Споделена история от Други

Проблем
Здравейте, аз съм момиче от Варна. Не знам защо, но от известно време ми се иска да съм от столица. Била съм 2 пъти в София, не беше кой знае какво, софиянците да не се обиждат. Но ми се иска да съм родена в столица! Въпреки, че обичам града си и го мисля за прекрасен! Мои познати са отивали да живеят в София, и то не малко. Всички отиват там, а не виждам причина... Мисля, че се чувствам празна, защото не съм столичанка. Не знам... Казах на баща си, но той само се изсмя. Как да махна това чувство и да съм си пак наред?

Коментари

1.   Хаха че ти живееш в столицата. Ако не знаеш какво е казал Хемингуей го запомни сега всичко което е далеч от морето е провинция. Ако не искаш да разбереш това което пиша отиди да поживееш в джунглата наречена София и да се самоубедиш че там няма столичани а само провинциалисти

2.   От авторката: Знам, номер 1, но загатнах, че София не е кой знае какво, защото не искам да живея там, а просто в друга столица!

3.   Ха, Ма мила, и аз ужасно мразя факта и съжалявам, че съм от Русе, ама на-мога ли да го променя това, не! Ооо, де да можех, ама на! ... По същия начин си и ти, само че си от Варна, и за разлика от мене си я обичаш(обяснимо е). Докато при мен не е така. Аз по-скоро ми се иска да съм от по-малък град(ма не от типа на Угърчин, Априлци и пр. ), аз съм живял 4 години в Шумен(по линия на следването де, но пак... ), но свърши! Какво да направя... А то иначе и аз навремето, като по-малък, си виках-а, един ден ще заживея аз в София, ше ми е по-хубаво, само че:не стават така нещата, драга... а иначе за реакцията на баща ти не се и учудвам, нали знаеш, че старото поколение е с коренно различно мислене, идеали, ценности... те не правят разлика между този и онзи град, дали малък или не, това се наложи в последните години(и с право, така е), но тъй е-ний младите така приемаме нещата и си ги мислим, нормално е. Кофтито е, че това което искаме, може никога да не стане реалност, въпреки че е хубаво по принцип, ако не харесваш града си, все в един момент да го смениш, нооо-това е свързано не само със стабилни финансови възможности(особено ако ще си в голям град, че и някои малки са по-скъпи), но и с работа, учене най-малкото... Но донякъде те разбирам, нормално е...

4.   От авторката: Благодаря за коментарите, но не искам да се местя в друг град, искам да махна чувството си за празнина, че не съм от столица. Как да го изживея?

5.   Извинете, но може ли някой да ми каже как да преодолея това чувство? Благодаря много!!!
Авторката.

7.   Извинете, ама някой беше написал коментар, но модераторите не са го приели. Моля този човек да опита пак, защото съветът му е важен за мен!
Авторката.