Споделена история от Други

Седя на едно място
Здравейте, бих искал да споделя нещо за което бихте могли да ме посъветвате или да изкажете мнение независимо какво ще е то. Имам някакво чувство че седя на едно място в тоя живот и не се развивам на никъде. Виждам някой на мойте години имат накакъв собствен бизнес (Благодарение на родителите си) а аз нищо просто си работя, взимам добри пари за мястото където съм. Но не се развивам на никъде, не съм студенн - работя си. Не съм малоумен ( поне така мисля ) Имам си приятека от 4 години, имам си кола позволявам си някой неща, знам как да се държа с хората. Културен съм, не съм някакъв сдуханяк.. семейство са имам, абе с няколко думи имам всичко. Родителите не ме ограничават от нищо, абе като цяло имам си всичко и живея добре. Просто седя на едно място, чудя се ако запиша да уча или се преместя в по голям град сигурно ще се оправят нещата. Бих искал да започна свой бизнес, но въобще не ми идва нищо на кратуната. След работа седя цикля вкъщи на лаптопа, и това е. Лятото си работя на морето и се чувства добре. Но вече ми се иска да направя нещо в тоя живот, някакъв бизнес или нещо подобно.

Пс: извинявам се ако има правописни грешки, пиша от телефона.

Коментари

1.   Само количествените натрупвания на знания/нормативна уредба, и други/, водят до качествена промяна. Изчакайте си момента, но не пасивно. Не очаквайте, ако винаги правите едно и също нещо да постигнете друг резултат. Бъдете с ясна цел, която искате да постигнете. Целта ще определи и начина за достигането и.

2.   Имаш всичко, но ти е станало скучно, защото нямаш предизвикателства.

3.   Не ти е нужно да учиш в университет, за да се развиваш. Започни да четеш книги, посещавай музеи, театър, кино, ходи на разходки сред природата, посети някои забележителности, намери си хоби - например слушай нови жанрове музика, занимавай се с фотография или изкуство. Има толкова много занимания, които не само ще направят ежедневието ти по-интересно, приятно и запомнящо се, а и ще научиш много нови неща, което ще спомогне за духовното ти развитие.

4.   Ако искаш бързо да се раздвижиш - занимай се с доброволчески труд през свободното си време, намери си кауза, дали ще е грижа за изоставени деца, дали за кучета, или природата, или благотворителност, в интернет е пълно със сайтове на тази тема - това ще ти даде сила и енергия, ще ти вдъхне самоувереност и чувството, че си значим, особено ако каузата ти е свързана с хора.

5.   Ами помисли си добре и се пробвай да започнеш някакъв бизнес, щом имаш желание, само че не очаквай от хората да те окуражават и продкрепят, нито тук, нито никъде, защото за доста хора 'да се развиеш' означава да си намериш достатъчно платена постоянна работа и до там.

Една тайна ще ти кажа - никой няма интерес ти да се развиваш повече от това, което си в момента.

ж30

6.   Както казва Номер 2: нямаш предизвикателства. Намираш се в комфортната си зона и трябва да излезеш от нея. Направи нещо ново, опитай нещо ново. Ако трябва се премести другаде. Запознавай се с нови хора, търси нови занимания. Въобще не спирай да търсиш.

7.   Съжалявам, но с този начин на живот не виждам как може да започнеш собствен бизнес. Не знам защо ама май представата за собствен бизнес на много хора изглежда така : почвам си бизнеса, сам съм си шеф и си изкарвам много пари. Ако и твоята е такава, то по-добре си стой на работата ти вмомента. Бизнесът изисква куп знания и умения и най -важното адски много работа! Ако наистина искаш да създадеш СОБСТВЕН БИЗНЕС от НУЛАТА, то тогава трябва да промениш коренно живота си :)