Споделена история от Други

Какво бихте искали да направите, преди да умрете, и как смятате, че ще си отидете от този свят?
Здравейте :)
Момче на 16г. съм.

На мен лично темата ми е много любопитна и бих искал да видя и вашата гледна точка.

Ето, какво бих искал да направя и как предполагам, че ще умра.
Сегашната ми най-голяма цел е образованието. Като порасна искам да продължа да уча информатика и да успея да поживея малко в Русия. Бих искал да направя нещо, с което да ме запомнят, в областта на информатиката. Бих искал да скоча с парашут, да отида в САЩ, да се срещна с двама човека - едно момиче в Германия и едно момче от Египет. Бих искал да обиколя (до колкото мога) света и да видя големите забележителности, както и различна култура на хората, различна флора и фауна. Бих искал, ако се престраша, да скоча с летяща катерица и с бънджи от някое високо място. След като стана пълнолетен, бих искал да пробвам тревата (защото има много различни мнение, дали е полезна или не, бих искал да разбера това от личен опит. )

Ами като цяло това са ми целите. Не ми е цел да създам семейство, а само да преживявам, защото те може да ме спрат от това да мога да пътувам нанякъде и да правя щури неща, ако мога.

А това, как точно мисля, че животът ми ще свърши - според мен ще умра на около 30г., в самолет, който се разбива в земята (нямам идея къде точно), заради двигателите.

Ами вие? Какво бихте направили, преди да умрете. А според вас, как смятате, че ще си отидете?
Би ми било любопитно да разбера.
Приятен ден :)

Коментари

1.   Всичко хубаво, ама има една приказка "ако искаш да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си".

Всички хора имат някакви планове, но за 90% от тях Бог не мисли така.

2.   Млади монко, ти си едва на 16, какво мислиш за смъртта си и за това как ще умреш? ! Съветвам те да отидеш на психиатър или психолог, но най - добре, психиатър

3.   По-дяволите, не съм гадател! Добре... Целта в живота не е голямата заплата (за мен), а как ще я изкарвам. Какъв и смисъла да прекарвам по-голямата част от ежедневието си в офис или каквото там ще работя? После няма да се насладя на заплатата си и ще трябва да работя повече, ако имам семейство... Гадно, нали? Бих искал прост бизнес. Да бъда адвокат (не ме разбирайте погрешно с "прост бизнес"). Просто ми се струва някак по приятно да бъда почти-свободен отколкото затворен. После, бих искал да обиколя света. За разлика от теб, аз си мисля, че ще умра в съня си на 60-70 години. Толкова ми стига. А какво ще оставя на света? Едно голямо - НИЩО. Надявам се да няма някоя проклета война и да пукна на 30...

4.   Аз бих искал да завърша университет. След това да отида в другс държава Украйна, Чехия или Русия. Засега е само това по нататък не съм мислил. Успех!

5.   Дано сайтът да съществува след 10-ина години и да четеш този пост и да се смееш на наивността си...

Аз се сещам как мислех на 16 и сега на 29 знам как мисля... нищо общо :)

6.   Да изчукам момиче, да се надрусам с хероин, да се сбия в бар, да карам с превишена скорост, да си направя татуйровка, да си направя дете и тогава ще съм напълно готов да умра.

7.   Стига човек, как така ще умираш още на 30. Аз скоро навърших 30 и ми е екстра. Даже много по - добре, отколкото на 16, защото тогава нашите ми даваха по N лв джобни, а сега си печеля и няма нужда да си броя стотинките и постоянно да си правя сметката. (сега някой, най - вероятно по - възрастен би казал, че парите не са най - важното, но хората, които са расли в ограничения ще ме разберат, е поне някои със сигурност.. , защото има и такива, които някак си свикват.. Иначе да, здравето е най - важно, но дори и за неговата подръжка си трябват пари)
Иначе те разбирам, защото и аз като бях на 16 си мислих, че на 30 едва ли не ще съм дърта и живота ми ще е пред свършване, но те уверявам, че изобщо не е така.
Е, всъщност кой както си го направи, продължавай да мечтаеш, даже никога не спирай. Не се оставяй на никой да те отказва от това.
Само ще те съветвам да не си разказваш мечтите наляво-надясно, защото често се случва да има хора, които съзнателно или не, къде от чиста злоба, къде от задръстеняшки консерватизъм (or both) ще искат да ти ги смачкат..

Другото което е готино, че на 30 такива като номер2 няма да си позволяват да те третират неуважително (омаловажаващо) и ще те взимат по - насериозно, особено пък ако печелиш добре и много-много (най - добре изобщо) не им разкриваш вътрешния си свят.

8.   Защо нападате момчето? Всеки е мисли за бъдещето, всеки знае че ще дойде края на дните му. Ако не ви допада темата му-не пишете, подминете
Аз бих искала да си направя пекарна, сладкарничка, кафене в някое туристическо градче, да събера 100 национални обекта на България, да посетя по интетесните Европеийски градове и ако остане време и пари- по-надалеч.
А за това как ще умра, си мисля че от рак-засяга голяма част от хората

9.   Аз искам само да отида някой ден на някой тихоокеански тропически остров на почивка. Само това, нищо повече. Проблема е, че нямам достатъчно пари да го направя, но съм се зарекъл все някой ден да го направя. Може да съм на 80 тогава, може да тегля кредит, ако трябва, но смятам да го направя все някога. Другите неща, за които съм мечтал, вече съм ги псотигнал.

10.   Н.9 кой ти е любимия/те тропически тихоокеански остров/и.

11.   Сещай се по-бързо с това момиче в Германия, че да ти дойде умът.

12.   номер 2, май ти си за психиатър, защото не ти стига разума да разбереш, че някои много млади момчета като автора имат природна дарба да виждат и да усещат неща за които такива като тебе даже и не се сещат. Аз съм слушал 4 годишно момченце да казва, че всички хора ще умрат когато им дойде времето. Това момченце, вече мъж на 52-53 г. е здрав и много щастлив. Май ти се паникьосваш от думата смърт............Защо ли!

13.   От автора:

До №1 - може и да си прав, може и да не си. Аз не вярвам, че съществува, но каквото стане, стане. Мога засега само да мечтая и да уча, после да осъществя.

До №2 - не мисля за смъртта, не ми се умира. Това е мое мнение и как точно смятам, че ще се случи. За какво ми е психолог или психиатър, какъв е смисълът?

До №5 - може да остана с това мислене, може пък да се променя, кой знае.

До №7 - аз така мисля и предполагам, че ще умра на 30г. Засега ми се живее, за нататък не знам. Нямам идея кога ще умра, не ме е страх от самата смърт и от умирането, така просто смятам, че може да се случи. А това не значи, че със сигурност така ще умра, това е, което го мисля, не нещо друго. Когато се случи, тогава.

До №8 - мерси за защитата. Успех с твоята пекарна

Към другите - успех с желанията и мечтите ви :)

14.   5 - Като се върна, на 16 години и сравня със сега, не съм сигурен, че мога да установя особена разлика. Да, сега мисля по-бързо, по-прагматично и съм далче по-стриктен и взискателен към себе си, но истината е, че виждам подобрения, но не и коренна промяна.

15.   10, всички са ми любими особено Таити, Хаваи, Кук и Вануату. Защо?

16.   Имах един колега, Бог да го прости, цял живот мечтаеше да отиде в Тунис, беше му като блян. Откриха му рак на панкреаса и почти беше починл, но стана чудо и се оправи, дори тръгна на работа. Не след дълго обаче пак се влоши и вече осъзна, че дните му са преброени. И тогава каза, че последното му желание е най-после да осъществи мечтата си. Продаде си земите и отиде и видя Тунис и така сбъдна мечтата си. Веднага след като се върна, почина, сякаш вече беше видял всичко каквото искаше да види. Беше много трогателно, но се радвам, че поне в последните си дни сбъдна мечтата си. Сякаш временното му подобрение беше продиктувано отгоре, за да се реши да осъществи мечтата си.

Та и на мен ми е толкова голяма мечта да видя тропически остров на живо. Само като си помисля и ми става топло на душата. Искам да усетя тропическия пясък под краката си и да се излегна на хамак между 2 палми в пълно безгрижие и екзотичен коктейл в ръка, усещайки нежния бриз и чувайки океанските вълни.

Нямам представа защо толкова жадувам за това нещо, но ми е много голяма мечта. Дано Бог поне в последните ми дни направи така, че сбъдна мечтата си.

номер 9

18.   Супер, аз ще ходя в Япония, в момента си търся университет някъде близо до моренцто на топло. Подготвям се много сериозно за приемните изпити и вярвам че ще отида там. После мисля изобщо да не си давам зор а да обикалям и да се наслаждавам на красотата на света, защото са ми дали огромна свобода и искам да я използвам.
Голямата ми цел е да открия момчето, което ще ми прави компания през този живот за да приключенстваме заедно и да бъдем истински приятели.

19.   Смисления въпрос би бил 'Какво бихте направили, ако знаехте че живота продължава след смъртта на тялото?'

21.   Искам просто да направя нещо полезно за света, в който живея, за България. Най-много ми се иска да направя нещо за децата, жертви на насилие.

22.   Почувствах се много скучна след като прочетох целите ти. Аз пък искам да имам собствена къща, да напиша книга, да имам син и да го водя на екскурзии поне веднъж на 2-3 месеца до дестинации, които са интересни. Искам да си купя книжка със стоте забележителности в България и да я попълня цялата (няколко пъти започвам, все ги губя и все стигам до никъде). Искам да отгледам цвете, но все не ми се получава. Имах за цел да се преместя, да се срещна с няколко човека и други подобни, лесни цели и ги постигнах. За момента планирам да си взема животно, до което майка ми да няма достъп и да не го определя като нейно, хаха.

23.   22, може би искаш да кажеш, че си се почувствала отегчена, а не скучна. Не искам да си представям каква книга ще напишеш при тези ти умения за изразяване.

24.   На мен мечтата ми е да летя в космоса -да стана космически турист

Мъж 24

25.   . Не мисля за смъртта, съветвам те да не мислиш и ти. Радвай се на живота, защото да си жив е привилегия, която не е за дълго.

26.   Преди да умра-да подпомогна "рестартирането" на планетата (да, с всичко което предполага това... )
Ще умра-от инфарк.

27.   Аз пък си мечтая 3 години преди да умра да живея с най-красивото 18 годишно момиче. Предпочитам я девствена. Уаау.