Споделена история от Други

Спират пред гаража
Моля за съвет. Ползваме гараж на братовчед ми. С малко бебе сме и гаража е като склад и спираме колата пред него, защото там качваме количката в колата и багажите. Има наематели, които са от кооперацията е ги помолихме да не спират. Уж казаха добре, но паркират пред гаража и не мърдат колата по цяла седмица. Не са лесни хора, освен това са наркомани е постоянно пафкат. Моля за съвет.

Коментари

1.   Говори с полицията и им направи проблем със закона.Ако те бутнат и ти кажат нещо полицията ще знае кой е отговорен и ще е по-лесно.Освен това не мисля, че можеш да ги стреснеш а щом не е проработило с молене значи няма друга опция.

2.   Как да се справите? Най доброто решение е да си купите ваш гараж. Иначе спирате по нататък и качвате количката на детето. Няма как да ви осигурим запазени места за вас само защото имате семейна кола. Добре знаете, че намирането на място е трудно. Това че гаража е на братовчед ви, не ви дава права на собственост над улицата пред него. Ако гаража беше ваш да викнете паяк, но като не е нямате право. Описваш себе си като семейство с бебе да те съжалим, а наемателите като наркомани за да ги намразим, но няма ефект. Можем само да си помислим че отглеждаш бебето си близо до наркомани и че хората дали под наем апартамента си на пропаднали не им пука за вас, което говори лошо за вас.

3.   Сложи на вратата на гаража знак "Забранено спирането и паркирането" и постоянно викай КАТ да ги вдига.
Като ги вдигнат 5-6 пъти ще им дейде акълът...

4.   Накарай да си я местят. Отиваш на адреса им, звъниш докато не отворят и с най-вежливия тон казваш моля елата да си махнете колата. И така докато не ги откажеш да я спират на въпросното място.2

5.   Кажете на братовчед ви да изгони наемателите и да вземе хора наематели без кола.

6.   Обаждаш се на паяк и им вдигат колите

8.   А някой от съветващите викал ли е паяк да мести чужда кола от място където не е негов личен вход? Знаете ли че ако авторката извика паяк за колата на наемателите, тя ще плати разходите и то на момента? Четете закони и правила преди да съветвате. И между другото табела "паркирането забранено" е валидна само ако е правена от държавни служби, саморъчно направената е невалидна.
То ако беше така лесно и безплатно хората нямаше да снимат и пускат в нета неправилно паркирали ами щяха направо да викат паяци.

9.   Един педал веднъж ми имаше зъб и се обади в КАТ и излъга, че съм паркирал пред някакъв гараж, който не е негов. Е, не дойде паяк, но ми звъннаха веднага от полицията и ми направиха забележка да си "преместя" колата.

Искаше ми се да бяха дошли. Мног щеше да ми е интересно какво щеше да им обясни.

10.   2/8, евала за точните и намясто изказвания!

Крайно време е хора като автора да престанат да считат, че трябва да са привилегировани.

11.   Доколкото знам, по закон е забранено да се паркира пред който и да е гараж, без значение на кого е. Така че колкото наркомана е в нарушение, толкова и автора. Който и да паркира там е в нарушение.

12.   Да 11 ама само собственика на гаража може да се обади на КАТ /автора не е собственик/, следователно той няма права да иска.
И обикновено КАТ не идват а по регистрационния номер на колата имат инфо за собственика както евентуално и телефона му /при регистрация си пишеш данни и тел/ така че звънят и молят, ако стане, ако не си е сменил номера и т.н.

13.   Не мога да разбера, като имам собствен гараж, как така не мога да спирам/паркирам пред имота си? Би трябвало да имам право-също и наематели с договор трябва да могат, защо не?

14.   Автор:

Номер 10, спри да пишеш коментари от други ай пи-та и да си издействаш фиктивни поддръжници. Пред гараж е забранено да се паркира, независимо как се ползва. С нищо не те провокирам нито теб, нито змейовете, които ме нападат, това че живота ви е кофти не е мой проблем.

Да, по закон е забранено - викахме паяк и после се караха с нас, просто искам да се разберем като хора, иначе с паяка е лесно, но не искаме да сме толкова подли към човека. Искаме разбирателство.

15.   Автор: ние не си паркираме пред гаража, а спираме пред него за да си вземем неща от там, плюс това като го изпразним спираме в него и като се наложи да ходим в спешното с колата, не можем да я изкараме, защото сме запушени заради наркотата.

16.   Те не са наематели на братовчед ми, а на някакви други хора в кооперацията. Спират пред гаражите и на други съседи и вече ги биха веднъж, но не се отказват.

17.   13, ако си е твой, можеш естествено. Предполагам, че всеки, който има разрешението на собственика (например наемател, гост, приятел) също може да паркира. Така че като се замисля, автора е в правото си да паркира там, след като собственика му е позволил. Но не и наркомана.

Но не знам вече дали автора има право да викне паяк само като човек, на който му е позволено да паркира там от собственика на гаража или трябва лично собственика да викне. Ако е второто, едва ли на братовчед му ще му е приятно и той да се намесва в тези циркове.

Но дори и лично той да викне, пак се съмнявам да им се занимава да пращат паяк. Най-много да им звъннат по телефона и да им направят забележка.

18.   Като чета част от коментиращите наистина не се учудвам, че има толкова много побоища по пътищата. Гаража си е гараж и никой няма право да спира пред него. Пред моя гараж редовно спират разни коли, обикновено ги чакам до половин час и ако не се разкарат викам полиция директно. Първо звънят на собственика на колата, ако не отговори пращат патрулка или паяк. Досега само 2-3 пъти е идвала патрулка, в повечето случаи са се разкарвали само с обаждане по телефона. Иначе ако дойде патрулката пишат акт на собственика или ако е в работно време викат паяка.
Автора, за да нямаш проблеми направете си един договор с братовчед ти за ползване на гаража, след което можеш да викаш куките колкото пъти поискаш. А тези измекяри като ги вдигнат няколко пъти и им сложат няколко акта може и да се научат най-накрая къде да спират

19.   Благодаря, 18. Говорихме, ще направим този договор. Благодаря много, най - накрая един добър и свестен човек да коментира. Жив и здрав и повече хора като тебе.

20.   18 Разбирам те. Аз всъщност, се се чудя, как има толкова МАЛКо побоища.

21.   Благодаря на автора за добрите думи. Ако някой от философите тук се пробва тези неща да ми ги каже на живо след като е спрял пред гаража ми и съм го чакал час, два наистина може да му излезе късмета и да се раздели с няколко зъба. За щастие до сега не се е случвало, винаги се разкарват максимално бързо след като са ме изнервили стабилно. Иначе съм търпелив, чакам ги известно време преди да предприема мерки по изнасянето им. В добавка бих казал на много знаещите, че когато се бръкнат да си купят гараж, който струва колкото 4-5 бракми от масово караните в момента( предполагам и техните не са по различни) тогава нека да философстват. Като няма места за паркиране, това първо не е мой проблем, второ господ е дал крака на всеки да върви пеш или да ползва градския транспорт. В краен случай ако патрулката откаже да дойде и нарушителя не се появи дълго време, може да се сдобие с някоя черта от пирон или огънати ламарини. Пък нека после да доказва аз ли съм, не съм ли и да тръгне да ме съди.
Уважавайте чуждата собственост, защото в противен случай се случват доста неприятни неща за всички.
от н. 18