Споделена история от Други

Asus или Lenovo
Здравейте! Ще си взимам нов телефон и се колебая коя от двете марки е по-добра и не забива. Лаптопа ми е Леново и съм супер доволна, но баща ми има телефон на тази марка и не е много доволен. В интернет има положителни отзиви и за двете марки и наистина не знам коя марка да избера. Ще бъда много благодарна на модераторите ако пуснат запитването ми и на хората, които ще се отзоват на питането ми.

Коментари

1.   asus от леновото съм крайно недоволен

2.   Xiaomi доста добре се представят като съотношение качество цена,прочети и сама си избери.

3.   Моят е асус и има страшна батерия, държи по няколко дни при умерено ползване, модела е зенфон макс 3, телефон с най добрата батерия, струваше около 300 лв. Майка ми е също с асус, но друг модел, също държи доста но пък тя по малко се рови в него. За леново знам че се зарежда всеки ден даже може и по 2 пъти

За мен батерията, рам паметта (за да не забива) и камерата са най важни. От асус съм страшно доволна, вече година съм с него

4.   Зависи много от моделите.

Примерни, аз сега карам с Asus ux430un (i7 8550, 16 gB ram, MX150 GPU), и съм страшни доволен. Препоръчвам химна всеки, защото е достатъчно бърз, много лек и батерията трае по 9-10 часа, ако намалиш светлината на половина, което ще рече, че не ти трябва зарядно, да ти тежи в чантата. За бързината - Един от най-бързият лаптопи, който съм ползвал. Има и вградено видео, което не е нищо особено, но ще можеш да играеш повечето игри и разбира се, да караш апликации като Blender и Maya много по-добре, отколкото само с вграденото видео.. Все пак говорим за ултрабук, не очаквай чудеса от видеото. Дизайнът на машината е супер - алуминий навсякъде, много лек (1. 3 кг), както и подсветка с 3 различни степени, което е приятно допълнение. Ако има един проблем с него е, това, че има само един USB type C порт, който не е Thunderbolt и не може да се ползва за зареждане. Има още 2 стандартни USB порта, micro HDMI инслот за мемори карта. Причинитае да го взема вместо последния XPS на Dell, бе това, че има GPU, има всички портове (защото половината лаптопи вече са сaмо с USB Type C и ми трябват стърчащи жици, че да си свешържа другите устройства) и че беше поне с 800 лева по-евтин.
А за Lenovo - бих препоръчал Yoga 920 защото е супер машинка, но е по-скъп от предния лаптоп. Преимущества са, че можеш да "сгънеш" наптопа на обратно и си имаш доста хубав таблет, който можеш да ползваш и за рисуване, ако си артист, а другото е, че има Thunderbolt 3 и ако бъда честен - дизайна ми харесва повече.
По-евтини варианти са Lenovo S сериите 720, 520 и 320.

Можеш да потърсиш и миналогодишния модел на Dell XPS 13, но търси само с последното поколение процесори.
В
Каквото и да вземеш, гледай да е с 8мо поколение процесор, защото са четерима батерията държи повече. Гледай, да пише i5 8250u или i7 8550u.

П. П. -;Лениви, като телефони са много слаби. Дори забравям, че има и такива телефони, защото хората масово ги избягват.

5.   ASUS

6.   На Леново силната им страна определено не са телефоните по - добре асус

7.   До тук съм имала Samsung, Lenovo и Xiaomi, всичките от някакъв среден клас. Lenovo беше най-зян. Просто ми скъса нервичките. Смених го набързо с Xiaomi Mi4 и от него съм много доволна. Батерията е много издържлива, има всичко, което ми трябва, та даже и отгоре, вътрешната памет е 32 Гига и има доста място (аз качвам много книги и експериментирам с разни програмки). Така че подкрепям 2 - получаваш прилично качество на съвсем умерена цена. За Asusне мога да кажа нищо. Доволна съм от таблетите им, но телефон не съм ползвала.

8.   В никакъв случай не си взимай телефон Леново защото не са особено качествени батерията им пада бързо през някой месец са на ремонт така че според мен си вземи един самсунг в пъти по добре е от двете марки

9.   Благодаря много на всички отзовали се!

10.   Не взимай Леново, ше съжаляваш, телефоните им са увасни. Взинай си Асус, те са страхотни в съотношение цена-качество.