Споделена история от Други

Имам проблем с котката ми.
Здравейте! Имам проблем с котката ми. Да знам.. може и да не е за този сайт но много искам да знам с какво да я излекувам. Значи /мъжко е котето/ той започна да повръща пяна. Не може да ходи. Когато стане да ходи залита. Обадих се на ветеринар и ми каза да го храня с мляко. Обаче той не иска дори да си близне.. Моля ако някой знае с какво мога да го излекувам да пише!!!

Коментари

1.   Здравей, може би сувета ми няма да е много полезен, но заведи котето на ветеринар. Все пак говорим за здравето на домашния ти любимец, който със сигурност чувстваш, като част от семейството. Не си правете експерименти, защото може да е всичко. Най - вероятно е натровен, но това са само предположения. Задължително го заведете на лекар, нека го прегледат, да му измерят температурата, да му направят каквито са нужни изследвания и те най - добре ще ви посъветват как да процедирате от тук нататък. Ще ви изпишат лекарства, ако се налага може да го пставят и за 1 ден в клиниката, но тези хора това работят и ще Ви дадат адекватен съвет, какво да правите. Намери начин да го заведеш, ако нямаш финансова възможност, помоли родители, приятели да ти помогнат, защото ако котето се влоши, надали ще се чувстваш добре и сигурно ще се обвиняваш, че си чакала толкова дълго да го заведеш на ветеринар...

2.   Веднага на друг ветеринар !!!!! Как с мляко тоя нормален ли е ?? Веднага търси друг ветеринар докато не е късно.. какво си губиш времето тук. И се присъедини към групата във фейсбук Ветеринарно медицинска помощ

3.   Трябва да му се направят изследвания и да го види лекар. Заведи го във ветеринарна клиника. Как докторът е поставил диагноза по телефона се чудя. Не е хубаво да се дава много прясно мляко на котките.

4.   Много некомпетентен е този ветеринар. Млякото е вредно за котките. От колко време е така котето? Ваксини има ли? Потърси мнението на друг лекар. Не искам да те плаша, но има много опасни вируси по котките, които протичат с такива симптоми и са смъртоносни.

5.   Егати ветеринаря!!!! котката ти има най-вероятно глисти, а щом не яде значи е много зле. Незабавно заведи котето на друг ветеринар, ти ако повръщаше, устата ти се пенеше и не ядеше щеше ли да ти е приятно да си в това състояние и никой да не те води на лекар!

6.   Котето е болно от 3 дни и няма никакви ваксини.

7.   Моето коте също беше така. Явно беше настинало, защото постоянно спеше и 2-3 дена почти нищо не ядеше. Купих му витамини от ветеринарната аптека, започнах да му давам и лека полека започна да се оправя. Беше много отслабнал, но след това си възвърна теглото. Просто го заведи на ветеринар за по сигурно.

8.   Силно се надявам да греша и животинчето да е живо, но се съмнявам. Симптомите са типични за отравяне и първото нещо е да се даде прясно мляко за да абсорбира отровата. Това важи и за хората, между другото. Разбира се, най-добре е да се пие активен въглен, но едва ли всеки го има под ръка. Та преди да скачате на лекаря, да ви кажа какво е станало. Човекът не е казал да се "храни" котето с мляко, а да му се даде като първа помощ. И като казвам да се даде, това означава да се налива в гърлото със спринцовка, естествено, че болното животно няма да иска. Следващата стъпка - спешно на лекар. Не обвинявам автора, вероятно е дете и няма как да ги знае тези неща. С коментара си (надявам се да бъде публикуван) исках да кажа на всеки, решил да си вземе животинка, да не разчита, че любимецът му ще оздравее от само себе си, а да се обръща към лекар веднага, не само при нужда, но и редовно да следи за здравето му. Не съм ветеринар, ако има значение.