Споделена история от Други

Да разголя душата си...
Имам нужда да го напиша, знам, че няма да го кажа на никого. Все пак пред света трябва да си силен, без емоции, без чувства... рационален и методичен, иначе си загубен... поне в нашия, съвременен свят. Така ми се иска обаче някой да ме погледне и да ме види, не външността ми, да види мен, да види това, което е в очите ми, а не това, което му показвам. Очите никога не лъжат, започвам да си мисля, че моите го правят или просто никой не си взима времето за да надникне, защото не се интересува... или аз съм се научила да крия, може би истината е някъде по средата. И все пак, защо да разголя душата си пред някого, след като във всеки един момент очаквам всичко да се използва срещу мен? Доверие имам единствено на себе си... А толкова искам някой да ме види... наистина да ме види...

Коментари

1.   И аз съм така понякога. Имам чувството, че дори семейството ми не ме разбира... Не знам просто вече съм свикнала...

2.   Ами разголи я тук и сега , нали е анонимно ! Поне ще разбереш какви са реакциите на другите!

3.   Номер 2 това,което казват очите, не винаги може да се изрази с думи...

Авт.

4.   Да, така е. Много пъти си задавам въпроса дали хората са наистина толкова силни или само се правят на силни. А може би са силни, защото имат до себе си същества, които да ги подкрепят и ги разбират. В повечето случаи аз лично съм в среда от егоисти, които са твърде ангажирани със собственото си благополучие и не се интересуват от онези неща, които биха им нарушили спокойствието. Това са т. наречените позитивно мислещи хора, много силни и определено затворени за всичко, което би им нарушило позитивната енергия, тяхната същност се стреми само към хубавите неща, а тъжните неща не трябва да се мислят, не трябва да се забелязват. Всички чувствителни хора, които реагират емоционално в техните очи са смешници или психари или просто песимисти и неудачници.
В крайна сметка силни ли са силните хора? И изобщо хора ли са? Що за хора са, щом нямат сърца?
А за да се съхрани човек и за да бъде по-малко уязвим явно трябва да бъде с добре прикрита същност. Истината е, че времето е такова и общуването не е на ниво. Човек почти винаги е сам както в радостта си, така и в нещастието си.
Хората явно харесват "хляб и зрелища", падат си по спектаклите и по драмата.
Малцина са щастливците, които имат поне по един или двама истински приятели, проверени във времето и които никога няма да се превърнат в предатели.

5.   И мен по същия начин ме е страх да разкрия себе си изцяло-пред родителите ми, за да не ме мислят скривам понякога проблеми или пък туширам нещата, без да показвам колко ме е заболяло наистина, защото не искам да страдат, че детето им не е добре; пред приятелите -.... истински май имах само преди, но отдавна сме се отдалечили всеки в своето си семейство и вече не е същото; пред другите - те могат да го използват срещу мен; сега имам приятел който много иска да му повярвам, че мога да му се доверя за всичко на 100% и че никога няма да ме предаде. Дали мога да го направя? ! Вероятно не, нали съм свикнала поне външно да бъда винаги силната и опората и този път вероятно ще е така...