Споделена история от Други

Прекалено слаб съм, как да напълнея?
Здравейте, пише Ви момче на 20г.. Висок 1, 90, а тежащ едва 54 кг. - с две думи скелет. Моля Ви дайте ми съвети защо не мога да кача мускулна маса, къде може да е проблема? Как трябва и с какво да се храня, за да заприличам на човек? Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   По-скоро, ти как се храниш, да видим дали поемаш достатъчно храна?

2.   Яж повече сладко, като мене-вафлички, шоколад(в това число естествено и течен, щото е богат на мазнини и калории), въобще сладки неща и тестяни храни, и другото което е: води заседнал начин на живот като мене, нали-недей излиза от вас, особено пък ако града ти е шибан и скучен, или пък ако живееш у някъв краен квартал, където освен нали че няма разни там удобства(като елементарните поне-аптека, кафене, банкомат, градски транспорт, да не говорим пък за поща, хипермаркет и тем подобни, че... ), нямаш даже и къде да се разходиш... Щото при мене е точно така, и ако случайно и при тебе е подобно положението-ще видиш как само за месец, два или пък три, ще понапълнееш, като не ходиш почти никъде и не излизаш от вас, и се храниш както вече казах, с по-въглехидратни и калорични храни, по-мазни такива... Друго просто не знам какво да те посъветвам! ... Па то си зависи и от метаболизма ти де, и моя е такъв бърз(не че съм плондер де, ама тъй като водя заседнал живот, тъй е... ).

4.   Започни с преглед при лекар, след това, започни с повечко хранене.

6.   Пич и аз съм слаб на 18 години съм 1, 78 висок 50 килограма и какво ли не съм опитвал и не става. Ям съвсем нормално по 3пъти на ден. Метаболизма ми е нормален но просто съм слаб, тренирах 4 месеца пиене на хранителни добавки и надебелях с 9килограма, но това ми струваше много скъпо и спрях. И след 3 месеца бях отслабнал с 7. Бирена мая също съм пил и на мен лично не ми действа. Ходих на диетолог, но се отказах за 1 месец бях надебелял с 2 килограма а купувах храни за сумата му и пари. Ако имаш средства почвай да тренираш и да пиеш хранителни добавки, но да знаеш че са около 150лева за месец и нещо (може и по-малко). И трябва да ядеш насила иначе няма начин. Пробвай да комбинираш тренирането с бирена мая или пчелно млечице на капсули. Може пък при теб да се получат нещата. Пожелавам ти късмет и трябва да си много упорит.

8.   Определено имаш някакъв проблем, ако ядеш нормално не би трябвало да си толкова, дори и генетично да си по слаб. Според мен трябва да се изследваш за различни болести и паразити. Иначе аз съм слаб и съм забелязал че бозата помага за напълняване, както и силовите тренировки с голяма тежест и много малко повторения

9.   Здравей, свържи се с фитнес и структур който да ти изготви хранителен и тренировъчен режим. Тренирай и се храни по програма и ще имаш ефект.

10.   Да ти имам проблема,аз се опитвам да отслабна и става все по-лошо и по-лошо.

11.   Провери се за чревни паразити първо, глисти или тении. Особено тениите са много опасни, прецакват ти черния дроб.

12.   Здравей, наистина първо се изследвай пълна кръвна картина и за паразити. После погледни високомазнинно-нисковъглехидратното хранене ( има мноог статии в интернет ). То определено ще ти помогне .
До номер 2 - това е адски нездравословен живот
Успех на автора

13.   Не е задължително да плащаш 20лв за хранителен режим целящ покачване на кг/мускулна маса. Старай се да приемаш високо калорична крана.
Например.. бобени изделия, варени картофи, ориз, овесени ядки с мляко сутрин не е зле. След това един банан. На обяд картофи с някакво месо/кюфтета и прочие. След обяд може 100гр спагети (може и полуфабрикат). Вечер зелева салата примерно пак със малко въглехидрат и протеин (пържоли без значение от вида)
Преди лягане може да си взимаш извара... насипна или в кофичка. Аз харесвам олимпус но понякога вкуса и мириса й не са еднакви но като цяло е супер. Пасирам я с кисело мляко една или половин кофичка и директно я пия като айран. Яж й яйца.. имат висока калорична стойност. Така ще наддадеш на килограми като мазнините ще са минимални. Ако комбинираш с вид упражнения лицеви примерно, клекове, набирания, кофички още по-добре за теб... ако ти се ходи й на фитнес си бомба. Хляба го ограничи особено ако е бял защото много трупа на корема.. но ти си 5см по висок от мен така че не се знае хах. Като цяло тези храни които ти казах са добър пример за това как можем да наддадем. Успех

14.   Това може да е сериозен проблем. Свържи се с лекар или фитнес инструктор. Гледай само после да не се чудиш как да отслабнеш...

15.   Приятелят ми е 1, 75 висок 65 кг., а се храни по 5-6 пъти на ден и не качва и един грам. Според мен си е до генетика, а и висок и слаб е страшно готино! Ако пък толкова те принтеснява увеличи количеството храна и гледай да е по-калорична.

16.   Наистина, за да ти напишем нещо по - подходящо отговори на въпроса на номер1.

18.   №12, запази си го това за себе си... аз просто му давам съвет на човека, пък вече негова си работа, дали ще ме послуша(тъй като очевидно му се иска, отчаяно да понапълнее), а пък не успява... Е добре, ако не това, какво да му предложа, кажете. Ясно си е задал въпроса, надява се на някакви съвети, друг е въпроса дали ше му допаднат те, и дали ше ги последва, или не! ... Та нима да напълнееш е здравословно, това отвсякъде се дължи на мазнините и калориите в дадена храна, а явно че на автора не му е нужно здравословно хранене, и движение може би, българина принципно не е от най-раздвижените, доколкото знам поне-така че, ако обичаш...

19.   Не е до генетика, а до ЯДЕНЕ. Аз качих просто трябва да е сериозен човек. Трябва да поемаш повече калории отколкото изразходваш. Трябва да ядеш мин 4 пъти на ден. Яж полезни храни като сусамовия тахан по 100 грама на ден. Това са ти 600 калории. Овесени яки по 100 грама на ден - ето ти въглехидрати яко. Праскай ориз и картофено пюре. Месо яйца... ядки бадеми орехи лешници.. 699 калории на 100 гр

Яж през 3 часа
Винаги яж сутрин. Ходи на фитнес или у вас упражнения
Със сладко не се качват килограми.
Аз бях 65 кг и за кратко време станах 79

20.   Виж всичко е до воля аз бях доста слаб но започнах да тренирам, тренирам имам предвид с инструктор изготвен режим на хранене и вече тежести и тем подобни. Най важно е храната някога замислял ли си се колко количество храна приемаш реално и като количество имам в предвид протеин калории белтъци желязо и тем подобни и замислял ли си се колко е необходимо да се приемат на ден. Най вероятно не.. Затова все пак мини през лекар ей тъка да си спокоен да ти каже че всичко ти е наред и след тва си намери подхода с инструктор е най добре защото е човек който разбира направи си таблица с това което трябва да приемаш на и да изразходваш на ден и с труд можеш да направиш страхотно тяло. Слабите хора като се захванат да тренират те са високи по принцип и стават и стройни не им е толко трудно да направят коремни мускули и прочие и се прави найстина едно много хубаво тяло. По добре е да си слаб даже и да започнеш да качваш от колкото да си дебел и да трябва да сваляш много по трудно се оформя тяло ако си дебел. Така, че тва е моят съвет. Лошото е, че ще трябва да заделиш пари естествено безплатен обяд няма.. Ще си е скъпо но с желание всичко става. И последно което забравих да добавя е да пиеш много вода защото повечето хора дори вода не приемат толко колкото е необходимо на ден....