Споделена история от Други

Цена за продажба на скъпа количка за бебе
Привет. Купих на детенцето си бебешка количка за 3 000 лв. с три коша от един много хубав магазин. При положение, че количката е в много добро състояние и няма забележки, на каква цена е удачно да я пусна за продажба? Мога ли да пробвам на 2 000 лв или минимум на 1 600 лв. или това е твърде високо?
Каква е политиката за ползвани неща, досега не ми се е налагало да продавам, но количката е доста скъпа и мисля, че мога да взема някаква сума от нея.
Такива колички в България се продават втора ръка за 1 200 лв., но имат адски много забележки и са изпокъсани и одрани, докато моята няма никакви забележки.
Редовно е сервизирана, сменяни са и лагери, гуми, чистена е всеки месец и колелата са смазвани. Просто си е много добре запазена.
Моля дайте ми съвет каква е адекватната цена, за да я продам без да се мина.

Коментари

1.   Колкото решиш,ако не я купят падаш малко и така,докато някои я вземе,защо купи толкова скъпа количка?

2.   Пробваш цената ,която й искаш и ако не стане,намаляваш.При обявата пишеш всичките й достойнства,ако има някакви документи,фактури ,ги описваш и представяш.
Цената на една стока са парите,които можеш да й вземеш.

3.   Щом е без забележки, под 2000 лв не я пускай, в никакъв случай. Така купувача спестява цели 1000 лв и мисля, че би устройвало и двете страни.

4.   Първо, ти тази количка не си я купила на детенцето ти, а на теб. Детенцето едва ли осъзнава дали се вози в количка за 300 лева или за 3000 лева.
Защо доста хора като станат родители и все се изкарват едва ли не, че всичко правят за детенцето си, когато всъщност го правят за себе си действително...
Второ, щом си човек, който има възможност да дава по 3000 лева за бебешка количка, то какво ти пука за колко ще я продадеш, все пак се предполага, че си човек, който разполага с парички.

Защо го пиша това ли, защото се дразня, че си имала пари за количка от 3000 лева ли? Не, споко. (ама знам, че други хора ще се подразнят ;))
И аз имам пари да си угаждам и си угаждам. Просто ми е писнало от хора, които се изкарват, че са едва ли не най - големите алтруисти щом са родители, а пък хора като мен, които не ги влече задомяването, семейния живот, акитата, сополите и обвързването като цяло им се лепи по дефолт етикета егоисти. Също и други доста брутални епитети с негативно значение.

И все пак - пусни я за 2500, някъде във фейсбук (подозирам, че си от хората, които го ползват). Пусни я и на други места из нета.
Напиши хубаво описание - подробно и грамотно. Направи ѝ хубави снимки от различни ъгли на дневна слънчева светлина (продполагам, че ще снимаш със смартфон), а не някакви нащракани на стълбището, в коридора, в гаража и. т. н.
След време смъкни цената със 100-200 лева. Примерно след 3-4 месеца. След още 3 месеца пак смъкни малко.
И имаш реален шанс да ѝ вземеш 2000, а при късмет може и малко над..

ж30

5.   Мисля, че без особен проблем ще можеш да я продадеш за 1500/1600лв. Аз лично, ако имам възможност да закупя количка на стойност над 1000лв., бих предпочела да я взема от магазина, а не да я поръчвам втора ръка с несигурно състояние, затова не се изхвърляй много със сумата. Но пък винаги можеш да я пуснеш за 2000лв и да кажеш, че цената подлежи на коментар. Ти си продаващия, ти определяш цената, а купувача решава дали му е изгодно или не. Ако наистина е толкова запазена и всичко е наред, опитай се да я предложиш на по-висока цена, изчакай месец и ако няма заинтересовани, намали цената. Вече сума от рода на 2 500лв. наистина ми се струва висока, защото за малко повече човек може да си купи чисто нова количка, хубав модел с всякакви екстри.

6.   Пусни я за 1800 и я продаде, за 200-300 лв. да чакаш и мислиш в твоят случай не си заслужава. Който има 2 ще има и 3 хил. и ще си я купи нова. По-скоро твоята купувач е някой който няма, но иска да е с топ количка, нама да даде 3000, но за 1800 ще се изхвърли.
Лично аз бих си купила нова. Има страхотни колички за 800-1000 лв. Не виждам смисъл от такива разходи колкото и пари да имам.

7.   4 - Причината, да имаме "парички" е именно, защото ни пука, за колко си продаваме ценностите, труда и имуществото.

8.   Роди си още едно дете и си ползвай хубавата количка по предназначение:)

Alpha, ж. 29

9.   Цената на дадена вещ зависи от това колко пари са готови да дадат хората за нея. Ти може и да си дала 3000, но ако в момента никой не ти дава повече от 1500 накрая ще се принудиш да се примириш и да я дадеш за толкова. За това пусни обява с желаната от теб цена, но бъди готова, че ако в рамките да кажем на месец никой не промени интерес, ще се наложи да я намалиш. Та пусни я, примерно на 2000 и ако успееш-супер, ама ако не, после намаляваш на 1800 и така докато някой не я купи или не решеш, че цената вече е много ниска и не си струва.

10.   Като си помисля само какво "народополезно" детенце се е тантуркало вътре, като си помисля само какви благини ще сътвори за човечеството, като си помисля само за "безценността" и "незаменимостта" му ми се струва, че е заслужавало количка от поне 3 000 Евро.

11.   Номер 4, понеже ти даваш квалификации, ще ти дам и аз. Наистина си егоист, ичаш и сбъркана психика и мислене. Огледай се за самотни възрастни хора и се виж, защото това си ти след години. Повярвай, няма вечно да си млад. Но да е жив и здрав сайта да ти четем историите след години колко си самотен и как си си пропуснал шансовете.

12.   По какво на бас, че авторката не би купила за 3000 лева например едни ботушки на детето си, ако то е на 15 години.. една възраст, на която наистина реално ще осъзнава, че ползва вещ за 3000..

номер7 да упражни умението 'четене с разбиране',
а 11 да запази блъфа си за себе си ей така по принцип, а и защото е пълно със самотни и нещастни възрастни хора, които на младини са вярвали, че са успели да хвант 'шанса', 'късмета', 'щастието' под формата на задомяване.. обвързване.. И в сайта, и не само...

Авторката количката и за 1000 лева да я пусне пак няма да е гаранция, че потенциалните купувачи няма да се назландисват поне 2-3 месеца докато я вземат. А дори и бързичко някой да се реши (да е събрал парите, защото най - вероятно човека, който би ѝ я купил ще е някой, който ги е събирал/спестявал тези пари доста време), то има голяма вероятност да е с нагласата да се пазари и дори от 1000 ще поиска надолу. Затова е по - умно да я пусне на по - високичка цена, а купувача да се почувства, че спазарява супер изгодната сделка. Купувача на авторката няма да е.. да го наречем разумен човек като 5ти и 6ти номер от тази тема, а някоя рибка, която е 'голо на голямо' както обича да казва баща ми за такива хора.

Така, например в момента nikon d750 нов на най - ниска цена е 3050 лева.
Няколко души го продават в photo-forum използван за над 2000..
Двама са пуснали обява, че го купуват. Също за над 2000 и чакат да им се предложи нещо точно на сумата, която те искат 2200, а примерно не 2400-2500... и така.
nikon d7200 най - евтин нов е 1649 лв, а втора ръка е пуснат на 1400
И това при условие, че тези технологични 'играчки' сравнително бързо стават морално остарели.

13.   Номер 10, ти бебе не си ли бил? Я помисли ти колко си стойностен като човек и тогава обиждай под темите без повод.... нелепо е... какъв е народа в БГ...

14.   Хаха, малко ли ти беше на всички познати да се изфукаш, та пишеш и в сайта? Нали имаш пари, не продавай количката, а я сложи за експонат в Музея на Глупаците.