Споделена история от Други

Искам и аз да споделя.
От една седмица съм в този сайт и това което целя е да окуража хората и да дам колкото мога добри съвети. Благодарна съм за шансовете на живота, но нещо не върви и се оказвам от другата страна. Не е слабост да плачеш нали? Защото сега освен корабчета има и морска буря със сълзи и сополи.
Родих се преди 18 години, в нормално семейство, баща ми биеше майка ми до кръв. Разведоха се и се роди брат ми от друг мъж за да е по-интересно. Дотук всичко е в рамките на нещата, разбирате ме, претърпяла съм толкова унижения, колкото мога да поема.
Но тази вечер... просто... някак си... се чувствам сякаш... искам да бъда на по- добро място. Днес бях сама цял ден, затворих се, както обичам да правя, осъзнавам че детската ми мечта просто няма как да стане.
Винаги съм искала приятел, ама приятел, разбирате ли? Но не успях да бъда добър приятел за никого, не успях да съхраня чистотата и живината за да направя някого щастлив.
Точно днес разбрах че човекът от който се учех и вземах пример е починал. Тъжно ми е и осъзнавам как един ден хората ги има а на другия може и да си отидат без да се сбогуват. Това ме кара да ги ценя, каквито и да са. Но той беше от различните, не го беше страх да мечтае и постигаше всяка цел с много любов и търпение. Занимаваше се с метафизика и беше на път да открие нещо сериозно за човешкото същество и енергията която носи, просто предчувствах, а аз винаги уж съм права.. И сякаш нещо... по плановете се е объркало.
Самотно ми е... а самотата е просто илюзия. Родена съм със самота, значи ли и че самата аз съм една илюзия? Хаха... Няма да задълбавам, и аз мразя драмите.
В този свят се чувствам стъпкана и далеч от всичко което обичам - точно затова съм тук де... за да оцелея и да заобичам това което е тук. Трябваше сега да бъда силна лъвица, а не жалка лисица. :Д Трябваше, но ми е трудно да се преборя със средата в която живея. Нищо не е честно, дори най близките ми в обвиненията си искат да ме наранят просто защото и тях ги боли и са слаби. Разбирам това и прощавам.
Сега съм никоя, нямам пукнат лев. Нямам здраво семейство, контактувам основно с хора които не уважават себе си и останалите. Лежа по цял ден и не ходя на училище, иначе задачите си остават и курсовете които така и не довършвам. Ставам все по-късогледа и неподдържана. За момчета да не става и дума, виждам как всеки гледа да те пречука и дотам. Те не разбират че имам съкровище и искам да го дам, но няма на кого. Пазя я тази пуста девственост и всичките комбота и малки бонуси към нея, четири пъти заради наивността си се оказвах сама в компанията на самотен мъж и да ви кажа имам късмет.. да се отърва непокътната, за което съм много благодарна.
На няколко пъти в живота ми се оказвах на косъм от смъртта и наскоро беше последният - със средноазиатска овчарка на негова територия в тъмен коридор и затворени врати. Някога имаше катастрофи и пистолети, а сега с цялата си наглост чакам метрото след ограничителните линии и се разхождам по края на мостовете докато минават коли. Обичам да съм на високо... Знам как се умира... Но както разбирате, нещо ме държи да живея. Нещо... което следвам сляпо, може би някакво обещание пред мъдреца с голямата бяла брада, който се явява от дупките в облаците.
Не искам да съм като многото други които плачат че са сами в този сайт.. Разбирате ме, всеки иска да е различен. Но хайде да върви... аз съм поредният млад човек, който е сам и изолиран.
И не знам какво ще правя с живота си. Имам план да замина на далече с надеждата да срещна едничкия човек на света с който да се чувствам като у дома. Дотогава просто ще живея някак, понякога ще чакам кротко в тази тъмна стая, друг път ще се наслаждавам на слънцето от някоя висока планина в негова чест.
Не знам защо написах това, безсмислено е като знам че освен мен никой друг няма да ми помогне. Понеже съм нагла ще го пусна просто така. Не очаквам особено внимание :д... Не се правя на жертва.. Самият сайт ми шепти в подсъзнанието: "Сподели, сподели, сподели"...
Стига толкова... Лека нощ.

Коментари

1.   :) Благодаря ти и се радвам, че споделяш нещо тук

4.   Много гордост и вяра в бъдещето,характерно за млад човек! Дано късмета ти се усмихне и мечтите ти се сбъднат!Да, не бъди като нас, самотните,изолираните,безнадеждните! Искам само да добавя,че човек от себе си и от съдбата си никъде не може да избяга и никъде не може да се скрие!

5.   Знаеш ли какво, няма нищо хубаво да си оптимист, стига това да не ти пречи да гледаш реално на нещата.

Опрости си малко живота. Намери си работа, след това приятели (колкото и трудно да е).

Знам колко е страшно да си самотен, да не обичаш и да не бъдеш обичан и да не можеш да си в потребност на някого, но.. утеха няма... стегни се! Време е розовите очила да бъдат сменени с такива без филтър, ама забележи - не с черен филтър.

Горе главата! Иди на църква!

6.   Моя съвет е да се пазиш от негативни хора и депресари като от грип.

ж30

7.   Не се предавай, не спирай да вярваш! Съдбата един ден ще ти се усмихне! Поплачи си... мисли... за себе си, за мечтите си, за целите си, за семейството си(каквото и да е то)! Ще минат години... предстоят ти много неща в живота- щастливи и тъжни моменти, успехи и падения, както на всеки един човек! Дай си шанс за промяна... всъщност животът ще те промени, просто не се отчайвай и предавай!

Ж, 20

8.   Благодаря на всички за подкрепата! Тези дни започнах да мисля над нещата и осъзнавам че сте прави за три неща, които трябва да променя и които всеки би трябвало да обмисли, ако все още не го е направил:
* Мисли реалистично.
* Мисли възможно най-просто, което се отразява в яснотата на живота.
* Вярвай в хубавите неща и приемай пораженията.
Имам тези три неща в съзнанието си но досега не съм ги приложила в реалния свят нито веднъж. Време е да го направя и да оценя какво имам и как мога да го използвам в моя полза без да нараня някой друг. Благодаря ви.

9.   . Не бързй да си търсиш приятел, защото повечето хора са фалшиви и само ще те нараняват. Съветът ми е да бъдеш егоист и да се радваш на малките неща, а истинския човек рано или късно ще се пови.
М 31