Споделена история от Други

Защо хората са толкова криворазбрани?
Здравейте, читатели. Бих искала и аз да споделя нещо дето малко или много ме мъчи. Не знам защо, но обикновено като съм в лошо настроение съм забелязала, че хората избягват да общуват с мен или направо се отдалечават от мен все едно ще им направя нещо или пък ме гледат лошо. А аз нищо лошо не им казвам или правя. Това нещо ги отблъсква. Някои хора явно успяват да прикрият лошото си настроение и не знам как го правят, но аз леко да не съм на кеф и хората го забелязват и още по-тъпото е, че някои от тях си мислят, че имам нещо против тях. Не знам криворазбрана работа. На вас случвало ли ви се е нещо подобно и какво правите в такива ситуации. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Може би просто не им се занимава с теб. Вината не е в тях.

2.   Ами аз като съм в недобро разположение на духа се свивах и си мълчах докато попремине. Но по време на партньорски отношения тази ми практика ме определи като патологично поведение, осакатено и бях порицавана и хвърлена в тъмница. От тогава имам ли слабост, мигом давам пълна информация по въпроса и се приготвям да бъда подложена на жестоки атаки. Така се учи ближния, че никой не му е длъжен и траябва да е стабилен...

3.   Хората не са криворазбрани, проблемът е в теб. Мислиш си, че нищо не си им направила, но щом те отбягват, значи излъчваш негативизъм по всички възможни начини. Въпрос на емоционална интелигентност е да успееш да овладееш лошото си настроение и да не го прехвърляш върху околните, пък било то и неволно, защото настроенията са "заразни". Имах приятелка, която беше много емоционална и превключваше настроенията си от единия полюс на другия за минути и секунди, вкисваше се от глупости, сърдеше се за дреболии, а после изведнъж се изпълваше с огромен ентисизъм да направи нещо си... И не виждаше нищо нередно в емоционалността си. Както казваше - "такива промени са естествени". Само че за мен не беше естествено постоянно да се нагаждам към настроенията ѝ, да понасям сприхавостта ѝ, когато не е на кеф, постоянно да я утешавам, че това с дреболии (и наистина бяха) и накрая я разкарах. Разбрах, че не съм длъжна да търпя емоционалната ѝ нестабилност и да развалям и своето настроение, защото много често успяваше да ми го развали. Проблемът си беше изцяло неин, но влияеше и на мен, защото нямаше никакъв контрол над емоциите си. Ти може и да си мислиш, че нищо лошо не правиш на хората, но щом се вкисваш и от дребни неща, явно си от "емоционалните" и нищо не задържаш в себе си, а хората не са длъжни да те търпят. Научи се да се владееш поне малко. Твърде емоционалните хора на никого не са приятни, особено тези, при които преобладават негативните емоции.

4.   Номер 1: Точно това е, че се забимават с мене. А аз в такъв момент не искам никой да ме закача само защото не искам да ги натоварвам, тогава пък започват да ми се сърдят, че не им обръщам внимание и едва ли не, че съм скучна. Някои хора нямат угодия просто.
А като се опиташ да прикриеш лошото си настроение пък те изкарват фалшив, лицемер и какво ли още не, но както и да..

5.   И още по-тъпото е, че има типове, които започват да се правят на интересни и да се заяждат, което вече не го разбирам, но както и да е..

6.   Най - вероятно създаваш впечатление на критичен, критикуващ човек.

7.   Насроението ни малко или много се отразява върху ближните. Усеща се напрежение или положителна еднергия на човека пред нас. В повечете случаи хората бягат от негативно настроени индивиди, защото имат достатъчно собствени проблеми и търсят успокояваща среда. Или просто стават неспокойни, дразнят се, ядосват се. Друга особена черта при човекът е, че егото го поставя много пъти като център на вниманието, център на света. Хората обичат да ги ласкаят, хвалят и да се говори за тяхните представи повече от колкото имат търпение и желание да се вслушат и да разберат чуждите. Което отново има връзка с това колко реално отношенията ни с близки, познати и непознати - са удовлетворяващи. Не винаги вината е в теб, но от теб зависи как ще приемаш условията и до колко ще се развиеш сам. Не съм съгласен изобщо, че другите са критерия за нормалност. Обществото ни, наред с ценностната и социална криза е твърде сложно организирано и неразбрано в много случаи. Голяма част от от хората се манипулират, не мислят, а се подвеждат като стадо или подобно на коне с калпаци, а след това нещо толкова неразумно - се приема за правило. Индивидуалността винаги ще остане факторът, който променя хората.

8.   Леле имам същия проблем. На мен ми казват, че самото ми лице изглежда така все едно гледам пренебрежително. Дори като си седя Ей така, без да мисля нещо и хората които не ме познават си мислят, че ги гледам лошо нещо. За това гледам през повечето време да седя усмихната, само че не мога да го правя 24 часа. Ако проблема ти е като моя.. просто нямаме късмет с външния си вид си мисля. Всички преди да се запознаят с мен ми казват, че съм ги гледала лошо и мислили, че съм надута. А аз просто си седя и си гледам в една точна, така че късмет...