Споделена история от Други

Кормуване
Привет на всички!

Както вече сте наясно, темата е свързана с на всички познатото кормуване. Когато се записах с такова желание си учих листовките, взех ги с 0 грешки. Малко трудно свикнах с шофирането, но мисля, че сега се справям добре. Обаче има един проблем :( Днес се явих за трети път и пак ме скъсаха. Не мога да ви опиша колко ме е яд да ми прекратяват изпита за дреболии, сякаш напук го правят за пари.
Искам да ви попитам колко пъти сте се явявали и какви са били причините да не го вземете. Може би като видя, че не съм единствената, ще се почувствам малко по-добре и ще ми вдъхнете увереност да не се отказвам.

Благодаря ви предяарително!

Коментари

1.   Взех си изпита през Ноември. Веднъж ме скъсаха, беше защото в кръговото като трябваше да мина надясно, трябваше да изчакам един джип, но той НЕ беше подал сигнал че ще излиза, а си беше оставил мигача наляво че ще продължи по кръговото и щяхме да се блъснем. Съвсем нормално е и ако някой теб те блъсне да те скъсат и пак ти ще си плащаш изпита. Не се притеснявай, така се гради търпението, по-спокойно и се стягай. Сутринта преди изпита си припомни набързо правилата за всеки случай, при мен даже ме питаха знаците от арматурното табло. Грешката не е толкова в теб, а че твоя инструктор не ти казва истината. Ако не смята, че си готов за изпит трябва да ти каже примерно да вземеш допълнителни часове, както и да е сега като те скъсаха трябва да имаш още два или четири часове, направи ги в деня преди изпита. Успех и се стягай.

2.   Мен ме скъсаха единствено на БЧК, защото бях с 4 грешки. Листовките ги взех с 1 грешка, 94 т., а кормуването с 2 грешки, в началото ми писа грешка като ме пита за колана какво знам, въпреки че му отговорих правилно, а другата е, че завих надясно без мигач, не съм разбрал, че се е изключил.

3.   Преди време чух нещо от един човек и си е истина: кормуването се дава, не се взима.

Това не означава, че е вариант въобще да не можеш да караш и да очакваш да вземеш книжка. За тези часове трудно ще се научи достатъчно човек. Аз не се научих в кормуването и ми го дадоха на 4 път, не го взех. Затварят си очите за каквото могат или те карат по лесен маршрут. Зависи и от какъв град си, моя не беше мнооого голям и сложен. Успех!

4.   Мен ме скъсаха два пъти - първият в последните 10 секунди от изпита, защото съм отбила вдясно на спирката, а не на улицата, която е до спирката (бях бясна). Вторият - защото минах много близо до един тротоар и дотам. На третия не ми пукаше, в момента в който изпитващия ми каза да изключа колата си виках наум - Айде давай да подписвам третото НЕ, но вече оценката беше ДА. Това беше при мен. Не се предавай, единственият шанс да не вземеш книжка е, ако се откажеш.

5.   Не че нещо, но като виждаш, че не става, защо се мъчиш още? Не искам да ме "нахейтят" отдолу с фразите "трябва да постигнеш всичко, не се отказвай и т. н. ", ама помисли малко-не е на "далавера" нито за теб нито за околните. Някои неща не са за всички, това не е изпит по математика да учиш и да го вземеш. Шофьорът е като курвата(с извинение) - такъв се раждаш. Съжалявам много, не хейтя просто ей така, мисли разумно. И какви са тези малки грешки? За теб малка грешка може да е да не спреш на СТОП..

6.   Лично аз си взех листовките с една грешка но кормуването от първия път.
Сестра ми обаче не можеше да вземе кормуване и на третия път плати за да я пуснат по най-лек маршрут, 20 дни след като взе книжка се качи с колата на спирката където хора си чакаха автобус, имаше само материални щети но шока бе голям и тя две години отказваше да шофира, след това годеникът и я учеше и сега е доста добър шофьор. Това ли искаш да ти се случи? Да си виновна за катастрофа! По добре 10 пъти се яви но не научена да не те пускат на пътя.

7.   Ами аз лично си взех изпита от първия път. Първо карах курсовете за автомобил още на 17 бях тогава. На 21 се явих на изпит за мотоциклет - също от първия път, но беше само кормуване. Преди няколко години изкарах курса и за Ц-категория /камион/, също без никакви проблеми, въпреки че имаше малка ситуация, но не се отрази на изпита.

Има причина да те късат на изпита. Митове и легенди са това, че късат за пари! Без да направиш никаква грешка, няма как да те скъсат, защото всичко се записва и документира! Проблема си е в теб. Ти самата, казваш, че трудно си свикнала и ти е трудно кормуването. При някой хора е така, но не се отчайвай ами си вземи допълнителни часове, защото в днешно време хич не са много часовете по кормуване и после що стават катастрофи на пътя всеки ден! Поздрави и успех!

>М. 31г<

8.   Аз се явявах 7 пъти. Още след второто явяване инструкторът ми предложи да "дам едни пари и да не се мъча повече", но отказах. И така още 5 пъти в същата школа (трябваше още след като ми предложат да давам пари да се откажа от тая школа, но тогава бях упорито лапе). После смених школата и го взех от втория път... Всичко това става в рамките на 2. 5 години, явяванията не са евтини... Аз си бях виновен де, не бях най-старателния шофьор. Сигурен съм, че ако бях по-добър и нямаше за какво да се заядат щяха да ме пуснат дори без пари. Знам, защото на изпита, на който ме пуснаха, си карах доста добре, чак се учудих от себе си.

9.   Не казваш какви грешки си допуснала.
Късат за много неща.
Ако не спреш на стоп!
Отнемеш предимство.
Не даваш мегач при маневра.
Не си пропуснала пешеходци.
Караш несъобразено с пътната обстановка.
Лоша работа със съединителя.
Неправилно престрояване.
Тук 3 т там 3 т и хоп... така те късат.

10.   Моето кормуване го взех от първият път с 4 наказателни. Моят съвет е ако искаш да имаш книжка не се отказвай. Кормуването не е лесно и важно е на какъв изпитващ ще попаднеш, има такива който нарочно те карат да влезеш в забранена улица и те късат. Аз извадих късмет и по паднах на добър изпитващ. Сигурно се притесняваш и затова допускаш грешки, но не се притеснявай всички сме така на изпит. Важното е да се чувстваш сигурна и спокойна и ще го вземеш. Все пак ако го вземеш и още се притесняваш, то притеснението ще се увеличи като си сама, защото никой не може да те спаси ако стане нещо. Пожелавам ти успех :-)

11.   Аз имах 2 грешки на листовките, а изпита взех от първия път. Не знам колко беше справедливо понеже в края на изпита при навлизане в кръговото, седящият до мен изпитващ ме обърка с посоката и в последния момент я промени когато вече нямаше как да завия, но все пак от шаш и паника тръгнах да завивам в знака на кръговото, хаха тоест да се блъснем и той ми натисна спирачките. Така извини се за това, че ме е объркал. Аз си казах край ще е скъса. После слезе от колата и инструктора ми каза, че съм минала. Странно нали? Не го очаквах, защото замалко да се блъснем все пак.. А теб защо са те скъсали? При един и същ изпитващ ли си и трите пъти?