Споделена история от Други

Психически срив
Някога случвало ли ви се е да се чувствате много силни психически и изведнъж да се сринете без да знаете защо и как.
Аз съм така вмомента. Бях супер уравновесен, познавах много добре себе си и много добре се наблюдавах, но от известно време насам сякаш много почнах да говоря. Преди беше точно обратното бях малко мълчалив и бях невидим сред тълпата. От много време насам обаче смених позицията и започнах да се запознавам с нови хора и даже стана така, че от години наред аз съм постоянно в центъра на компанията, постоянно пускам шеги, разсмивам много хора, даже обмислях да стана комедиант и да разсмивам цели тълпи с народ. Започнах много да уча, да се концентрирам, да рисувам, да научавам нови неща постоянно. Мозъка ми започна да работи много повече от колкото до сега. Сякаш го претоварих ли не знам, но изведнъж сякаш загубих личното си пространство и вътрешния си покой. Не знам как да го обясна, но в един момент просто системата ми блокира, не знам какво да правя, започна да ме боли главата и не мога да се концентрирам и за най-малкото нещо. Чувствам се сякаш не съм аз, много ми е странно. Не мога да спа вечер събуждам се през 15 минути, а после на сутринта все едно, че не съм спал и съм като марда.

Коментари

1.   Знам как се чувстваш и аз съм така. Проблема ни е, че искаме навсякъде да огреем, а няма как да стане това. Така съм от осем години и варианта, който аз открих за себе си е, веднъж в месеца, да не се чувам с никой, поне за три дни. Повярвай ми, няма да се отразят на социалния ти живот. Три дни в които просто да си почиваш, да го отдадеш на мързел, да почистиш нещо което си го оставял за по нататък. Аз дори блокирам всички номера, трия фейса, месинджъра и вайбър, за да съм сигурна, че няма се подведа да стоя на телефона. Много добре ми действа. Пробвай ако искаш.

2.   Тръгни от там що не можеш да спиш.. има някаква логическа причина. Пък като почнеш да спиш нормално и в ежедневието ти ще се балансираш. Сънят е много важен за химията в мозъка. Виж си диетата. Определени храни могат да влияят на серотонина и допамина (както и на микроелементите, свързани с невротрансмитерите - натрий, калий и тн. ) и да ти пречат да спиш.