Споделена история от Други

Толкова ли са важни мускулите?
От известно време се питам каква е тая мода всеки втори да ходи на фитнес. Почти не познавам човек, който да не го прави. От това, което виждам обаче там повече се правят селфита, отколкото се тренира. На мен никога не ми е било интересно. Та се питам защо всички го правят, когато при повечето няма резултати - заради модата ли, за да впечатляват момичетата ли. Откога мускулите са по-важни от интелекта? Не че едното пречи на другото, но просто не мога да ги разбера и момичетата? Толкова ли ви е важно мъжът до вас да е нацепемщн батка?

Коментари

1.   Не знам но аз обожавам мъже с интелект и чувство за хумор. Колкото и мускули да има ако не може да каже нещо смислено и острумно(примерно)- просто няма шанс

2.   Мускулите са по-скоро да покажеш, че се грижиш за себе си и да имаш за какво да си говориш с познатите. А интелектът по принцип не е толкова важен. Нито мускулите, нито интелектът са топ по важност всъщност. По-важни са отношението (да речем "емоционалната интелигентност"), желанието за развитие, амбициозността, чувството за хумор и, разбира се, парите и готовността да ги даваш (щедростта). Щедрите, но не наивно раздаващи се, мъже с добро чувство за хумор обикновено са най-отгоре в класациите на жените.

3.   Това е яко изтъркана тема вече и мисля, че е провокация.

5.   Всеки си има лична мотивация, ще ти кажа моята каква е - поддържам кръвната си захар ниска, иначе се завишава (имам автоимунно заболяване), също така сърдечно заболяване.
Без да се движа - ще загина.

Резултатът от физическата ми активност, която включва - фитнес, ходене на дълги р-ия и колоездене - не само, че физически е привлекателен, но и психически и здравословни ползи има от него.

Селфита НЕ правя, нито за сураттефтер, нито за където и да е.

Държа мъжът до мен да е физически активен, за да сме в синхрон.
Всеки уикенд съм някъде в движение, ако той е търтей - нема да го бъде...

А красивата физика, тя е само допълнение към положителният образ на един мъж - не може (поне за мен), да бъде основа и приоритет за ''желание''.

Жена над 30.

6.   Не, няма нужда да е "нацепен батка" но определено да се грижи за тялото си. Аз също не съм "нацепена кака" но тренирам за тонус, удоволствие и защо уважавам и обичам себе си.
Ти ма си търсиш оправдание защо да НЕ го правиш. Няма лошо, но да определяш хората като или "нацепени" или пък видиш ли даженямало резултат, си е твой си комплекс тип "ех, искам и аз, ама нямам воля" или баш си те мързи. И ето там е проблема който виждам аз в хората които НЕ тренират даже и за тонус/здраве, ако за това ги мързи дори, то нищо друго и за други не може да се очаква от тях.

7.   Защото понякога се налага да защитиш себе си и близките си - е за това като дойде някой батка да не ти нацепи носа :)

Тренирането вдига хормона на щастието - още една причина да си по-активен.

Без пари и физика малко или много сте прецакани.

8.   Не, не ни е важно да ходим с нацепени батки, така че спри да се чудиш и бъди себе си.

9.   Фитнесът е начин на живот. Не ти носи нищо отрицателно, а е хубаво, че много хора почнаха да ходят на фитнес, защото все чуваме по новини и медии, че има много хора с наднормено тегло. Обездвижването води и до безброй болести, така че не е мода, а начин да покажеш, че се грижиш за здравето си и ти пука.

10.   Прави се, защото сегашното поколение се интересува повече от визията си и от това какво впечатление ще остави у другите. Това са крайно нещастни хора, които живеят в един порочен кръг на ядене, спане и грижа за външния вид, а след години, когато се събудят сами, стари и болни, няма да има кой да почука на вратата им, защото ще е късно за бракът и децата, които сега оплюват и идеята, за които им се струва смешна. Мислят си, че родителите им са овце, задето са ги създали, следвайки изискванията на "социума", но истината е, че овце са те, следвайки тълпата, която само яде и с*ре, и влага в преходни неща, които нямат стойност, единствено за да почеше високото си его.
Ето това мисля.

11.   Много хора ходят на фитнес не толкова за да са нацепени батки, а заради приятелства, които са създали там, или искат да срещнат нови такива...

Къде е проблемът тук?

13.   Да поддържаш тялото си е една от най-естествените необходимости в живота както на мъжа, така и на жената. А физическата сила винаги е била и все още е важна за мъжа. Сега много хора тренират във фитнеса, но преди (а и сега) са тренирали на лостове, спортни площадки, бягане, лицеви опори, тежести, коремни преси, плуване, народни танци, казарма, канадска борба, катерене, бойни изкуства, йога, физическа работа и т. н. А ефект винаги има! Просто не всеки цели да развива голяма мускулна маса.
Днес фитнесът е една от алтернативите на хората да поддържат физиката си. И е чудесно, че го правят - по един или друг начин.
Що се отнася до селфитата - те са във всяка сфера на живота и не мисля, че имат пряка връзка с фитнеса.
Погледни на нещата от положителна гледна точка и се усмихвай! :)
Ж 30

14.   Един слаб лъв... как би оцелял един слаб лъв? Живеем в зверски времена. Замисли се.

15.   На мен ми харесват хора с атлетични тела (например плувци и тенисисти), но "нацепените батки" ми идват в повече, не ме кефят с късите вратове и квадратните глави, нищо лично. Аз също спортувам, но не съм фитнес Барби. Разбира се, това за мен не е най-важното в един мъж. Във външния вид първо гледам хигиената и излъчването. Иначе интелект, добра душа и общи интереси. Пари не ми трябват чужди, сама си изкарвам достатъчно. Дребнави мъже не харесвам. Допадат ми такива с характер, цели и занимания, близки до моите.

16.   Адски тъпа и безсмислена тема, която също като номер 3 смятам, че е много изтъркана и банален опит за провокация. И това го казвам от позицията на редовно спортуващ от повече от 15 години човек, отдал се точно на фитнеса, който не си прави селфита в залата, и който определено има доста добри постигнати резултати. :)

17.   Някои си мислят, че е лесно да се ходи на фитнес. Аз познавам много малко хора, които ходят, защото по лесно е си пиеш бирички в някое кафенце след работа а не тепърва да се мъчиш.

18.   до 14: какъв лъв бе? Хората не сме лъвове. При хората физическата сила отдавна е на второ място, след интелекта. Развили сме инструменти, оръжия. Един нож или пистолет и вече мускулите имат второстепенно значение.

19.   мъжът ми е 61кила. и обича спорта - играе много баскетбол и катери огромни баири с колелото. жилав е. във фитнес не е и стъпвал. фитнесът не е спорт. а измислените му мускули не водят до нищо. лично за мен - мъж с изявлено помпано мускули е мъж с комплвкси и или ниска култура.

20.   Авторе, никой не е казал, че мускулите са по-важни от интелекта. По отношение на жените и мускулите-ако обърнеш внимание на так. нар. женкари те не са хора, които ходят на фитнес, даже обратното-пият и пушат, но имат други качества.

21.   От личен опит - Упражнявам се от няколко години със собствено тегло, има сериозен резултат. Забелязвал съм, че само това е достатъчно буквално една жена да те пожелае, поне при мен. И не съм нацепен батка, защото съм 186 и тежа 85-90 килограма. Според мен, това си е чисто на инстинктивен принцип, не ми се вярва някой да си прави сметки и да мисли, че такива мъже се поддържат и затова са такива, просто природен инстинкт на жената. Нещата са си научно доказани. Жените виждат потенциални бащи и здраво поколение, а останалото за развитие в кариерата, връзки и прочие са глупостите на модерното ни измислено общество. Заради мен специално, а аз не се имам за кой знае колко успял за мъж на 30, едно момиче на 23 си изостави гаджето с колата и апартамента наследство от баща си, само защото и беше забавно с мен и сексуално привлечена. Така, че няма защо да си говорим глупости за преуспяли хора чрез визията им. Ти може и да си градинар цял живот, и пак всички мадами да са ти в кърпа вързани, факт.

22.   Харесват спортните и стегнати тела, не подобия на Дуейн Джонсън(Скалата). Пример ще ти дам с Даниел Крейг.

23.   Е, не са по-важни от "кинтите". Ако не вярваш, питай приятелката на Делян Пеевски! Той въобще няма мускули, ама момата не го е върнала! Добрата душа на големия и добродушен "мечо" ли е харесала? ;)

24.   До номер 8 от дълбините на Туитър:
Обществото казва: Бъди себе си!
Пак обществото: Ама не по този начин!

Толкова с бъди себе си! Познавам доста хора, които са себе си, ама обществото ги отхвърля, защото под бъди себе си се разбира "бъди такъв, какъвто искаме ние".