Споделена история от Други

Тормозът в училище
Какво се прави при упорит и дълъг тормоз? На мене ми писна и ме е страх да ходя на това училище. Говорено е 100 пъти, но се правят, че не виждат незнайно защо. Никой не прави нищо по проблема.

Коментари

1.   Мисля, че трябва сам да си пазиш гърба. Съжалявам, че ти го казвам така, но ако не се защитиш, никой няма да го направи за теб. А и винаги ще има някой да те хейти, така че се научи да не стига до сърцето ти. Те не те познават добре, за да те определят с половината мозък, който имат. Така че намери си хора на твоя страна и цел в живота и давай напред и нагоре. В крайна сметка винаги можеш да смениш училището, ако стане нетърпимо, а и няма нищо незаменимо
Успех! ;)

2.   Поредното училище което се интересува повече от делегирания си бюджет отколкото от спокойствието на децата. Казваш на вашите и подавате жалба в инспектората срещу училището. Другия вариант е вашите да заведат дело на родителите на гаменчетата и третия ако няма резултат е да догодина да се преместиш в ново училище и да започнеш на чисто. Прекрасно те разбирам, защото и аз съм била жертва на тормоз в основното училище! Децата понякога могат да станат истински зверове! Момчетата ме подиграваха, обиждаха ме, в първи класа ме затваряли в съблекалнята и в шкафа за загубени вещи беше ужасно, а в 7 клас ме биеха с юмруци с летвите от чиновете, ритаха ме. И всичко това само, защото бях малко по - затворено дете нищо друго не им бях сторила! Прибрах се един ден разстроена вкъщи разказах всичко на дядо той се обади в дирекцията и въпросните бяха наказани цял месец да чистят училището. Не ме докоснаха повече до края на годината, но се заканваха дойде ли 15 юни да си отмъстят така че на завършването ходих с нашите да си взема бележника. В следващия си клас от 8 до 12 началото също не бе леко, но там поне нямаше бой постепенно нещата се пооправиха и поне там получих що годе човешко отношение. Колкото до старите ми съученици сега са се променили все пак сме вече на по 24 - 25 години, но дори сега да не държат вече лошо с мен аз още не мога какво ми причиняваха едно време и затова по- миналата, когато правеха събиране не отидох не можех да седна на маса с хората, които ме биеха и обиждаха

3.   Ти да не си бебе? В детската градина са разчита на чужда помощ, сега трябва да са оправяш сам. Не бъди мишка и им са опълчи.

5.   В държавните институции всички процеси са насочени в документация. За това не си личи с месеци, че са взети мерки. Уви

7.   Нетърпимо е и само заради това ходя с нежелание на училище. Училища в града има много, но не знам дали това е решението

8.   Автора:Икономика в момента е така. До 2: Не искат жалба в инспектората или дело, така че май ще се преместя

9.   От 8:имах в предвид в момента