Споделена история от Други

Дори не знам как да го нарека
Едва ли съм първата разказваща подобна история, но със сигурност на мен ми се случва за пръв път. Не знам в коя графа и категория би спаднала моята история, затова я причислявам към "Други".
Става въпрос за свръхестествените явления и дали вярвате в тях?
Онзи ден гледах филм от вбокс, спрях видето на пауза, затворих лаптопа и към 11 вечерта си легнах. Няколко часа по-късно в 4 през нощта се събуждам от някаква музика, не си спомням каква точно, станах, огледах се и се оказа, че всъщност идва от лаптопа, а когато го отворих, за да проверя директно ми почна филмът, спрян преди да си легна на пауза. Мисълта ми е, че ако случайно не съм спряла видеото все пак или не съм затворила напълно лаптопа си, филмът щеше да се пусне отново до пет минути макс след като съм го затворила, а не толкова часове по-късно.
Както и да е, реших, че се филмирам излишно и че може би аз нещо не съм на "ти " с технологиите.
Обаче следващата нощ, щом легнах, сънувах, че в съня ми някой ми шепне: "Аз също не мога да заспя, аз също усещам присъствие. " Излишно е да казвам, че се стреснах и че се събудих.
Въпросът ми към вас е смятате ли, че това са някакви чисти случайности, на които отдавам излишно значение или вярвате, че е нещо повече?

Коментари

2.   Много съм скарана с техниката, ако събера всичките си мъки и неволи с нея и приема това за вид паранормални явления, мога да напиша цяла книга. Тоест, не мога да ти отговоря защо лаптопът ти е включил филма, но мога да те посъветвам да не го мислиш излишно и да гледаш подобни клипове през деня, а не вечер преди лягане. Подсъзнанието запечатва неща, които са ни впечатлили и често те се явяват в нашите сънища. Това шепнене, което си чула, е било плод на подсъзнанието ти, а не някаква мистериозна сила. Случва се доста често след гледане на клипове за паранормално или пък филми от жанр ужас после да имаме страшни сънища и разни неща да ни плашат. Вярвам, че има сила отвъд нас, но не се опитвам да я разбера. Вярвам, защото често имам подробни сънища, които се сбъдват. Дали е дарба? Не знам, според близките ми е такава, но според мен е просто някакво явление, чиято причина не ме засяга. Когато бях малка баба ми ме убеди, че дори да има духове, те са на наши близки и ни пазят. Все ми повтаряше, че няма нищо страшно в подобни сили и всичко е наред. Тогава все имах кошмари и тези теми много ме интересуваха. Веднъж една врачка казала на баба ми, че ако не искам да имам страшни сънища, то не трябва да храня страховете си. Послушах тези съвети, спрях да чета, следователно спрях да заспивам уплашена, че има чужда злонамерена енергия в стаята ми. Ако сънувам кошмар, колкото и да е глупаво предвид годините ми, просто си пускам телевизора и нощната лампа и заспивам така.

3.   Чиста случайност... Аз гледам филми на ужасите от няколко години и нито съм сънувала, нито ме е страх. (Дете съм).
Да, ще се съглася с коментара на номер 2. Не гледай такива неща преди да заспиш, а ги гледай през деня. Вярно е, че тези неща се запазват в подсъзнанието ни. Недей да се притесняваш и за съня, просто сън хах.

4.   На мен постоянно ми се случва да ми тръгне клипче от ютуб на ЗАТВОРЕН ЛАПТОП, който не съм изключила преди това. И много пъти съм се будила уплашена. Просто си изключвай лаптопа вечер и спи спокойно.

6.   По-скоро според мен на подсъзнателно ниво си мислиш, че има някакво „чуждо присъствие” при теб, което се е отразило в съня ти. Все пак сънищата са отражение на подсъзнанието ни и ако тайно те човърка мисълта, че се случва нещо нередно е нормално да се отрази и на сънищата ти. Мога само да те успокоя, че дори да има свръхестествени сили, те биха се проявили по доста по-зловещ начин, така че най-вероятно е нещо в компптъра и няма повод да се притесняваш!

7.   суеверията идват от незнание.

това на лаптопа се нарича режим заспиване и функцията му е точно такава - да продължи филма докъдето е стигнал при затваряне.