Споделена история от Други

Бебе на 5 - 6 м на кръщене?
Какво мислите за кръщенетата, които хората правят на бебетата си? Наши познати имат деца на по една година и всички те правят кръщенета - първо в църква, после в заведение. Поканиха ни, поканиха и сестра ми, която също има бебе, но то е още на 6 месеца и се чудя дали не е редно да не го мъкне по заведенията. Аз съм много близък с нея и си коментираме тези неща. Заведението не е луксозно, нито детски център, а квартална дървена кръчма... поканени са много шумни гости, без особена култура и тя малко се притеснява да си заведе детето там. Когато беше бременна излезнахме с тези хора и те не спряха да пушат в нейно присъствие, а тя си тръгна. Нашето семейство не сме фенове на такива събирания, те са лични и ако се правят бихме канили само най - близките, но ни поканиха и просто се замислих.
Вие водите ли бебетата си по кръщенета?

Коментари

1.   Категорично не, бебе в кръчма! И аз поканих майки с деца, на кръщенето на дъщеря ми, но тези, които бяха с бебе или малко дете, присъстваха само в църквата. А някои закараха след това децата си, при баба им и дойдоха без тях, в заведението. Такива места, не са за деца, камоли за бебе.

2.   Ако има кой да го гледа да го остави...

3.   Проблемите са, че се пиши и е много шумно.
Повечето деца, не биха спрели да плачат, а доколкото имам надблюдения над няколко по-малки братовчеди и братовчедки, децата реват с пълно гърло, докато не посинеят.

Но дори и мястото, да е тихо и спокойно, трябва да уважаваш и останалите хора, които може би, не биха искали, да прекарат нощта, за която са платили, под крясъците на шест месечно бебе.

4.   Когато брат ми беше малък, с майка ми сме го водили в сладкарници и в по-спокойни кафенета. Малкия предимно спеше в кошчето си или се усмихваше на хората от съседните маси. Наши познати правиха къщене, когато той беше на 7 месеца, но събирането беше в ресторант. Отидохме за малко, обстановката беше спокойна, брат ми точно беше проходил и нямахме проблеми. В кръчма никой не го е водил. Как да заведеш малко дете на място със силна музика, пияни клиенти и цигарен дим? Да не говорим, че в повечето кръчми хигиената е много относителна. Ако бях на сестра ти, нямаше да отида с детето си.

5.   Вашето бебе, ако не е кръстено не може да влиза в църквата. Това е грях.
За заведението също съм скиптик. Децата и още повече бебетата не трябва да се водят по такива места. Все пак това е почерпка за възрастни.

6.   Ако не е захранено трудно ще го остави. Бебетата точно в тази възраст имат най - много нужда майката да е до тях... и да го остави може да дръпне без него на някъде макс за 2 часа. Според мен е редно да се отиде само в църквата и после у дома. Тези хора не случайно си кръщават децата по - големи, защото като е по малко и на заведение няма да отидат. То в тая кръчма дори няма да има сигурно стол за бебето... майката трябва да го държи на ръце и да се мъчи, егати... не е работа.

7.   Това ще реши майката, но ме изумява идеята за детски празник на място, което не е съобразено с деца. Аз не бих отишла в тази ситуация.