Споделена история от Други

Ще слагам очила.
Налага се да сложа очила, тъй като не виждам добре. От малък стоя много време пред компютъра и това е резултата. Прецаках си зрението. Не мога да фокусирам, особено на далеч - виждам размазано. Чувството е отвратително, направо ми иде да се хвърля от 10-тия етаж. На 19 години съм, студент. Сега колегите ще ми се подиграват. С очила приличам на смотан задръстен зубрач. Ужасно е, това е едно от най-лошите неща които може да се случи на човек. А без очила не може защото наистина не виждам добре. И сега какво? Чувството е все едно съм инвалид, сакат, болен. Втора категория човек. Някой сигурно ще реши, че прекалявам, но точно така се чувствам в момента.

Коментари

1.   Аз от 23г. сложиш очила, свиква се и след университета те възприемат за по интелигентен.

2.   Лещи.

3.   Ееее пич,усокой се. Аз съм момиче на 11 и имам много висок диоптер.Ако кажа няма да повярвате. ;д
Сложи от новите,модерни рамки и никой няма да ти се подиграва,а и това е лечение все пак,не може заради колегите си да се срамуваш да се излекуваш.И мен ме беше срам да сложа очила в 1. Клас,но сега всички ме мислят за интелигентна,а не за зубър.
Лекувай се спокойно и не се плаши от нищо! ;) Аз нося лупи вече заради голямия диоптер и не питай какво е.... Ноо търпиш,лекуваш се и стискаш зъби.След време ще се радваш! :) Успех.

4.   Простите хора приемат така нещата. Един прост човек смята, че е грозен с очила, не носи аксесоари защото е грозно. Моя позната смяташе, че е грозно да носиш шапка през зимата. Гледах я с изненада. . След 10 години ходене по мъките заради синузит и болки вече носи. Сега носи шапка и се чуди, защо не го е правила преди. милиарди модели шапки, все някоя ще пасне, нали? Та и твоята е същата. Нося си очилата при нужда и го правя с гордост. Елегантна рамка, придават стил и изисканост.

5.   Първо, съмнява ме да не знаеш, че има лещи за тая работа.
Второ кой ще ти се подиграва? 2018 е, половината народ вече носи очила.. На никой не му се струва странно това. Трето, има различни типое и видове очила, едва ли с всички ще изглеждаш като "задръстен зубър".
Четвърто не са ти проблемът очилата, а самочувствието ти и себеоценката ти...
Познавах момче с ужасно акне, но си имаше самочувствие и беше забавен, и момичетата му се лепяха... Надявам се да схванеш за какво говоря.

6.   Скоро сестра ми си направи лазерна операция на очите и зрението и се възстанови на 100%, а години ходеше с очила или лещи. Ако имаш финансовата възможност, се замисли за този вариант.

7.   Поведението не ти подхожда на годините.
Аз съм на 14 и също нося очила, обаче не се вайкам за което. Имам си приятели, никой не ми се подиграва и в никакъв случай се чувствам инвалид, сакат, болен или втора категория човек. Това е смешно.

8.   Aми,прекаляваш,естествено!Това ли е краят на света!

9.   "На 19 години съм, студент. Сега колегите ще ми се подиграват. С очила приличам на смотан задръстен зубрач."

На 19 години, студент, а още ти пука за мнението на другите. Човече, това не е сериозно. Не си вече в гимназията, за да се бориш да бъдеш готин и популярен. Сега се бориш да си хванеш живота и хляба в ръце.

И кой нормален студент се подиграва на друг заради очила? Това е чисто детско поведение, а на вас се възлагат отговорности на възрастни. След четири-пет години ще се разчита на вас да движите страната напред. Който ти се подиграва, да порасне и да спре с лиготиите.

10.   Че сред тия твои колеги няма ли с очила, да не би да си единствен? Това било "едно от най-лошите неща които може да се случи на човек" - абе, мисля си, че темата е измислена ей така, да се види как реагират хората на неадекватни истории.

11.   Все едно само ти ще носиш очила. Абе изобщо да ти имам и проблема. Стегни се! И ако мислиш, че това е едно от най-лошите неща... значи аз с моето късогледство и кривогледство, какво да кажа? Бих ти казала, че моето чувство е в пъти по-отвратително от твоето, но надали ще ме разбереш. Радвай се, че всичко друго ти е наред с очите, носи си очилата или лещи, ако щеш. Да не говорим, че очилата в днешно време са толкова разнообразни и модерни, че няма как да не си харесаш нещо.

12.   Носи лещи. Първите няколко пъти ще ти отнема известно време докато ги сложиш, но после е нищо работа става за секунди. Аз съм с голям диоптър и никой не знае за това. Очилата са супер неудобни, падат на носа, цапат се, пречат и тн. Аз също си виках че е абсурд да си пипна окото и да сложа нещо вътре и до края на гимназията никога не бях слагала лещи. Но с мерак свикнах. Даже като видя човек с очила и ми е чудно защо още не е сложил лещи. Така като стане разговор за това и се оказва че страшно много хора са с лещи и никой не предполага. Например когато бях ученичка само аз и още едно момче бяхме с очила, а 7-8 човека бяха с лещи. Поне за толкова знам. Така че смело към оптиката. Купи от най меките и с високо водно съдържание. Аз като купувах и ми пробутаха едни по твърди под претекст че се слагали по лесно, но аз ги усещах и ги смених, много съм капризна. Вземи се първо еднадневни докато свикнеш. Така няколко дена и после едномесечни. Не са скъпи. Е има и скъпи де... Успех

13.   Разсъждаваш като 5 годишно дете. На кого му пука за твойте очила, виж на тебе да ти е добре. Това не е края на света. Мисля, че прекаляваш. Между другото аз също съм студентка с очила. Мисля, че като си избереш хубави рамки и ти ще се харесаш.
Ж 24

14.   В университета да ти се подиграват, че носиш очила? !? Това да не е детска градина. Почти всички от колежките ми сложиха очила в университета и никой никога не им се е подигравал. Пък и подходящи рамки за очила винаги стоят добре на лицето.

15.   Да ти имам и проблемите! Имам -7. 5 диоптера (само късогледство) и нося мултифокални лещи и очила. Нямам никакви проблеми. Нося очила от 16 годишна, а лещи откакто почнах работа на 19 г. и можах да си ги позволя. Днес нося лещи за 300 лв. (за 3 месеца комплект) и мога да си позволя операция, но не я правя, защото съм си добре и така. Никога обаче никой не ми се е подигравал за очилата. Напротив, познавам хора без проблеми с очите, които носят очила, за да изглеждат интелигентно. Има хора, за които това е аксесоар. На мен лично очилата не ми вършат вече много работа, защото с лещите виждам много по-добре. Имам и очила, най-хубавите със стъкла на Zeiss, мултифокални, и маркова рамка. Може би един ден бих се оперирала като видя, че хората с операции от 90те и след 30 г. са добре, но в момента просто чакам да напреднат технологиите още.
Да се хвърля от някъде заради такава глупост? Ха-ха.
Не съжалявам.
Моите диоптри са до някъде по наследство (винаги предразположеността е генетична), но толкова голям диоптер „заслужих“ с много четене. Учих и в чужбина и днес живея много добре и не съжалявам, че си развалих очите, защото се изплати многократно инвестицията

16.   Освен ако не учиш в Пернишкият Свободен няма да ти се подиграват... И да знаеш - ако някой ти се подиграват, а това, то е лесно - за мен просто такива са не-човеци, следователно тяхното мнение, чувства и съществуване е безмислено за мен.

17.   Боже, бе ти да не си на 10. Наговори един куп глупости, честно. Драматизиране безкрай. Ти като някакво дете се тръшкаш. Че и обясняваш как това е най-лошото нещо, което може да се случи на човек. Нормален ли си изобщо?? Когато бях на 19 също сложих очила, точно в университета, защото усетих очевадния проблем с очите. И за секунда не ми мина през ума, че ще приличам на зубър, че някой ще ми се подиграва и пр. Разбира се, първите ми рамки не бяха кой знае какво като модел, но сегашните които нося са чудесни. Вече почти не се възприемам без очила и хич не ми дреме какво би казал еди кой си. Дори напротив - всичките ми приятели и не само казват колко добре ми седят очилата, и че ме правят да изглеждам.
Ако толкова те яде отвътре, че ще изглеждаш като зубър и т. н. сложи лещи. Никой няма да знае, че ги носиш, но ще трябва ЕЖЕДНЕВНО да ги поддържаш. Да ги измиваш с подходящия разтвор ПРЕДИ да ги сложих и СЛЕД като ги махнеш.