Споделена история от Други

Търся страшни филми!
Привет, още от малък имам мания на тези филми, просто са ми любими и постоянно гледам филми със призраци, обладани къщи или по действителен случай. Но вече съм ги изгледал повечето и не се сещам за други, във замунда съм ги изтеглил повечето.
Любимите ми филми са Ужасът в амитивил, Паранормална активност, Криеница, Grave Encounters, Проклятието Блеър и още много други.
Нещо от тези сортове, моля търся още филми независимо дали са по действителен случай или не, или със любителска камера. Предлагайте, благодаря предварително.

Коментари

1.   The Conjuring / Заклинанието 2013
The Mist / Мъглата
Triangle / Триъгълник
Може да потърсиш филми в IMDB
a имаше и една търсачка

https://tastedive.com/
Слагаш името на филми , и тя ти дава подобни на него
Ако не ти се теглят филми , пиши " бг суб" след името на филма и ще ти излязат сайтове , където да ги глледаш

ПС -Ама моят съвет е да не прекаляваш с подобни филми , че ще си скапеш психиката !!!!

2.   Пъзелът, Тексаско клане ( по истински случай), Погрешен завой, Чудовищно( с любителска камера е)

3.   Имам същата мания като теб, но изобщо не харесвам филмите, които си написал. Не знам дали коментарът ми ще ти е полезен, но поне ще ти напиша няколко имена. Харесвам "екзорсистът", защото е класика, макар и да е стар. "Полтъргайст" ме изненада, очаквах да е доста по-зле, отколкото беше. "Заклинанието" (The conjuring)1 и 2, "Предизвестена смърт" (гледай последната част! ), " Ouija" (става за убиване на време). Последно време започнах да гледам руски ужаси и имаше един "Невеста", много ми хареса, не е точно страшен, но има фантастични елементи и е интересно... гледах и "Писмото", което по-скоро ще те наведе на сериозни житейски теми, отколкото да се уплашиш, но пак самата история е интересна. Обикновено харесвам ужаси с духове и заклинания, но харесвам и "Къща от восък", "Orphan", "Don't breathe". "Шперцът" (The skeleton key), заради историята.

4.   Автора!
Благодаря за предложенията, някои съм ги гледал от изброените, моля предложете още филми от същия тип, каквито се сещате, аз помня че имаше един призрак във една кутийка, семейството се мести в нова къща и детето намира кутийка, беше отдавна. Чакам още имена, благодаря предварително.

5.   Ouija(origin of evil) - от 2016
, The Exorcist - 1973
The Shining,
Psycho,
Oculus,
Gerald's game (този е по Стивън Кинг, страхотно ме изненада), The Babadook,
The Witch - много ме изплаши, много бавен и смазващ,
The Autopsy of Jane Doe,
The Grudge,
Hush,
Zodiac - не е точно ужас, но е доста изтормозващ трилър
Annabelle ( Creation) - 2017,