пример отпреди една-две години: беше лято, най-голямата жега, петък, много тежка седмица, имах чувството, че ще припадна от умора. Отивам на спирката - проверявам портфейла /както винаги/ - не ми стигат 3 стотинки за билет. Какво да правя - вървях в жегата около един час до вкъщи. Прибирам се и гледам на бюрото ми... три стотинки. Не можех да повярвам...
Това са само една много малка част от тези случайни (или не) "каръщини".
Знам, че съм ужасно разсеяна, но в същото време имам куп навици за едно постоянно проверяване, внимаване, че понякога изглеждам малко неадекватно.
Когато ми се случи нещо такова, започвам да си мисля, че съдбата или каквото и да е там, иска да ми каже или покаже нещо. Или започвам да се ядосвам защо все на мен се случва да изглеждам смешно.
Малко тъпа тема, като я прочетох сега ми стана смешно, но наистина ми се случва често и се ядосвам ужасно много всеки път.

Коментари

1.   Когато се случи нещо такова значи се променя пътя ти и АЗът те води където трябва. Помисли си, ако не си беше забравила портфейла в магазина сега можеше да не си тук. Просто му се довери на това нещо, зашото някой ден ще те отведе до истински красиви места и ще получиш много на мястото на 3 стотинки. :)

2.   Случвало ми се е на мен също. Според мен е онзи закон на привличането, а не съдбата има пръст. Една нощ сънувах, че в автобуса има контрола и ме. провериха. На сутринта като се качвах в автобуса, който рядко ползвам влезе контролата. Ха много се изненадах, че съня се сбъдна.
Един ден преди няколко месеца реших да отида до центъра и си взех един стар билет за всеки случай. Продупчих го и на следващата спирка се качи контролата. Имала съм едни предчувствия, че нещо гадно ще се случи и се случва. Сънувам някого и след време ми пише или го срещам.

3.   Случайно да бързаш много - време е да понамалиш темпото.

4.   Ехааа, откога чакам да намеря женското си аз! Честито, ти имаш толкова лош късмет, съпоставим само с моя! Няма да изпадам в детайли, защото макар сайта да е анонимен не държа да забавлявам онези, които биха се смели на лошия ми късмет. Понякога си мисля, че ако срещна на живо жена като мен ще стане едно от двете - или късмета ни ще даде на късо и ще ми се случи нещо хубаво, или светът да му мисли. Както и да е, не се притеснявай! Все някой ден ще ти се случи поне едно хубаво нещо. Само гледай да го забележиш вместо да скърбиш за лошите. Ние, хората, имаме такъв навик - да се концентрираме върху лошото и да игнорираме доброто. А и по традиция дори най-минималната гадост оставя по-силна емоционална следа в ума ни от най-хубавото преживяване. Тъжно, но всеки помни кога е закъснял за работа с 1 час, а никой не се сеща кога е подранил с 30 минути. :(

5.   Авторката на темата съм
Не, че ми се случват само лоши неща, лошите неща, които ми се случват по принцип са "дреболии", но се случват много често и изглеждам смешно или се случват много на куп, така че да ми изчерпят енергията до край.
Но има и "положителна" страна. Например преди няколко дена ме питаха как стъпвам толкова смело върху леда. Ами просто от толкова подхлъзвания съм се научила да различавам по цвета и т. н. къде мога да стъпя и къде не. Просто съм се специализирала. Също и понеже често се спъвам, имам заучен рефлекс да подскачам /все едно съм очаквала да се спъна/ и поне не падам. Тоя рефлекс ме е спасявал и да не се пребия, когато съм се спъвала по стълби.