Споделена история от Други

Keylogger
Здравейте имам keylogger на телефона как да го махна. Със сигурност имам, но как да го махна. И поверителен раздел на Firefox и инкогнито на Chrome не помагат. Незаконно е да ме следят

Коментари

1.   Hard Reset.

2.   Много ми е интересно как пък си разбрал, че имаш keylooger?

3.   Слагаш аппа Malwarebytes и сканираш. Ще ти махне не само кийлогъра, но и всичко друго съмнително и вирусовидно в телефона.

Само гледай да не дадеш прекалено много привилегии на програмата, защото може би ще започне да ти бави и да ти точи от батерията прекалено много. Само й позволи да сканира, и то когато ти пожелаеш, и го прави веднъж на всеки 2 седмици примерно.

4.   Автора : Благодаря за отговорите, ще опитам

5.   И след като го махнеш, промени абсолютно всяка една парола.
Не само на телефон, ни и на Faceboок, Twitter, Instagram, Spotify, Netflix и най-вече, на Gmail.

6.   Проблема още продължава. Има ли лесен начин за премахване? За съжаление не разбирам английски

7.   Какъв е телефона? Има много родителски програми, които забраняват действия и следят действията на децата. Може и такова да е. Виж за странни приложения и се опитай да ги деинсталираш. И както някой по-горе каза, нулирай до фабричните настройки на телефона.
На дъщеря ми съм сложил такава родителска програма, но тя знае. Дава ми и местонахождението и. На 10 е. Очаквам към 12 или 13 да я махна. Тийнейджърите са много чувствителни на такава тема.

8.   Аз питам сериозно (без ирония, както н. 2), как се разбира, че има такова нещо на телефона или в компютъра?

9.   Странните приложения са записващо устройство (не мога да го махна), огледало, ebay, booking, Huawei Мобилни услуги, duo, Quik, Spiderman, компас, здраве. Нито едно не съм го инсталирал.

10.   До 7: Ами може и това да е, защото едно приложение от няколко седмици не работи като хората.

11.   Е тези не са странни, просто пристигат заедно с телефона. И все пак как разбра, че имаш keylogger? Такова нещо се използва, за да ти хакнат паролите. Някой влиза ли ти в поща, ФБ и др.?

12.   До 11 Ами разглеждат ми се приложенията, веднъж даже сам се включи блуутут

13.   Как така ти се разглеждат приложенията? Как го разбра това? Изключи си интернета за 24 часа и виж има ли разлика. Без интернет няма как да те шпионират. А за блутуута, примерно на айфон, какъвто имам от iOS 11 се включва сам след рестарт на телефона. Въобще не можеш да го изключиш, можеш само да го изключиш от устройството към което е свързан, но блутута остава активен. При други марки нямам наблюдения.