Споделена история от Други

Учене на листовки + университетски изпити
Могат ли да се съчетаят с университета? И как си учихте листовките - всеки път по малко след кормуване, или започнахте да се подготвяте, когато ви предстоеше изпита на листовки?

Коментари

1.   Не се ли взема първо изпит по листовки и тогава да започва първия час кормуване, при мен така беше. Нас първо ни караха да ходим вечер на устни разяснения, после имахме изпит на листовки и чак тогава ни позволиха да седнем зад волан да кормуваме.

2.   Ти листовки, ако не можеш да научиш, как си стигнал до университет...

3.   Листовките се научават. Аз започнах да ги уча още в самото начало и отделях всеки ден най - често вечер преди лягане към 1-2 часа, преповтарях си нещата, различните ситуации, дори и да чувствах, че вече съм ги запомнила, и си взех изпита от първия път.

Освен постоянството много важна е и психолическата ти нагласа - да не се вкарваш в мислиш, че това е трудно, онова ще забравиш, друго пък било по - сложно и изобщо всякакви такива негативни мисли, за провал, за грешки, за бъркане.

Също е много важно да се абстрахираш от влиянието на други курсисти, които разбира се също ще имат свои притеснения как ще се справят, защото ще ти вкарват стрес - негатвните емоции са много заразни и гарантират негативно мислене, а то води до провал.

4.   Вероятно няма да имаш никакви проблеми със съчетаването на листовки и изпити, но ако се притесняваш изчакай да ти минат изпитите и тогава започни да учиш листовки. Повечето хора не четат учебника и не ходят много-много на теория, но според мен е важно да се подготвиш. Да управляваш автомобил не е само да можеш да го запалиш и да тръгнеш, а и да си безопасен за останалите в движението, така че е отдели нужното време. Практиката също е много важна, но е добре да си наясно с правилата на движение и знаците. Самите листовки се взимат, те не са много трудни, в началото се допускат повече грешки, но с решаване пропуските намаляват значително. Аз лично присъствах на теория, после започнах да решавам въпросите от учебника и след това се захванах с листовките, горе-долу две седмици преди изпита започнах да решавам по-сериозно. Решават се бързо, можеш да го правиш сутрин с кафето или в автобуса, можеш да решаваш вечер по няколко докато лежиш и си почиваш. Не са толкова натоварващи и няма да ти пречат за ученето на конспекта, но човек сам трябва да прецени за себе си, някои изпити са особено трудни и не ти остава много време за странични неща.

5.   Не виждам какъв е проблемът? Особено ако не работиш и нямаш деца, какво ти пречи да учиш и двете? Все едно един изпит имаш повече. Я се стегни.

6.   На мен ми дадоха книга с правилата прочетох ги веднъж и после само си правих листовки в интернет. Въпросите се повтарят и много от тях са същите на изпита. И не е както казва номер 1. Ти хем си имаш кормуване, хем си учиш листовките. А изпитите са един след друг след като приключиш часовете с каране на кола. Ама аз го изкарах в 11-ти клас. Като студент май ще ти е по-трудно.

7.   И аз взех теоретичния и практическия изпит от първия път. Взех книжката, но при мен проблемът е, че родителите ми не ми дават да карам. Баща ми постоянно иска да караме заедно. А. аз карам добре. Нямам грешки нито на теория
та, нито на практиката. Не знам как да го убедя. Дори и с придружител понякога не ми дава. Как да го убедя да ми дава малко по-често да карам? Моля Ви, помогнете ми. Не съм лош шофьор, напротив, дори изпитващи и инструкторът ме похвалиха. Но ето, че моят баща е на друго мнение. Докато моите връстници карат всеки ден, аз седя вкъщи и чакам да излезе, за да карам. А иначе, по темата-не се притеснявай, листовки те ще ги вземеш, не са толкова трудни. Аз ги учих лятото, когато бях във ваканция. Момче на 18 години

8.   Оле 5, значи, който работи, и особено пък който има деца, то има правото да се оплаква и да мрънка как ще се прави, как ще съчетае нещата и. т. н. и то при условие, че никой не го е накарал да има деца.. айде за работенето най - вероятно му се налага, защото трябва да си плаща все пак сметките нали. Ама този аргумент 'оле как ще направя еди к'во си, щото имам деца' е супер нагло да се изтъква. То после затова и на такива хора децата им стават няк'ви мрънкащи... попиват модела :)

9.   Съгласна съм с н. 5 до някъде, но всеки човек има различни възможности и не всеки може да се справи с натоварване. Нека Авторът сам си реши как да си разпредели времето. Аз лично взех книжка веднага като станах на 18 г и докато бях в училище още, родена съм в Септември - беше значи в началото на 12 клас и нямах много за учене. Съветвам Авторът да издебне добро време, когато няма голямо натоварване и да не се притеснява за листовките - лесни са!